• Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa

• Szanowni Państwo,

Docierają do nas informacje, że podczas używania niektórych aplikacji społecznościowych (Skype, Messenger itp.) dzieci mogą natrafić na treści dla nich nieodpowiednie.

Mimo, że są to sposoby komunikowania rekomendowane przez MEN – Kształcenie na odległość - poradnik dla szkół.pdf - proszę o pamiętanie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, np. poprzez opcje kontroli rodzicielskiej na urządzeniach.

W przypadku młodszych dzieci – oczywiście w miarę możliwości – zachęcamy do uczestniczenia w lekcjach i nadzoru podczas korzystania z urządzeń podłączonych do sieci.

• Kodowanie czas zacząć (lub wznowić)!

• Inspirowanie najmłodszych do korzystania z nowych technologii jest bardzo istotne dla ich rozwoju. Jednym ze sposobów jest nauka programowania. Aby ją ułatwić, ruszyła specjalna edycja programu UPC Future Makers skierowana do dzieci w wieku 8-13 lat.

Bezpłatne zajęcia programowania dla dzieci z powodzeniem odbywają się już w ramach Klubu Młodego Programisty. W 2018 roku takie kluby zostały uruchomione w 16 polskich miastach. Natomiast zapoczątkowany w 2016 roku program Future Makers jest częścią międzynarodowej inicjatywy organizowanej przez Liberty Global, spółkę matkę UPC. Inicjatywa jest częścią programu UPC #dzialamyztroska.

W 2019 roku w sumie w 1622 warsztatach udział wzięło łącznie ponad 21 tysięcy dzieci. Konieczność pozostania w domach zmusiła Kluby Młodego Programisty do czasowego zawieszenia działalności, jednak nauka programowania dla najmłodszych została przeniesiona na grunt domowy. Propozycje zabaw programowania offline, w ramach kampanii #20minutzprogramowaniem, można znaleźć na stronie: https://koduj.gov.pl/

Bezpłatne zajęcia programowania dla dzieci w czasie wolnym od szkoły organizuje również UPC. Zajęcia będą się odbywały w małych, dedykowanych ośmioosobowych grupach internetowych. Każdy uczeń będzie mógł liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera na każdym etapie zajęć. Warsztaty zostaną uzupełnione o cyklicznie organizowane webinary internetowe. Na zajęcia można się zapisać przez internetowy formularz na stronie: https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/UPCFutureMakers

• Google G - Suite w naszej szkole!

•      Od poniedziałku rozpoczynamy pracę zdalną z wykorzystaniem platformy Google G - Suite.

Szanowni Państwo!

Od 20.04.2020 r. nasza szkoła rozszerza możliwości nauczania zdalnego, przenosząc większość prowadzonych zajęć na platformę Google G-Suite. Nie wymaga ona z Państwa strony zakładania żadnych nowych kont. Możemy wejść na nią poprzez przeglądarkę komputera lub aplikację Google Classroom pobraną ze Sklepu Play.

Każdy uczeń otrzyma swój indywidualny szkolny adres e-mail, który umożliwi mu wejście na platformę Google G-Suite. Na te adresy e-mail, będą przesłane przez nauczycieli zaproszenia do dołączenia do konkretnych klas, na określone zajęcia. W celu uzyskania szczegółowych informacji o migracji prosimy o zapoznanie się z informacjami, które w dniu dzisiejszym trafią do Państwa za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus.

Nie wszystkie zajęcia są możliwe do zrealizowania na Google Classroom, zatem niektórzy nauczyciele będą korzystać z metod i narzędzi już wypracowanych. O tym jednak poinformuje Państwa bezpośrednio nauczyciel przedmiotu. Do komunikacji z nauczycielami pozostaje niezmiennie dziennik elektroniczny Librus.

• "Kartka Świąteczna": wyniki konkursu dla klas IV -VI

• Kategoria I:  klasy IV

I miejsce - Szymon Włodarczyk 4b
            II miejsce - Zuzanna Sokołowska 4a
            III miejsce - Antoni Bednarek 4b
                                 Filip Pawlak 4a

Kategoria II: klasy V

I miejsce - Michalina Kawalec 5b
                               Konrad Zakrzewski 5c
            II miejsce - Dominika Bałdyga 5c
            III miejsce - Zuzanna Radziejewska 5c

Kategoria III: klasy VI

I miejsce - Mikołaj Zińczuk 6c
            II miejsce - Filip Staniszewski 6b
            III miejsce - Eliza Stańczak 6a
            Wyróżnienie - Kacper Fidura 6b

• Wyniki konkursu "Zając wielkanocny".

•      Z okazji zbliżających się Świąt  w naszej szkole zorganizowany został konkurs pt. „Wielkanocny Zając” dla klas 1-3 oraz 4-6. Jego głównym celem było podtrzymywanie i kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.  W dniu dzisiejszym Jury powołane przez Organizatora rozstrzygnęło konkurs. W ramach burzliwych, ale owocnych obrad wybrano zwycięzców.

W kategorii klasy I-III:

I miejsce: Dorota Strzemieczna z kl.II a

II miejsce: Jakub Waszczyk z kl. I c

III miejsce: Laura Szewczyk z kl.III a

W kategorii klasy IV-VI

I miejsce: Kacper Fidura z kl. VI b

II miejsce: Mikołaj Zińczuk z kl. VI c

III miejsce: Zuzanna Sokołowska z kl. IV a

Wyróżnienia otrzymali: Konrad Zakrzewski z kl. V c oraz Bartosz Szymański z kl.  V c

Wszystkim serdecznie gratuluję i dziękuję za udział.

Uczniowie, którzy zajęli poszczególne miejsca oraz wyróżnienie w konkursie, dostaną dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy pozostali otrzymają małą niespodziankę. Wręczenie dyplomów i rozdanie nagród nastąpi po ustabilizowaniu obecnej sytuacji i powrocie do szkoły.

Organizator konkursu

Klaudia Nyc