• Kto w pracy liczy, mierzy i waży?

          • Klasa 3a przystąpiła w tym roku do projektu z pakietu Uniwersytet Dzieci pt. "Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?" W ostatni piątek był bardzo ważny temat "Jak skutecznie działać w zespole?" Uczniowie mieli okazję eksperymentować i współpracować podczas zabawy " Marshmallow Challenge". Zadanie nie było proste, ale na pewno dało wiele zabawy i satysfakcji.

            Myślę, że wszystkim podobało się wyzwanie, a także końcówka czyli spożywanie pianki. Czekamy na kolejne zadania!

          • Jesienne cudaki

          • Pani Jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych kolorów.  Wspaniale wykorzystali  to uczniowie naszej szkoły wykonując zabawne i niesamowite  „stworki” i„ cudaki” z jesiennych darów przyrody znalezionych w sadzie, ogrodzie, parku czy lesie. Wystawa prac wzbudziła podziw i zainteresowanie wszystkich oglądających. Twórcy prac konkursowych wykazali  się ogromną pomysłowością, niezwykłą kreatywnością oraz nie lada precyzją, co zaowocowało przepięknymi pracami. Zaprezentowane „stworki - cudaki” były przede wszystkim bardzo kolorowe jak kolorowa bywa jesień. Autorzy zatrzymali w nich jesienny nastrój  i ukazali niezwykłe piękno otaczającej nas przyrody.

            I miejsce ex aequo :

            Emilia Soból

            Helena Tecław

            Maciej Stępień

            II miejsce ex aequo:

            Weronika Jażdżyk

            Wojciech Morawski

            Hania Krzemień

            III miejsca ex aequo:

            Pola Czaplińska

            Jakub Rybkowski

            Maksymilian Daniluk

            Wyróżnienia :

            Sonia Orlikowska

            Aniela Garal

            Szymon Szulc

            Amelka Galińska

            Kornelia Rybkowska

            Sofia Holz

            Maria Piegza

            Jakub Wąsikowski

            Aleksandra Młynarczyk

            Jakub Młynarczyk

            Wręczenie nagród nastąpi 10 listopada 2023r. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział  i  gratuluję pomysłowości.

          • Dzień galowy dla uczniów klas IV - VIII: zmiana terminu

          • Informujemy, że termin skierowanego do uczniów klas IV - VIII apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości uległ zmianie. W związku z powyższym w dniu jutrzejszym dzień galowy obowiązuje w klasach I - III.

            Dzień galowy dla uczniów klas IV - VIII: 17.11.2023 r. (piątek)

          • Dzień Kundelka w klasach trzecich

          • Klasy trzecie świętując Dzień Kundelka gościły u siebie wyjątkowych gości - przedstawicielki fundacji Bezdomniaki Żabiowolskie oraz jej podopiecznych. Była to okazja do rozmowy o odpowiedzialnym posiadaniu zwierząt, zasadach opieki nad psem oraz poznawania psiego języka komunikacji. Klasy trzecie przekazały również charytatywne wsparcie materialne na potrzeby działalności fundacji.

          • Warsztaty ceramiczne klas drugich

          • W październiku uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Dzieci dowiedziały się, czym jest glina, poznały podstawowe techniki lepienia z gliny oraz dowiedziały się, jak ludzie wykorzystywali glinę od najdawniejszych czasów. Na początku Pani Jola omówiły też cały proces tworzenia z gliny do momentu, kiedy wykonane prace będą gotowe do użytku oraz zaprezentowały przybory i narzędzia niezbędne do pracy. 

            Na pierwszych zajęciach dzieci w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem wykonały piękne kubeczki. W trakcie kolejnych zajęć wypalone prace uczniowie malowali za pomocą szkliwa. Warsztaty były bardzo ciekawe. Pozwoliły nam poznać tajniki wyrobów ceramicznych, zrelaksować się i odkryć swój potencjał artystyczny.

          • Co słychac w świetlicy?

          • Wrzesień i październik upłynęły w świetlicy szkolnej bardzo szybko.

