Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie

 

Nawigacja

Sobota 24.02.2018
liczba odwiedzin: 949859
Wiadomości

 • Zapraszamy na dzień otwarty! - Obrazek 1        Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 21.02.2018 roku, w godzinach 15:00 - 17:00. 

       Spotkanie z wychowawcą klasy Vb odbędzie się w środę, 28.02.2018 r.

 • O odpowiedzialności karnej nieletnich... - Obrazek 1     Założeniem jest, by szkoła, która jest drugim domem uczniów, była nie tylko przyjazna, ale i bezpieczna. O bezpieczeństwo, swoje i innych, powinni zadbać nauczyciele, rodzice i sami uczniowie, którzy zdają się nie mieć świadomości, że przynosząc do szkoły ostre narzędzia, przezywając rówieśników, prześladując ich w internecie, dokuczając im, strasząc ich, paląc papierosy (e-papierosy) popełniają czyn karalny, którego skutki mogą być dotkliwe, z prawnego punktu widzenia. O tych i innych czynach karalnych nieletnich, oraz ich konsekwencjach, mówił zaproszony przez panią Sylwię Kwiecień (do klas 7.) asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim (z Wydziału ds.  Nieletnich i Patologii).

 • Najważniejsze, by zrozumieć... - Obrazek 1      Na ostatniej godzinie wychowawczej szkolna terapeutka pani Aneta Rau przeprowadziła w klasie Va warsztaty dotyczące nękania w szkole. Uczniowie obejrzeli prawdziwą historię człowieka, który przez całe życie musi mierzyć się z przeciwnościami losu, gdyż nie posiada kończyn. Ale oprócz tego musiał zmierzyć się ze swoimi szkolnymi rówieśnikami, którzy dokuczali mu z racji jego innego wyglądu. Główny bohater opowiada jak bardzo czuł się  samotny i nieszczęśliwy z tego powodu, udało się mu jednak dzięki jego rodzicom, którzy cały czas go wspierali i zachęcali do realizowania jego marzeń.

 • Wiewiórka Julia uczy! - Obrazek 1      Drugiego lutegoo gościliśmy w naszej szkole grupę wolontariuszy z Fundacji Wiewiórka Julia z Warszawy. Dla klas 1-3 odbyły się warsztaty na temat higieny jamy ustnej i kontroli stomatologicznej. Po pokazie dzieci otrzymały mile upominki przypominające im, jak prawidłowo czyścić ząbki.

  Edyta Wykrota

 • Witajcie w naszej bajce... - Obrazek 1

       13 lutego klasy czwarte miały przyjemność przenieść się w niezapomnianą podróż do świata wyobraźni. Wszystko to za sprawą przedstawienia „Pan Kleks”, wystawionego przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia w Centrum Kultury w Grodzisku.

       Kultowa powieść Jana Brzechwy przypomniała bajkowy świat szkoły Ambrożego Kleksa, w której przygoda goni przygodę, a nauka jest ogromną przyjemnością. Uczniowie z Józefiny razem z uczniami Akademii przy ulicy Czekoladowej doświadczyli kolorowego świata baśni i magii, który zaskakiwał na każdym kroku. Taniec, śpiew i wspaniała gra aktorska sprawiły, że z zapartym tchem wszyscy śledzili losy Adasia Niezgódki.  Scenografia, kostiumy oraz efekty multimedialne były dodatkowym elementem przyciągającym uwagę młodej widowni, która na koniec nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

 • Dziękujemy za pomoc! - Obrazek 1

       Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dla Natalki Kostrzewy. W piątek, 9 lutego, odbyła się loteria fantowa. Sprzedaliśmy około 500 losów! Ponadto klasy IVb, Va i VIIb zorganizowały kiermasz ciast i zebrały:

  klasa IVb – 675zł

  klasa 5a – 166, 80zł

  klasa 7b – 34zł.

       Swoją cegiełkę dołożyła także klasa IIId. Dzieci zbierały pieniążki do „klasowej” puszki. Kolejna puszka stała w naszym sekretariacie.

       W sumie zebraliśmy 3579 zł i 51 groszy! Kwota została przekazana Fundacji „Z miłości do dziecka”, której podopieczną jest Natalka.

 • Co po ósmej klasie? Refleksje w 7b - Obrazek 1     Wkrótce uczniowie klas 7. staną przed dylematem wyboru szkoły średniej. Wszyscy wiemy, że dobra szkoła otwiera niejedną furtkę w życiu, zwłaszcza drzwi studiów wyższych. Ambicją naszych przyszłych absolwentów jest, by iść do dobrych szkół, najlepiej z tradycjami, wysoko plasujących się w rankingu ogólnopolskim. Z czym wiąże się taki wybór? Dowiedzieli się tego uczniowie kl. 7b podczas spotkania z panią Małgorzatą Krześniak, absolwentką LO im. Władysława IV w Warszawie. Liceum to było i jest jednym z trzech najlepszych w Polsce liceów, którego ukończenie dało możliwość dostania się pani Małgosi na dwa kierunki studiów dziennych na UW. Jak sama przyznała, szkoła średnia to nie zabawa, lecz poważna, odpowiedzialna i systematyczna nauka, w której nie ma miejsca na dziecinadę, kombinatorstwo i lenistwo, bo wtedy marzenie o ukończeniu takiej szkoły staje się tylko pobożnym życzeniem.

