Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie

 

Nawigacja

 • Zmieniony harmonogram wyjazdów na lodowisko

  Zmieniony harmonogram wyjazdów na lodowisko - Obrazek 1

 • Włączamy się w działania WOŚP!

  Włączamy się w działania WOŚP! - Obrazek 1

 • Harmonogram wyjazdów uczniów na lodowisko

  Harmonogram wyjazdów uczniów na lodowisko - Obrazek 1

 • Ostatnie chwile minionego roku w klasie 2b

  Ostatnie chwile minionego roku w klasie 2b - Obrazek 1     Grudzień to piękny miesiąc, który w szkole jest w wyjątkowy. Zapoznajemy dzieci z różnymi zwyczajami świątecznymi, robimy ozdoby świąteczne, ubieramy choinkę i rozmawiamy o przygotowaniach świątecznych.

       Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną, w klasie 2b było pracowicie, uroczyście i zabawnie. Uczniowie sami przygotowywali swój uroczysty poczęstunek. W całej klasie unosiły się zapachy i wszyscy pomagali sobie podczas przygotowania potraw. Podczas takich zajęć dzieci uczą się również planowania, podejmowania decyzji, a także wiedzą, że same potrafią zrobić smaczny poczęstunek. Gdy wszystkie potrawy już czekają, należy przygotować stół, nakryć i ułożyć talerzyki, zgodnie z wszystkimi zasadami savoir-vivre. To już kolejna „edycja” naszych kulinarnych zmagań, zatem doświadczenie jest już widoczne. Był również czas na życzenia, prezenty i wspólne oglądanie świątecznej bajki. 

  wychowawca Anna Dwojak

 • Półkolonie zimowe w naszej szkole - zgłoszenia do 4.01.2019!

  Półkolonie zimowe w naszej szkole - zgłoszenia do 4.01.2019! - Obrazek 1     Ruszają zapisy na półkolonie zimowe w naszej szkole! Organizowane są one dla dzieci w wieku 7 - 10 lat zamieszkałych w gminie Żabia Wola.  Zajęcia będą odbywały się w dniach 28.01.2019r. - 01.02.2019 r. 

       Koszt pobytu dziecka wynosi 220,00zł. Opłata obejmuje m.in.: obiad (codziennie drugie danie), podwieczorek, napoje, wyjazdy do kina i na wycieczki, materiały do zajęć i inne.

       Warunkiem zapisania dziecka na półkolonie jest zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie oraz złożenie karty zgłoszenia w sekretariacie szkoły.

      Dokumenty niezbędne do zapisów (karta kwalifikacyjnakarta zgłoszenia dziecka) znajdują się na naszej stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.Półkolonie zostaną zorganizowane, gdy zbierze się minimum 15-osobowa grupa uczestników.

       Termin składania kart zgłoszenia upływa 04.01.2019 r.

       Opłatę za pobyt dziecka na półkoloniach przyjmujemy w sekretariacie szkoły do 10.01.2019 r.

       Do pobrania: karta kwalifikacyjnakarta zgłoszenia dziecka.

 • Wigilia w klasie IVb

  Wigilia w klasie IVb - Obrazek 1     Nasza wigilia rozpoczęła się tradycyjnie od podzielenia się opłatkiem, wspólnych życzeń oraz dań wigilijnych.  Po wspólnym poczęstunku przyszedł czas na spalenie zbędnych kalorii czyli w naszym przypadku zabawy na śniegu.

  J. Kwiatkowska

 • Wyniki konkursu technicznego "Ozdoba świąteczna".

  Wyniki konkursu technicznego "Ozdoba świąteczna". - Obrazek 1Wyniki konkursu technicznego „Ozdoba świąteczna”.

  I miejsce: Dominika Drężek (kl. VIb)

  II miejsce: Ewa Żelazowska (kl. VIb)

  III miejsce: Jakub Skorzycki (kl. VIb)

  Wyróżnienie :

  Mikołaj Cieślak (kl. VIb)

  Małgorzata Kłosiewicz (kl. VIa)

  Weronika Sadowska (kl. VIb)

  Kinga Kosiorek (kl. VIb)

  Daria Wieczorek (kl. VIb)

   

  Wyniki konkursu technicznego "Ozdoba świąteczna". - Obrazek 2

 • Wesołych Świąt!

