Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie

 

Nawigacja

Środa 24.10.2018
liczba odwiedzin: 1048809
"Szkoła Talentów w Józefinie w Gminie Żabia Wola"

Wiadomości

 • Zapraszamy na dzień otwarty! - Obrazek 1        Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 24.10.2018 roku, w godzinach 15:00 - 17:00. 

 • Popołudnie z grami planszowymi - Obrazek 1     Uczniowie klasy IIA wraz z Rodzicami uczestniczyli w pierwszym w tym roku szkolnym popołudniu z grami planszowymi zorganizowanym w Domu Strażaka w Bartoszówce. Przez kilka wspólnie spędzonych godzin, w przemiłej atmosferze,  zagraliśmy w: "Państwa, Miasta", "Wsiąść do pociągu", "Monopoly", "Bystre oczko", "Rummikub", "Farmę", "Rybki", "5 sekund", a Tatowie rozegrali mecz bilardowy. Mamy zadbały o pełne brzuchy zebranych przygotowując jak zwykle pyszny i obfity poczęstunek. Już zaplanowaliśmy kolejne takie popołudnie.

 • Jesienne warsztaty w klasie IVb - Obrazek 1     Dynia to bez wątpienia królowa wszystkich warzyw . Jesienią możemy cieszyć się z jej okazałych kształtów i pięknego intensywnego koloru. Nasza klasa wzięła udział w jesiennych warsztatach a w roli głównej wystąpiła nasza królowa dynia. Na zajęciach technicznych uczniowie przygotowali dynie tak, aby w środku była pusta. Następnie na popołudniowych warsztatach z rodzicami wypełniali dynie pięknymi, kolorowymi jesiennymi kwiatami. Jesienne stroiki wyszły bardzo ciekawe i kolorowe.

  Justyna Kwiatkowska

 • Ważna informacja dotycząca trasy autobusów relacji Żabia Wola - Józefina - Obrazek 1     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie informuje, że z uwagi na zmianę trasy od poniedziałku poranne autobusy szkolne relacji Żabia Wola - Józefina będą zabierać uczniów z przystanku przy Topazie (nie - jak dotąd - obok GS). 

 • Wybiegane medale - Obrazek 1     W dniu 16.10.2018 roku odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe w Międzyborowie. Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie reprezentowało 39 uczniów. Wszyscy zawodnicy z Józefiny godnie  reprezentowali naszą szkołę wykazując się wielkim zaangażowaniem i wielką ambicją w walce o jak najlepsze miejsce. Najlepiej zaprezentowali się : Albert Tengli-Olczak I miejsce, Jakub Szmajdowicz II miejsce, Jakub Szymański III miejsce.

 • Tajemnicze wiadomości w klasie IIa - Obrazek 1     Na dzisiejszych zajęciach uczniowie otrzymali pozornie puste kartki. Po dotknięciu ich wacikiem nasączonym chlorkiem żelaza okazało się, że na kartkach zapisane zostały tajemnicze zdania. Aby odgadnąć, co one znaczą, trzeba było połączyć  ze sobą kilka wiadomości i odczytać je jako całość. Powstały cztery różne ogłoszenia, które stanowiły podsumowanie naszych zajęć dotyczących tworzenia tej formy wypowiedzi.

 • Zmiana rozkładu jazdy autobusów na trasie Kaleń - Żabia Wola - Obrazek 1     Ogłoszenie z dnia 17.10.2018 r.:

       Od dnia 18.10.2018 roku zmienia się rozkład jazdy niektórych autobusów na trasie Kaleń - Żabia Wola. 

  1. Autobusy przywożące dzieci na 1 i 2 godzinę lekcyjną będą jeździć 5 minut wcześniej niż dotychczas.

  2. We wtorki nie będzie drugiego kursu porannego (przywożącego dzieci na drugą godzinę lekcyjną).

 • Gofrowe szaleństwo - Obrazek 1     Na naszej szkolnej świetlicy odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem uczniowie przygotowali  pyszne gofry z cukrem pudrem . Po odmierzeniu , dodaniu i wymieszaniu  wszystkich składników, najlepszym punktem zajęć było konsumowanie własnoręcznie przygotowanego gofra. Na szczęście wszystko się udało i gofry wyszły bardzo pyszne.