 • Klasa IIb koduje i programuje! - Obrazek 1     Uczą się kodować i programować, nie używając komputera. Czy to możliwe? Oczywiście! Swoją przygodę z kodowaniem zaczęliśmy od dyktand graficznych i odczytywania zaszyfrowanych wiadomości. Następnie  rozpoczęliśmy kodowanie na dywanie za pomocą specjalnej maty i kolorowych kubeczków. Dużą frajdę sprawiło nam utrwalenie tabliczki mnożenia i okazało się, że mnożenie nie jest takie trudne. A w Walentynki rozpoczęliśmy kolejna przygodę z programowaniem. Pani przyniosła do naszej klasy małą, niepozorna białą  kuleczkę- Ozobota   Okazało się, że Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot. Rozumie jednak tylko narysowane linie i kody. Za  pomocą kolorowych kodów można programować  zadania, które wykona  robot. Z ochota zabraliśmy się do pracy. Kiedy już się udało dopracować trasę, to każdy chciał, aby robot pokonał ją wielokrotnie. Zrozumieliśmy również, że kiedy trasa i kody są wykonane  niestaranne, robocik gubi się, zatrzymuje, jedzie w inną stronę. Mała błyskająca światełkami kuleczka, poruszająca się po  kartkach podbiła od razu nasze serca.

 • Unihokeistki na zawodach międzypowiatowych... - Obrazek 1     Unihokej - dziewczęta wygrały w zawodach powiatowych i zajęły IV miejsce w międzypowiatach.

       W etapie powiatowym drużyna dziewcząt zajęła I miejsce rywalizując ze szkołami z Międzyborowa, SP nr 2 z Milanówka oraz ze SP nr 3 z Milanówka. Jedenaście bramek zdobytych i tylko trzy stracone świadczy o dużej przewadze naszych zawodniczek. W dalszym etapie, na zawodach międzypowiatowych, było dużo trudniej. Rywalizowałyśmy ze szkołami z Brwinowa, Kuklówki i Święcic.

       Skład szkolnej drużyny: Gabrysia Smętkowska (kapitan), Ania Ceglińska, Julia Kowalska (br.), Weronika Bogucka (br.), Kasia Magiera, Weronika Korbień, Karolina Serafin, Julia Jurek, Natalka Szczepaniak, Weronika Żórawicka.

 • Co niesie ze sobą powietrze? Rozważania w klasie VIIb - Obrazek 1     W ostatnich latach sporo się mówi (w telewizji i prasie) o smogu, zanieczyszczeniu powietrza, co oznacza, że problem nadal jest aktualny. Świadomość Polaków w tym zakresie nie zmienia się skoro palą w okresie jesienno-zimowym wszystkim, co się da włożyć do pieca, jeżdżą starymi samochodami, palą przed domami zbędne rzeczy, a wczesną wiosną wypalają trawę. Wszystko to powoduje, że smog był, jest i …….. Odpowiedź możemy dać sobie sami! Cała nasza nadzieja w młodym pokoleniu, które edukuje szkoła, zapraszająca na spotkania z  uczniami pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim. Pani Sylwia Kwiecień, wychowawczyni kl. 7b, zaprosiła do udziału w klasowej pogadance panią Aleksandrę Rutkowską, która z wielkim profesjonalizmem uświadamiła uczniów po raz kolejny, że smog to śmiertelne zagrożenie dla każdego – małego i dużego!

 • Internet to odpowiedzialność i konsekwencje.. - Obrazek 1     Obecnie chyba już nikt nie wyobraża sobie życia bez komputera i Internetu. Urządzenie to ułatwia nam pracę i sprawia, że za jego pomocą możemy dotrzeć do wielu informacji zgromadzonych w Internecie, który sam w sobie kryje wiele pułapek. Mowa tu o szeroko rozumianej cyberprzemocy. Dziś można wyrządzić komuś dużą krzywdę, nie dotykając go. Każdy kto decyduje się na kontakt z komputerem musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji, wynikających z obcowania z nim: uzależnienie i cyberprzemoc. O tym, czym ona jest, mówił przybyły na spotkanie z kl. 7b asp. Sławomir Janowiec, który przyjechał do klasy na zaproszenie wychowawczyni, p. Sylwii Kwiecień, z Komendy Policji w Grodzisku Maz. Miejmy nadzieję, że to spotkanie było dla naszej młodzieży wstępną szkołą życia, z której coś wyniosą.

 • Lodowe akrobacje VIIb - Obrazek 1     Od lat zima nas nie rozpieszcza, z prostej przyczyny – nie ma jej.  Dzieci i młodzież kompensują sobie tę porę roku sztucznym lodowiskiem lub wyjazdem w wyższe góry, w których jest szansa zaznania śnieżnego szaleństwa. Uczniowie kl. 7b wybrali się na poszukiwania zimy i znaleźli ją na lodowisku w Grodzisku Maz. Dobry humor, zabawa i aktywność młodzieży na lodzie dowiodła, że i taką zimą można się cieszyć.