  Wesołych Świąt! - Obrazek 1


   

 • Scratchowe życzenia

  Scratchowe życzenia - Obrazek 1     Nasi uczniowie nie próżnują - na zajęciach z kodowania stworzyli kilka ciekawych kartek świątecznych. Oto i one (kartka 1, kartka 2, kartka 3, kartka 4)!

 • A w naszej szkole... święta!

  A w naszej szkole... święta! - Obrazek 1

 • Jasełka na scenie.

  Jasełka na scenie. - Obrazek 1     Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

       W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IIIa, którzy wraz z zespołem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, bohaterów bajek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele.

       Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

 • Wigilia w klasie Vb

  Wigilia w klasie Vb - Obrazek 1     Boże Narodzenie to czas przepełniony radością, ciepłem i tradycjami. Tak też było w klasie 5b, kiedy to podczas uroczystej Wigilii dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.Tego dnia nie zabrakło tradycyjnych wigilijnch potraw, śpiewania kolęd, a na koniec prezentow od św. Mikołaja. Wspólne klasowe świętowanie wprowadziło nas we wspaniały, magiczny nastrój Bożego Narodzenia.

 • Świąteczna świetlica

  Świąteczna świetlica - Obrazek 1     Ostatnie dni przed świętami w świetlicy szkolnej były bardzo intensywne. Uczniowie niczym małe elfiki świętego Mikołaja tworzyli świąteczne dekoracje,  z których część można było zakupić na kiermaszu. Pozostałe warto podziwiać na  szkolnym korytarzu oraz małej świetlicy.

       Mamy nadzieję że zapach goździków i pomarańczy unosi się już we wszystkich domach. Wesołych Świąt !  

   

  J.Kwiatkowska, K. Nyc

 • Grudzień w wolontariacie

  Grudzień w wolontariacie - Obrazek 1     Miesiąc grudzień okazał się bardzo pracowitym okresem dla Szkolnego Koła Wolontariatu. Zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy, w ramach projektu Szlachetna Paczka w rejonie Gminy Żabia Wola. Szlachetna Paczka to system pomnażania dobra działający na terenie całej Polski. Łączy rodziny żyjące w biedzie, wolontariuszy, którzy docierają do rodzin i dobierają pomoc adekwatną do potrzeb oraz darczyńców, przygotowujących paczki odpowiadające konkretnym potrzebom.

       Przeprowadziliśmy również akcję Świąteczna Kartka, dzięki której wykonane własnoręcznie prace zostaną przesłane wraz z prezentami do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej gminie.

       Wzięliśmy udział w wydarzeniu Podziel się gwiazdką pod patronatem Gminnego Centrum Wolontariatu, mającym na celu zbiórkę gwiazdkowych prezentów dla mieszkańców gminy, znajdujących się w trudnej sytuacji. Dzięki życzliwości wielu osób, kosze z którymi czekaliśmy przed sklepami, wypełniały się po brzegi, a gwiazdka zawita do domów potrzebujących osób.

       Bardzo miłym akcentem w naszym napiętym grudniowym grafiku była wizyta z okazji Dnia Wolontariusza przedstawicieli wolontariatu w Urzędzie Gminy. Na spotkaniu zorganizowanym przez Gminne Centrum Wolontariatu, działającym przy GOPS w Żabiej Woli, zostaliśmy nagrodzeni przez Wójta Gminy Żabia Wola, Pana Piotra Rybkę.

       Dziękujemy wszystkim, którzy w tym przedświątecznym okresie okazali wiele wsparcia i serca, a tym samym pomogli pomnażać dobro.

   

  Wesołych Świąt życzą

  wolontariusze wraz z opiekunami

 • Hazard? Nie, dziękuję.

  Hazard? Nie, dziękuję. - Obrazek 1     12 grudnia 2018 uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w spotkaniu z przedstawicielem Izby Administracji Skarbowej w Warszawie w ramach kampanii informacyjnej "Hazard? Nie - dziękuję". 
       Uczniowie dowiedzieli się czym jest hazard. Zostali poinformowani, że gry hazardowe zgodnie z polskim prawem nie są dozwolone dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Młodzież z klas siódmych i ósmych nie ma już wątpliwości, że od hazardu można się uzależnić i jest to przypadłość, od której później bardzo trudno się uwolnić. Przede wszystkim zaś uczniowie zostali uświadomieni, że w grach, w których stawką są pieniądze, a ich wynik nie zależy od gracza, chodzi wyłącznie o zysk dla organizatora - szansa wygranej jest praktycznie żadna.