            Był to czas na poznawanie siebie i wspólną integrację. Pogoda od początku roku szkolnego nam sprzyjała, więc w trosce o zdrowie i kondycję fizyczną większość czasu poświęcaliśmy na gry i zabawy ruchowe na dziedzińcu szkolnym oraz na placu zabaw. Obchodziliśmy „Dzień Kropki” oraz „Dzień Jabłka” podczas którego wspólnie przygotowaliśmy zdrowy i pyszny sok jabłkowy. Chłodniejsze popołudnia spędzaliśmy w sali, wówczas był to czas na wykonywanie pięknych prac plastyczno-technicznych.

            W ciągu dnia znajdujemy czas na odpoczynek, słuchając muzyki klasycznej lub opowiadań. Mamy również czas na doskonalenie własnego czytania oraz doskonalenie małej motoryki poprzez m.in. zabawy klockami, które uwielbiamy!

            Wychowawcy Świetlicy

          • Aktywny mózg i ciało...

          • 25 października klasy ósme wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Obejrzeliśmy film "Twórca", w którym śledziliśmy losy byłego agenta służb specjalnych, tropiącego nieuchwytnego architekta sztucznej inteligencji. Następnie udaliśmy się do Airo - Centrum Aktywnej Rozrywki, gdzie odbyliśmy dwugodzinne zajęcia wychowania fizycznego. Wróciliśmy w dobrych nastrojach, z lekko obolałymi mięśniami.

          • Pierwsze spotkanie z... biblioteką szkolną ;)

          • W ubieglym tygodniu klasa I "a" odwiedziła bibliotekę szkolną. Dzieci zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece oraz ze sposobem wypożyczania i oddawania książek. Uczniowie dowiedzieli się również na czym polega praca bibliotekarza.

            Każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć wybraną książkę.

            Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę.

          • Gramy w ręczną!

          • W szkole jest prowadzony projekt "Gramy w Ręczną", gdzie uczniowie z klas I-III mogą spróbować swoich sił w sporcie drużynowym.

            Wszystkim uczniom biorącym udział w zajęciach życzymy wytrwałości i wygranych meczów na zbliżającym się turnieju 

          • Mamy awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

          • W dniu 26 października odbył się turniej międzypowiatowy w piłce nożnej chłopców. W zawodach wzięło udział 6 drużyn z okolicznych powiatów. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w  Józefinie reprezentowała powiat grodziski.

            Po dwóch zwycięskich spotkaniach w grupie awansowaliśmy do półfinału. W półfinale chłopcy rozegrali bardzo dobry mecz ze SP nr 4 w Pruszkowie, który ostatecznie wygraliśmy w rzutach karnych. W finale spotkaliśmy się z SP w Lesznie, mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 2:1.

            Ostatecznie Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie pierwszy raz wygrała zawody międzypowiatowe w piłce nożnej i awansowała do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców.

          • Ile kosztuje kilogram przypraw?

          • W ubiegły piątek uczniowie klas ósmych powtarzali wiadomości z zakresu proporcjonalności. Ponadto ćwiczyli zamianę jednostek, działania na ułamkach oraz pracę w grupie.

            Po raz kolejny przekonali się, że matematyka towarzyszy nam w życiu codziennym. Dodatkowo zwrócili uwagę na fakt, że kupując produkty warto spojrzeć nie tylko na cenę. ale również na ich gramaturę.

          • Mistrzowie Kompetencji - zaczynamy!

          • Informujemy, że rozpoczynamy nabór dzieci zainteresowanych nowym projektem edukacyjnym.

            Nazwa projektu:
            Mistrzowie kompetencji w Gminie Żabia Wola

            Numer projektu:
            RPMA.10.01.01-14-j565/23

            Krótki opis projektu, jego cele i efekty:

            Projekt pt.: ”Mistrzowie kompetencji w Gminie Żabia Wola” jest realizowany przez Gminę Żabia Wola, w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera, województwo mazowieckie. Projektem objęte zostaną szkoły w Warszawie: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie (SPJ), Szkoła Podstawowa im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie (SPO) oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Skułach (SPS) w okresie VII.2023–XII.2023. Wartość projektu: 519 815,75 zł, w tym wkład własny niefinansowy: 52 000,00 zł (ponad 10%).

