• Katyń - ocalić od zapomnienia

•          Dnia 18.06.2010 roku zgromadzeni na terenie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie uczniowie i pracownicy naszej placówki oraz okolicznych szkół, zaproszeni goście oraz przybyli na uroczystość rodzice i mieszkańcy gminy Żabia Wola byli świadkami posadzenia Dębu Pamięci po rozstrzelanym na katyńskiej ziemi polskim żołnierzu, Tadeuszu Milewskim. Uroczystość ta, związana z akcją "Katyń - ocalić od zapomnienia", poprzedzona została szkolną akcją edukacyjną, mającą na celu zwiększenie świadomości i wrażliwości historycznej uczniów oraz przygotowaniami, w których wzięło udział kilkadziesiąt młodych osób.

Szczegóły dotyczące wydarzeń historycznych, życia Tadeusza Milewskiego oraz akcji "Katyń - ocalić od zapomnienia"  w  załączniku.