Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie

 

Nawigacja

Czwartek 16.08.2018
liczba odwiedzin: 1012200








Wiadomości

 • Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2018/2019 - Obrazek 1     W nowym roku szkolnym jedynym podręcznikiem, który należało będzie zakupić, jest podręcznik do religii. Pozostałe rodzice wypożyczać będą w szkolnej bibliotece w pierwszym tygodniu września. 

   

  Lp.

  Klasa

  Tytuł

  Autor

  Wydawnictwo

  1.

  I

  „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”

  Zespół
  pod kierunkiem
  Ks. Piotra Tomasika

  Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa

 •     Podsumowanie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1W roku szkolnym 2017/2018 do Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie uczęszczało 422 uczniów.

  Klasy Liczba uczniów I - III 188 IV - V 125 VI - VII 109

          

       Promocję do następnej klasy otrzymało 421 uczniów. 57 uczniów otrzymało promocję z wyróżnieniem, uzyskując średnią powyżej 4,75 oraz zachowanie bardzo dobre lub wzorowe.

          Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie otrzymali następujące oceny z zachowania:

 • Informacja dotycząca zakończenia roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie informuje, że uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek, dnia 22.06.2018 r. według następującego harmonogramu:

  klasy V - VII: godz. 8:00

  klasy III - IV: godz. 9:00

  klasy I-II: godz. 10:00

 • Dziękujemy za "Górę Grosza"! - Obrazek 1     Jak co roku nasza szkoła wzięła czynny udział w "Górze Grosza". Przez rok zbieraliśmy drobniaki, by przekazać je organizatorom akcji. Efekt naszej zbiórki to kwota 546,48 zł! Dziękujemy za szczodrość i zapraszamy do udziału w "Górze Grosza" w przyszłym roku!

  Opiekun akcji

  Elżbieta Kołodziejczyk

  Dziękujemy za "Górę Grosza"! - Obrazek 2

   

 • Wyróżnienie dla Julii! - Obrazek 1     Nasza uczennica, Julia Krzesińska, otrzymała wyróżnienie w konkursie Fundacji Arka "Listy dla Ziemi"! Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój facebookowy głos na wspaniałą pracę inspirowaną twórczością naszego wieszcza narodowego :) 

  Wyróżnienie dla Julii! - Obrazek 2

 • Gratulujemy Laureatom OWL 2018! - Obrazek 1     W dniu 20.06.18 odbyło się  uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego OWL . Jak co roku nagrody ufundowała pani Wójt Gminy Żabia Wola.

       Z naszej szkoły premiowane miejsca zajęli:  

  z klasy IV - Nikodem Sęczek, Szymon Batory,

  z klasy V -  Barbara Bartosiak,

  z klasy VI – Aleksandra Janoska

  z klasy VII - Julia Tracz i Stanisław Wójcik.

       Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 • Rodzinna Józefina - Obrazek 1     Tuż przed zakończeniem roku szkolnego spotkaliśmy się na terenie naszej szkoły, by wspólnie integrować się podczas corocznego Dnia Rodziny.

       Tegoroczne spotkanie zostało skorelowane z dniem językowym - imprezą skierowaną do uczniów naszej szkoły. Dlatego właśnie nasze przygotowania skupily się na tematyce związanej z kulturą zagraniczną (w większości przypadków anglojęzyczną). Dzieci pokazały na scenie swoje talenty, zaś rodzice (oprócz swej licznej obecności) wzięli udział w imprezie poprzez przygotowanie stolików z poczęstunkiem. Wszyscy wzięli udział we wspólnej zabawie, zaś chętni - w zawodach sportowych.

 • Brązowa zbiórka! - Obrazek 1     Z radością zawiadamiamy, że Państwa trud związany ze zbiórką makulatury został nagrodzony! Zebraliśmy łącznie prawie 20 ton "papierowych śmieci", dzięki czemu zajęliśmy trzecie miejsce w województwie!

   

  Brązowa zbiórka! - Obrazek 2

 • Przedwakacyjna integracja klasy IVb - Obrazek 1     Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Po całym roku wytężonej nauki klasa 4b otrzymała zasłużoną nagrodę w postaci wyjścia na pizzę. 16 czerwca podczas godziny wychowawczej opuściliśmy mury szkoły i udaliśmy się na wycieczkę do Żabiej Woli do pizzerii „Biesiada”.

       W „przepysznej” atmosferze mogliśmy wspominać to, co wydarzyło się w roku szkolnym. Wycieczki, przedstawienie, konkursy i inne atrakcje w których braliśmy udział, wszystko to sprawiło, że zawsze   z uśmiechem wracaliśmy do szkoły. Zarówno te dobre jak i czasem gorsze chwile na długo zostaną w naszej pamięci.

 • Dzień językowy w naszej szkole - Obrazek 1

       Dnia 14.06. uczniowie nasze szkoły wybrali się na krótką wyprawę do Anglii dzięki  imprezie zorganizowanej przez klasę 7a. Dzień Języków Obcych przybliżył wszystkim kulturę i zwyczaje krajów anglojęzycznych. Poznaliśmy czarny humor angielski, posłuchaliśmy piosenek znanych brytyjskich zespołów oraz obejrzelismy wystawę prac uczniów pozostałych klas.

       Dziewczynki z kl 7b przygotowały ciekawą prezentację o landach niemieckich i atrakcjach turystycznych tamtego regionu. W ciągu dnia mozna było napić się prawdziwej angielskiej herbaty i zjeść pyszne tosty. Całość uwieńczył quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym wyrózniły się klasy 7a, 7b i 6b. Zwycięzcom gratulujemy!

 • Marzenia klasy IIb - Obrazek 1     Czerwiec to czas planowania wakacyjnych wyjazdów. My już zaplanowaliśmy. Realizując blok tematyczny "Świat w walizce" podjęliśmy się trudu ułożenia z puzzli mapy świata. Udało się!!! Następnie korzystając z atlasu, Internetu i globusa podpisaliśmy  właściwymi nazwami kontynenty i oceany. W następnym dniu, już planowaliśmy podróż. Ponieważ marzenia mają to do siebie, że można marzyć bez ograniczeń, puściliśmy wodze fantazji. Diana zamarzyła o podróży do Rosji i odwiedzeniu na Syberii swojej dalekiej rodziny. Adaś pragnie odwiedzić Wielką Brytanię i poznać Królową Elżbietę II.  Klaudia marzy o wyprawie w Himalaje i wejściu na najwyższą górę świata Mont Everest. Jak widzicie, w marzeniach świat stoi przed nami otworem. Pozostaje jeszcze jedno marzenie, aby się nasze marzenia  spełniły. Nie musi to nastąpić te wakacje, ale może za kilka lat.