• O bibliotece

• Szkolna biblioteka jest czynna w godzinach:

Poniedziałek 800 – 1500

Wtorek 800 - 1430

Środa 800 - 1430

Czwartek: nieczynna (dzień pracy wewnętrznej biblioteki).

Piątek 800 - 1400

Sprawozdanie - czytelnictwo 2023 r..pdf

Regulamin dzialalnosci biblioteki na czas pandemii.pdf

Regulamin wypożyczania podreczników.pdf

Lektury.pdf

W bibliotece pracuje p. Aneta Woźniak.

Biblioteka zaprasza do korzystania z ciekawych zbiorów liczących około 5400 woluminów.  Oprócz tego posiadamy środki audiowizualne.

Uczniowie mogą korzystać w bibliotece z czytelni oraz Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej z czterema stanowiskami komputerowymi. Biblioteka uczestniczy w realizacji ścieżki „Edukacja czytelnicza i medialna”, prowadząc lekcje biblioteczne z klasami IV – VIII, oraz zajęcia w bibliotece z klasami młodszymi. Organizujemy konkursy.

Prowadzimy „Koło Przyjaciół Książki”. W ramach tego koła proponujemy młodzieży ciekawe zajęcia rozwijające wyobraźnię twórczą.

We wrześniu powoływany jest Aktyw Biblioteczny, który pomaga nauczycielowi w pracach bibliotecznych:

• w udostępnianiu książek;
          • w konserwacji zbiorów;
          • w utrzymywaniu porządku na regałach.

Członek aktywu jest pośrednikiem między klasą a biblioteką i przypomina uczniom o terminowych zwrotach książek.