• Szkolna zbiórka elektrośmieci

          • Uprzejmie informujemy, że w dniu 7 maja 2024 r. na parkingu głównym przy kaplicy, w wyznaczonym miejscu odbędzie się zbiórka elektośmieci.

            Zbiórka elektrośmieci: lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, telewizory, monitory, drukarki, małe agd: tostery, żelazka, radia, odkurzacze, komputery, kosiarki, piły itp.

            Warunkiem przyjęcia zebranego sprzętu w szkole jest aby sprzęt był kompletny, tj. niezdemontowany. Firma odbierająca od nas elektroodpady, zastrzegła sobie taki warunek.

          • "Sopranem i Basem" za nami!

          • Przygotowywane przez nauczycielkę muzyki, Justynę Kwiatkowską, damskie trio, złożone z Alicji Folwarskiej, Poli Swatek i Zosi Wojtan, godnie reprezentowało Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie w kolejnej edycji powiatowego konkursu "Sopranem i Basem". 🎼🎤

            Pokazaliśmy się z dobrej strony, zaś zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje podczas przygotowań do kolejnej edycji konkursu!👍

          • Malujemy dźwięki

          • "Malujemy dźwięki"- te wyjątkowo relaksujące zajęcia połączone z terapią oddechu oraz ćwiczeniem pozycji spoczynkowe języka opanowały naszą pracownię logopedyczną, gwarantując świetny relaks dla każdego uczestnika.🧑‍🎨🎧

            W celu realizacji zajęć wykorzystano materiały zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

          • Srebro naszej reprezentacji

          • W środę, 10.04.2024 r., Szkoła w Ojrzanowie była gospodarzem zawodów sportowych uczniów klas I - III o Puchar Dyrektora Szkoły. Gdy dostaliśmy zaproszenie do udziału w imprezie, nie zastanawialiśmy się długo

            Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: "bieg z ringo", "sadzenie ziemniaków", "sztafeta zwinnościowa", "skoki dodawane", "toczenie piłki w tunelu", "bieg po lody", "rzut do celu", "wyścig raków", "traf do kosza".

            Nasza reprezentacja zdobyła zasłużone srebro . Wróciliśmy z Ojrzanowa z pamiątkowymi medalami oraz pucharem dla szkoły. Drużyna z wielkim zaangażowaniem wykonywała poszczególne konkurencje i pokazała, że oprócz upragnionego złota bardzo ważna jest wspólna, dobra zabawa.

            Bardzo dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i świetną zabawę!

          • Etap gminny "Warszawskiej syrenki" za nami!

          • W kwietniu 2024 r. odbyły się gminne przesłuchania 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna (3a) i Hanna Nowak (7c) .

            Zuzanna Nowak zajęła II miejsce w kategorii klas I – III.

            Hanna Nowak zajęła I miejsce w kategorii klas VII – VIII

            Hania Nowak będzie reprezentowała naszą szkołę w finale konkursu, który odbył się 14.03.2024 roku w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. 

            Powodzenia!

             

          • III Niebieski Marsz dla Autyzmu

          • 4 kwietnia klasa IIID wzięła udział w III Niebieskim Marszu dla Autyzmu organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne "Tęczowy Domek" oraz Centrum Kompleksowej Terapii Spektrum pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Grodziska Mazowieckiego.

            Wraz z ponad 1000 uczniów, przedstawicieli stowarzyszeń oraz mieszkańców  ubranych na niebiesko maszerowaliśmy ulicami Grodziska Mazowieckiego aby pokazać nasze wsparcie i szacunek dla osób w spektrum autyzmu. Uczestniczyliśmy w pokazie grodziskiej orkiestry, a także udzieliliśmy wywiadu dla Radia Bogoria. Wiemy, że piękno tkwi w różnorodności, wzajemnej akceptacji i szacunku i to właśnie chcieliśmy pokazać poprzez udział w tej wspaniałej inicjatywie.

          • Kolorowy Tydzień dla Ziemi!

          • 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Nasza planeta jest piękna, pełna barw, dlatego aby się przygotować do tego dnia  ogłaszamy Kolorowy Tydzień Ziemi. Każdego dnia ubieramy jeden z kolorów.

            W poniedziałek 15.04 - zielony

            We wtorek 16.04 - czerwony

            W środę 17.04 - żółty

            W czwartek 18.04 - niebieski

            Piątek - 19.04 - to dzień wszystkich kolorów!

            Zapraszamy do wspólnej zabawy!

          • Spotkania za miedzą

          • "Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie" - bardzo znany cytat Stanisława Jachowicza ma już prawie dwieście lat! Przez ostatnie dwa wieki świat został wywrócony do góry nogami: niesamowity rozwój technologii sprawił, że możliwości człowieka w XXI wieku w porównaniu z osobą żyjącą w czasie, gdy Polski nie było na mapach świata, wydają się wręcz nadludzkie. Aby sprawdzić, czy przywołany powyżej cytat stracił na swej aktualności, uczniowie klasy VIa wybrali się do stolicy naszego powiatu - Grodziska Mazowieckiego. 

            Pierwszym miejscem, do którego skierowaliśmy swe kroki, było grodziskie planetarium. Niedawno otwarte miejsce urzekło nas swoimi możliwościami i sprawiło, że poczuliśmy się jak w niebie! Seans w kinie sferycznym udowodnił,że nie warto rezygnować z marzeń. Zdjęcia i quizy tematyczne wzbogaciły wiedzę o wszechświecie, a interaktywna przygoda w kosmosie pozwoliła przez chwilę wcielić się w rolę superbohaterów. Dopełnieniem - i jednocześnie głównym punktem - spotkania była wizyta w obserwatorium astronomicznym (i tu czekała na nas nieplanowana niespodzianka - niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki po otwarciu kopuły zachmurzone dotychczas niebo stało się przejrzyste!), w którym zobaczyliśmy Słońce "z bliska" przez profesjonalny teleskop oraz chwila na tarasie widokowym (z którego wprawne oczy uczniów korzystających z lunet namierzyły m.in. Pałac Kultury i Nauki!

            Po spotkaniu z nauką przyszedł czas na spotkanie z... pizzą. Aby jednak połączyć przyjemne z pożytecznym, postanowiliśmy zrobić ją sami! Udaliśmy się zatem do pizzerii Da Grasso w Grodzisku Mazowieckim, gdzie dołożono wszelakich starań, aby nauczyć nas, w jaki sposób należy obchodzić się z ciastem i jak dobierać składniki, by uzyskać pożądany efekt. Po upieczeniu wykonanych przez nas pizz poddaliśmy nasze działania zamierzonej i smacznej ewaluacji ;). 

            Postawiona we wstępie teza w pełni zasługuje na potwierdzenie. Udowodniliśmy, że w naszej najbliższej okolicy można znaleźć miejsca dobre zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Wszak nie musieliśmy naśladować Koziołka Matołka, który "po szerokim szukał świecie czegoś, co jest bardzo blisko", by osiągnąć zamierzony cel. 

          • Co słychać w świetlicy?

          • Czas mija nam twórczo, wesoło i aktywnie.

            Obserwujemy zmiany w przyrodzie, uczymy się i bawimy, rozmawiamy, zawiązujemy nowe znajomości i przyjaźnie. Ponadto konstruujemy ciekawe budowle z klocków. Spędzamy czasu na świeżym powietrzu, a gdy pogoda nam nie sprzyja swoją energię wykorzystujemy na zabawach ruchowych z wykorzystaniem  magicznego dywanu. 

            Nasza Świetlica to jest to miejsce, gdzie miło i "bez nudy" spędzamy czas.

          • "Orto-Gra 2024" - wyniki konkursu ortograficznego

          • We wtorek, 26 marca, w naszej szkole miała miejsce bardzo ważna uroczystość - rozdanie nagród i wyróżnień w Szkolnym Konkursie Ortograficznym "Orto-Gra 2024".

            W potyczkach ortograficznych wzięły udział dwuosobowe reprezentacje klas IV - VIII. Przygotowane przez nauczycielkę języka polskiego, p. Grażynę Mackiewicz, dyktando potwierdziło wysoki poziom przygotowania młodzieży.

            Wyniki tegorocznej "Orto-Gry" są następujące:

            Klasy IV:

            Mistrz Ortografii wśród uczniów klas czwartych: Wiktoria Olczak
            2. miejsce: Zuzanna Rurarz
            3. miejsce: Dominik Bartosiak

            Wyróżnienia: Zofia Wojtan, Natalia Kubicka, Józef Garal

            Klasy V:

            Mistrz Ortografii wśród uczniów klas piątych: Laura Cupriak
            2. miejsce: Iza Tomporowska
            3. miejsce: Karolina Pol

            Wyróżnienia: Zofia Olczak, Kalina Kasianiuk, Jakub Pytel

            Klasy VI:

            Mistrz Ortografii wśród uczniów klas szóstych: Alicja Kubicka
            2. miejsce: Lena Skalska
            3. miejsce: Julia Okrasa

            Wyróżnienia: Oliwia Tarasiuk

            Klasy VII-VIII:

            Mistrz Ortografii wśród uczniów klas siódmych i ósmych: Klara Wykrota
            2. miejsce: Igor Russ
            3. miejsce: Zofia Babiel

            Wyróżnienia: Zuzanna Chmielewska, Agata Kajak, Jan Gajewski.

            Miano Szkolnego Mistrza Ortografii roku szkolnego 2023/2024 uzyskała ALICJA KUBICKA,
            która bezbłędnie napisała konkursowe dyktando!

             

            Gratulujemy naszym uzdolnionym Uczniom!

             

          • "Poezja Cz. Miłosza i K. Wierzyńskiego" - wyniki konkursu.

          • Dnia 25 marca 2024 roku odbyły się przesłuchania w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Poezja Cz. Miłosza i K. Wierzyńskiego”.

            Celem konkursu była popularyzacja ich twórczości poetyckiej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie umiejętności recytatorskich. Kazimierz Wierzyński i Czesław Miłosz są w gronie patronów roku 2024 wybranych przez Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej.

            Komisja z uwagą wysłuchała wszystkich uczestników konkursu i postanowiła przyznawać nagrody:

            Helenie Bujalskiej z kl. 7b
            Antoniemu Bednarkowi z kl. 8b

            oraz wyróżnienia dla:

            Roksany Chabowskiej z kl. 8a
            Alicji Folwarskiej z kl. 7b
            Leny Woźniak z kl. 7b

            Serdecznie gratulujemy!
            Aneta Woźniak
            Beata Śledziewska
            Sylwia Kwiecień - Masło

          • Strażakiem być...

          • 22 marca uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność gościć Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie.

            Wizyta strażaków była wspaniałą okazją do przeprowadzenia zajęć dotyczących pierwszej pomocy, przybliżenia pracy ochotników oraz zapoznania z samochodami pożarniczymi oraz sprzętem będącym na ich wyposażeniu. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, jak również przekazali informacje, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną.

            Naszym gościom serdecznie dziękujemy za tak ciekawe i bogate w wiedzę spotkanie.👏👏👏

          • Klasa IIb na Dniu Żaby

          • Na tegorocznym Dniu Żaby, organizowanym przez Domu Kultury w Żabiej Woli i Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabiej Woli nie mogło nas zabraknąć! Bawiliśmy się... żabiście!

          • Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

          • 18 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kuba Pytel, Filip Wojnarowicz, Michalina Mazur i Martyna Stępień wzięła udział w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Milanówku.

            Głównym celem Turnieju są działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Poprzez tę formę działań organizatorzy zakładają między innymi szersze popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, a także inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.