• Zbiórka makulatury

•       Tradycyjnie już na wiosnę w naszej szkole organizowana jest zbiórka makulatury, połączona z konkursem ekologicznym. W tym roku chcieliśmy w ten sposób powitać nadchodzącą wiosnę, wyznaczyliśmy zatem termin podstawienia kontenerów na 21.03.2013 r. i poinformowaliśmy o tym uczniów oraz ich rodziców. Ogłosiliśmy także wznowienie konkursu — biorący udział w zbiórce uczniowie klasy, która przyniesie najwięcej makulatury, otrzymają możliwość bezpłatnego wyjazdu do kina w Jankach. Konkurs przewidywał również nagrodzenie uczniów, którzy przyniosą minimum 100 kg makulatury.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kontenery postawione w wyznaczonym miejscu zapełniły się po brzegi w ciągu kilku godzin. Dwa następne zostały równie szybko załadowane makulaturą przywiezioną na teren szkoły. Rywalizacja między klasami doprowadziła do pobicia rekordu w zbiórce - w tym roku zebraliśmy łącznie około 13 ton makulatury!

We wtorek, 26.03.2013 roku, pani Dyrektor ogłosiła wyniki zbiórki. Aż sześć klas przyniosło więcej niż tonę papierowych śmieci! Klasyfikację konkursu przedstawiamy poniżej:

1.miejsce: klasa IVA — 2626 kg.

2.miejsce: klasa IIB — 1972 kg

3.miejsce: klasa „0” (wych. E. Żurawska) - 1917 kg

Gratulujemy Zwycięzcom i życzymy (oprócz smacznego jajka i mokrego Dyngusa) niezapomnianych wrażeń podczas wycieczki do kina!

Od lat w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu prowadzimy zbiórki makulatury. W tym semestrze postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę dnia 24 maja 2012 r.. Na nasz apel odpowiedziała większość uczniów naszej szkoły, przynosząc niesamowite ilości makulatury.

Łącznie zebraliśmy 6056 kg niepotrzebnego surowca papierowego. Klasa, która zebrała najwięcej makulatury oraz osoby przynoszące największe jej ilości wyjechały dnia 16.06.2011 r. do kina w Jankach na film "Kung Fu Panda 2".