            Cel główny projektu: Do 31.12.2023 wzrost u 96 uczniów (ucz.) (48 K) uczęszczających do SPJ, SPO i SPS Gminy Żabia Wola (woj. mazowieckie) zdobędzie kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne niezbędne na rynku pracy poprzez udział w zajęciach dodatkowych oraz wzrost kompetencji 10 nauczycieli (8 K) poprzez udział w szkoleniach, jak również doposażenie pracowni przedmiotowych w pomoce dydaktyczne i narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych, matematycznych, TIK oraz indywidualizacji.

            Dofinansowanie UE: 415 852,60 zł

            W projekcie przewidziano realizację bezpłatnych zajęć dodatkowych:

            1. Spotkanie z królową - zajęcia z matematyki
            2. Przyrodnicze laboratorium
            3. Język obcy
            4. Zajęcia indwidualizacyjne
            5. Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
            6. Pokaz Naukowy
            7. Laboratorium naukowe
            8. Robotyka

            Osoby zainteresowane udziałem ich dzieci w projekcie prosimy o zgłaszanie się do dyrekcji szkoły.

          • Wyniki konkursu "Dzieło dyniowe"

          • Serdecznie dziękuję za tak liczny udział w konkursie "Dzieło dyniowe ". Wybór laureatów był bardzo trudny, ponieważ wszystkich prac było aż 33. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym talentem i niesamowitą kreatywnością.

            Laureatami zostali:

            Kategoria przestrzenna:

            1 miejsce ex aequo- Julian Woźniak 1c i Gabriela Stepień 1a

            2 miejsce ex aequo- Eryk Płocha 2a i Alicja Borowiec 1b

            3 miejsce ex aequo- Bartosz Czarnecki 2a i Weronika Jażdżyk 2b

             

            Kategoria płaska:

            1 miejsce - Anna Dubczyk 2a

            2 miejsce - Maja Wiśnik 1c

            3 miejsce - Ewa Kajak 1c

             

            Wyróżnienia:

            Maksymilian Biedrzycki 2c

            Antonina Krajewska 1c

            Natalia Witkowska 1c

            Alicja Kociubajło 1c

            Filip Makos 1a

            Zuzanna Mateńko 1c

            Emilia Kubicka 2a

            Julianna Podgórska 2a

            Lena Sztandarska 2a

            Anna Pelc 1c

            Amelia Galińska 3c

            Tymon Pieczyrak 2a

            Tymon Łapiński 2a

            Amelia Witkowska 2c

            Szymon Szulc 1b

            Rozalia Libera 2a

            Amelia Tomasiuk 1a

            Emilia Stepień 1a

            Aleksandra Młynarczyk 1b

            Pola Cupriak 1b

            Liliana Borkowska 2a

            Jakub Pindor 2c

            Jedna praca została zdyskwalifikowana,z powodu związku z halloween. Jedna praca nie ma autora

            Wręczenie nagród nastąpi 10 listopada.

            Serdecznie dziękuję za udział i gratuluję wszystkim uczestnikom!

            Agata Szymczycha

          • Dyniowe szaleństwo

          • Jesień kojarzy się z dynią, która jest uważana za królową wszystkich warzyw. Jest ona również znakomitym materiałem wykorzystywanym do dekoracji .Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych, przygotowując lampiony z dyni .

          • "Śluby uczniowskie"

          • Tak niedawno świętowano w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej...

            Oprócz serdecznych życzeń dla pedagogów, uczniowie z grupy teatralnej klasy 7b przygotowali występ zatytułowany "Śluby uczniowskie". Morał sztuki ukazał, iż nauka zawsze jest i będzie ważna w życiu człowieka, a lenistwo i niewiedza ogranicza rozwój młodych ludzi. Akcentem śpiewanym wsparła przedstawienie grupa wokalna dziewcząt z klas 5, "Józefinki". Brawo dla młodych wykonawców, a dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły wytrwałości w dalszej pracy!