  Barbara Korpus

 • Mikołajki klas Vbc

  Mikołajki klas Vbc - Obrazek 1      W dniu 5 grudnia uczniowie klasy 5b i 5c wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Otrębus i Warszawy.

       Pierwszym punktem była siedziba Zespołu "Mazowsze”, jednego z największych polskich zespołów artystycznych, który odwołuje się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego. Dzięki  wizycie mogliśmy zapoznać się z jego historią i biografią założycieli oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek, związanych z przygotowaniami do występów. Wycieczka połączona była ze zwiedzaniem stałej ekspozycji kostiumów scenicznych, prezentowanych na dolnym i górnym foyer gmachu Mazowsza.

       Kolejnym miejscem naszej wyprawy była Warszawska Opera Kameralna. Tam obejrzeliśmy spektakl „Zamek na Czorsztynie, poprzedzony warsztatami prowadzonymi przez pedagogów teatru. Przedstawienie opowiadało historię miłości Bojomira i Wandy, przeplataną figlami duszków zamkowych i staropolskimi tańcami. Akcja działa się w starym zamczysku, w którego okolicy krążyły opowieści o pojawiającym się duchu pewnej białogłowy. W operze więcej jednak doświadczyliśmy radości niż strachu i chyba nikt, poza służącym rycerza niczego się nie bał. Całości towarzyszył zespół kameralny i oprawa multimedialna, która sprawiła, że spektakl był jeszcze większą atrakcją.

              Nasze całodniowe obcowanie z kulturą i sztuką okazało się świetnym prezentem od Świętego Mikołaja.

 • Prawie do nieba...

  Prawie do nieba... - Obrazek 1     Wychowanie fizyczne to nie tylko gry zespołowe... Efektem ćwiczeń dziewczyn z klas 5bc są m.in. piramidy gimnastyczne, wymagające nie tylko kondycji fizycznej, ale przede wszystkim zgrania i wzajemnego zaufania.

 • Wigilia klasy VIb

  Wigilia klasy VIb - Obrazek 1      W piątek, 14 grudnia, uczniowie klasy VIb spotkali sie przy wspólnym, wigilijnym stole. 

       Tradycyjnie już skorzystaliśmy z gościnności żabiowolskiego "Bistro Żony" (dziękujemy!), dokąd udaliśmy się na piechotę, obserwując zmiany zachodzące w najbliższej okolicy (rok temu wracaliśmy starym wiaduktem, obecnie skorzystaliśmy z nowowybudowanego przejścia). Po tradycyjnym rozpoczęciu i przełamaniu się opłatkiem wspólnie zjedliśmy naszą "wieczerzę" i (z akompaniamentem akordeonu i gitary) zaśpiewaliśmy kilka kolęd i pastorałek. 

       Święta tuż tuż...

 • Przedświąteczna poczta

  Przedświąteczna poczta - Obrazek 1     Uczniowie klasy IV i Vb podczas języka polskiego rozpoczęli akcje przeciwdziałaniu fonoholizmowi. Korzystając jednocześnie z okresu świątecznego zrealizowali hasło ogólnopolskiego projektu "Ida święta, nie o smsie-ie, lecz o kartce pamietaj". Każdy uczeń podczas lekcji zredagowane kartkę z życzeniami do babci, dziadka, cioci czy dawno niewidzialnego wujka. Oprócz przypomnienia zasad redagowania życzeń świątecznych oraz wypisywanie pocztówek, dzieciom zwrócono uwagę, jak ważne se bezpośrednie relacje osobiste, pamięć o członkach rodziny a przede wszystkim kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

 • Nie o SMS, a o kartce pamiętaj!

  Nie o SMS, a o kartce pamiętaj! - Obrazek 1      W ramach szkolnej akcji "W te święta nie o SMS-ie, a o kartce pamiętaj" uczniowie przygotowali dla swoich najbliższych kartki świąteczne. Było dużo pracy, bo najpierw trzeba było ułożyć tekst życzeń, który będzie pasował do okazji oraz do adresata. Następnie  zaadresować poprawnie koperty, nie zapominając o adresie nadawcy oraz o znaczku pocztowym. Na szczęście kartki są już w drodze i przed świętami na pewno ucieszą swoich odbiorców.

strona: