• Pani Jesień w świetlicy

• Z wielkim koszem idzie jesień po lesie.Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?”

23 września  „Pani Jesień” odwiedziła naszą szkołę  z koszem pełnym darów. Z warzyw i owoców, które przyniosła wspólnie robiliśmy smaczny sok.  Na koniec spotkania rozwiązywaliśmy jesienne zagadki. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna  i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

Wychowawcy  świetlicy

• Origami na technice

•      Origami – sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono, że w procesie robienia klasycznego origami nie należy ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać.

Na zajęciach technicznych klasy V wykonały żabę . Na początku zadanie wydało się skomplikowane, ale jak to często bywa trening czyni mistrza. Własnoręcznie wykonana żabka wszystkim sprawiła  dużo uciechy.

J. Kwiatkowska

• Zebranie szkolne

•      Wszystkich Rodziców naszych Uczniów zapraszmy na zebranie, które rozpocznie się w środę, 25 września 2019 roku o godzinie 17:00 na holu naszej szkoły.

Po spotkaniu ogólnym zapraszamy na zebrania klasowe.

• Absolwent naszej szkoły w Brukseli!

• Staś Wójcik (8b), tegoroczny absolwent naszej szkoły, poświęcił część swoich wakacji na reprezentowanie polskiej młodzieży podczas Międzynarodowej Konferencji ENOC w Brukseli. W wywiadzie udzielonym w Biurze Rzecznika Praw Dziecka powiedział:

- Ten wyjazd to dla mnie bardzo wartościowe przeżycie. To niezwykłe być w sercu Europy wśród młodzieży reprezentującej narody Unii i wspólnie z nimi ustalać zalecenia dla dobra dzieci – mówił Stanisław Wójcik, jeden z przedstawicieli polskiej grupy młodych doradców.

W forum brała udział młodzież z  17 państw, m.in. z Estonii, Francji, Albanii, Malty, Grecji, Islandii, Irlandii. Głównym tematem rozważań były prawa dziecka w środowisku cyfrowym.

Staszek pojechał do Brukseli z postulatami polskiej młodzieży. Oto one:

1.  Zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat możliwości zgłaszania i reagowania na szkodliwe treści i hejt w internecie oraz instytucji interwencyjnych takich jak Dyżurnet.

2.  Zwiększenie siły i zasięgu rozpowszechnienia informacji o możliwościach pozytywnego wykorzystywania internetu i  nowych technologii.

3. Zorganizowanie w szkołach zajęć o bezpiecznym korzystaniu z sieci i  możliwościach rozwoju z tego płynących - w ramach kształtowania pozytywnych postaw i prewencji uzależnień.

4. Edukacja rodziców,  by dzieci nie bały się rozmawiać z nimi o zagrożeniach w internecie.

5.  Stworzenie testów wiedzy na temat praw i zagrożeń w świecie cyfrowym i  zapewnienie dzieciom dostępu do nich przed  skorzystaniem z mediów społecznościowych. Nałożenie obowiązku publikowania przejrzystej i zrozumiałej polityki prywatności na portale społecznościowe i aplikacje

6. Utworzenie grup wsparcia, w których osoby  dotknięte cyberprzemocą  mogłyby swobodnie rozmawiać o swoich przykrych doświadczeniach i znaleźć pomoc.

7. Wypracowanie inicjatyw edukacyjnych  dla dzieci i młodzieży uzależnionej od telefonów, komputerów czy internetu, np. organizacja spotkań, na których dowiedzą się, jak przekierować nadmierne korzystanie z urządzeń mobilnych na rzecz świadomego wyboru, kiedy warto korzystać z internetu i do czego go wykorzystywać.

• Zajęcia kulinarne w klasach IV

• Na zajęciach z techniki klasy IV przygotowały pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Wszyscy uczniowie wykazali się wielką kreatywnością. Na koniec każdy mógł spróbować swoich kulinarnych arcydzieł.

J.Kwiatkowska

• 3,2,1... Zaczynamy z konkursami!

• W piątek 13.09.2019 r. uczniowie z klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie pt. "Najpiękniejsze jabłko".

Zadaniem "świetliczaków" było udekorowanie papierem kolorowym szablonu jabłka. Efekty pracy można podziwiać przed świetlicą szkolną. Laureatami w konkursie zostali: Oliwia z klasy 1c, Lilla z klasy 2a oraz Sebastian z klasy 3c.

Gratulujemy!