  Justyna Kwiatkowska

 • Za pan brat z savoir-vivre - Obrazek 1     Dnia 10 października klasy piąte udały się na wycieczkę do malowniczego Pałacu w Jabłonnej, by uczestniczyć w lekcji dobrych manier i obyczajów. Spotkanie poprowadziła Pani Małgorzata Skwarska, wykładowca akademicki protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre na Uniwersytecie Jagiellońskim.

       Na początku  zostaliśmy wprowadzeni w historię pałacu i jego mieszkańców, by potem móc obejrzeć wnętrza tego przepięknego miejsca. Następnie w jednej z sal pałacowych uczestniczyliśmy w zajęciach. Poznaliśmy historię dobrych obyczajów, dowiedzieliśmy się o istocie pierwszego wrażenia, jak ważne jest powitanie, uścisk dłoni, jaka jest zasada pierwszeństwa.  Mogliśmy usłyszeć kilka słów o kulturze jedzenia, poznać podstawowe normy obowiązujące przy organizacji przyjęć i zachowania przy stole. W części praktycznej wzięliśmy udział w lekcji  wiązania krawatów i składania serwetek. Było też miejsce na scenki rodzajowe, które ułatwiły zrozumienie reguł dobrego wychowania. Na koniec zostaliśmy zaproszeni do restauracji pałacowej na obiad, by móc w praktyce zastosować wszystkie poznane elementy savoir-vivre.

 • Wrześniowe zajęcia techniczne - Obrazek 1     Wrzesień był miesiącem dość pracowitym dla uczniów kl 4-6. Na zajęciach technicznych uczniowie klas 4 przygotowali szaszłyki owocowe ze swoich ulubionych owoców. Uczniowie klas 5 zamienili się na lekcji w projektantów mody i wykonali prace techniczną z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów. Natomiast klasy 6 na zajęciach kulinarnych przygotowały muffinki, które wyszły im znakomicie.

  J. Kwiatkowska

 • Pamiętamy i dziękujemy! - Obrazek 1     Pierwsze dni września przypominają nam o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Powstanie warszawskie i wybuch II wojny światowej to hasła odległe współczesnej młodzieży, a jeśli je zna, to tylko ze szkolnych podręczników, z których uczniowie uczą się o bohaterskich postawach Polaków. Klasa 8b włączyła się do ogólnopolskiej akcji BohaterOn, akcji, której ideą było wysłanie okolicznościowych kart pocztowych do wybranych powstańców. Młodzież dziękowała im za to, że żyją w wolnej  i niepodległej Polsce.

 • Czytam, bo lubię... - Obrazek 1     W tym roku, wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, nad którą patronat objęła para prezydencka – Agata Kornhauser-‑Duda oraz Andrzej Duda. Akcję głośnego czytania Przedwiośnia S. Żeromskiego zorganizowała w naszej szkole pani Sylwia Kwiecień (nauczycielka języka polskiego) oraz pani Beata Śledziewska (szkolny logopeda). Uczniowie klas ósmych nie tylko czytali fragmenty powieści, ale także rywalizowali ze sobą w konkursie jej pięknego czytania. Nagrody specjalne otrzymały: Łucja Karaszkiewicz oraz Ola Lachowicz z kl. 8b.

 • Znamy Tabliczkę Mnożenia! - Obrazek 1     Dnia 28 września 2018 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 4579 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. 

       W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminów przystąpiło 158 uczniów z klas II - VIII. Mieli oni okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki.

 • Akcja Segregacja za nami! - Obrazek 1     Z okazji corocznej akcji Sprzątania Świata uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie plastycznym „Akcja Segregacja”.  Musimy pamiętać o tym, że jest to bardzo ważne  ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz oszczędność energii i wody. Surowce naturalne nie są przecież nieograniczone, mamy ich coraz mniej i dlatego musimy wykorzystywać surowce wtórne.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce – Ola Włodarczyk z klasy IVd

  Wyróżnienia:

  Zuzia Radziejewska z klasy IVc