Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie

 

Nawigacja

 • Mikołajkowa wycieczka klasy VIa

  Mikołajkowa wycieczka klasy VIa - Obrazek 1     W dniu 7.12.2018 roku uczestniczyliśmy w wycieczce na Stadion Narodowy. Nasz przewodnik opowiadał ciekawe rzeczy dotyczące piłkarzy naszej reprezentacji jak również imprez, które odbywają się w tym miejscu. Mogliśmy wyjść na płytę boiska przejściem, którym wychodzą piłkarze albo zobaczyć  ich szatnie.  Następnie w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia obejrzeliśmy film „Grinch – świąt nie będzie”.  Polecamy, gdyż jest to świetny film dla całej rodziny, z którego jasno wynika, że święta to nie prezenty i choinka, ale wspólne przebywanie.

 • IIa w Escape Room

  IIa w Escape Room - Obrazek 1      W dniu 5.12. wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. W niepozornej, starej kamienicy przy ulicy Brackiej urządzono pokoje pełne zagadek specjalnie dla dzieci.  Pod okiem animatorek rozwiązywaliśmy przeróżne zagadki oparte na  "Alicji w krainie czarów" oraz  "Biurze detektywistycznym Lassego i Mai." Była to świetna okazja do zaprezentowania swojej wiedzy i kreatywnego podejścia do problemu. Taka forma sprawdzianów bardzo nam odpowiada!

 • Wyniki konkursu "Makieta ulicy"

  Wyniki konkursu "Makieta ulicy" - Obrazek 1     Dziękuję wszystkim za udział w konkursie technicznym dla klas IV i V „Makieta ulicy”.

  I miejsce

  Marcel Modzelewski Vb

  Julia Stępień i Alicja Jarosz IVd

  Aleksandra Włodarczyk IVd

  Tomasz Księżopolski Vb

  II miejsce

  Natalia Muszał Va

  Mateusz Włodarkiewicz Vc

  III miejsce

  Praca zbiorowa: Kasia Ceglińska, Daria Drab, Wiktoria Machnio, Maja Rurarz IVa

  Oliwia Czarnecka IVd

  Jeszcze raz gratuluję nagrodzonym uczniom.

  J. Kwiatkowska

 • Ankieta - informacje dla Rodziców

  Ankieta - informacje dla Rodziców - Obrazek 1     Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Ruchu Drogowego przy współpracy z Urzędem Gminy Żabia Wola przeprowadza badanie ruchu i systemu transportowego w Gminie Żabia Wola w ramach projektu: „Wyznaczenie modelu systemu transportu pasażerskiego w gminach wiejskich na przykładzie gminy Żabia Wola. Badanie ruchu i zdefiniowanie problemów transportowych oraz ich optymalnych rozwiązań”. Szczegóły w załączniku.

 • Mikołajkowa wycieczka klas IV

  Mikołajkowa wycieczka klas IV - Obrazek 1     3 grudnia klasa IVb i IVc wybrały się na mikołajkową wycieczkę. Naszym pierwszym punktem wycieczki była integracja zespołów klasowych czyli kręgle oraz  słodki poczęstunek. Następnie wybraliśmy się do fabryki bombek .

       Co udało się nam zobaczyć ?

  • Proces formowania i dmuchania szkła
  •  Proces srebrzenia i wzmacniania szkła
  •  Proces lakierowania bombki

       

  Poznaliśmy również historię powstania szklanych ozdób choinkowych. Na koniec własnoręcznie zdobiliśmy i malowaliśmy bombki.
       Wycieczkę wpisujemy do udanych i bardzo ciekawych przygód.

  J. Kwiatkowska

 • Zobaczcie nas!

  Zobaczcie nas! - Obrazek 1


   

 • Andrzejki w IIa

  Andrzejki w IIa - Obrazek 1      Zgodnie ze starym obyczajem zorganizowaliśmy w naszej w klasie andrzejki. W tym roku uczniowie sami przygotowali wróżby, wykazując się przy tym ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Każdy mógł sprawdzić, co go czeka w najbliższej i trochę dalszej przyszłości. A przepowiednie były rozmaite: od prozaicznych "dzisiaj nie będzie pracy domowej" czy "zrób 20 przysiadów", po spektakularne "w tym roku wyjedziesz na wakacje życia." Były też ciasteczka z wróżbą oraz ukrytą 1-groszówką dla największego szczęściarza.

        Zabawa była wyśmienita i za rok z pewnością ją powtórzymy.

 • Zabawa andrzejkowa w klasach IV

  Zabawa andrzejkowa w klasach IV - Obrazek 1     30 listopada klasa IVb i IVc wzięły udział w zabawie andrzejkowej. W programie były m.in. wróżby andrzejkowe, dyskoteka, wspólna kolacja, kino oraz nocka w szkole. Czas niewątpliwie upłynął bardzo szybko i rano wszyscy wrócili do swoich domów.

  J. Kwiatkowska

 • Zapraszamy na dzień otwarty!

  Zapraszamy na dzień otwarty! - Obrazek 1        Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 5.12.2018 roku, w godzinach 15:00 - 17:00. 

 • Pięknie żyć...

  Pięknie żyć... - Obrazek 1     Dnia 28.11. szkolna grupa teatralna "Józefinki" przedstawiła program artystyczny "Pięknie żyć", który poświęcony został rocznicy odzyskania niepodległosci przez Polskę. W kilku scenkach uczniowie przedstawili emocje towarzyszące ludziom 100 lat temu, a piosenki patriotyczne dopełniły przekazu.

        Występ został przygotowany pod kierownictwem opiekunek koła teatralnego - p. E. Wykroty i p.J. Walerysiak. 

 • Dziękujemy za podziękowanie!

  Dziękujemy za podziękowanie! - Obrazek 1

 • Wystrzałowa drużyna...

  Wystrzałowa drużyna... - Obrazek 1     W dniu 23.11.2018 r. odbył się w Grodzisku Mazowieckim Międzynarodowy Konkurs Matematyczno -Fizyczny „Nabǒj” dla uczniów klas ósmych. Konkurs organizowany jest dopiero po raz drugi w Polsce w 11 miastach, w tym w Grodzisku Mazowieckim. Wcześniej był przeprowadzany tylko w Czechach i Słowacji.

       Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań z matematyki i z fizyki przez czteroosobowe drużyny z 16 szkół,  z kilku okolicznych powiatów. Z naszej szkoły pojechaliśmy z drużyną z VIII klasy w składzie: Kacper Wyszyński, Arkadiusz Marciniak, Przemysław Kowal i Stanisław Wójcik. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i w tym trudnym konkursie zajęli czwarte miejsce.

       Jesteśmy z nich dumni, bo to pierwsze dla nich, tak wysokiej rangi wyzwanie. Gratulujemy sukcesu!

 • Konkurs wiedzy o odzyskaniu niepodległości

  Konkurs wiedzy o odzyskaniu niepodległości - Obrazek 1     Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs, w którym uczniowie klas 7 i 8 mogli sprawdzić swoją wiedzę historyczną. Mimo wielu trudnych pytań, uczniowie zaprezentowali wysoki poziom. Wyniki były wyrównane, jednak najlepsi okazali się:

  I miejsce – Arkadiusz Marciniak z klasy 8a

  II miejsce – Łucja Karaszkiewicz – klasa 8b

  III miejsce – Natalia Woźniak z klasy 8 a

  Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów.

  U. Skorupińska, G. Ozorowski

   

  Konkurs wiedzy o odzyskaniu niepodległości - Obrazek 2

 • W oczekiwaniu na Święta

  W oczekiwaniu na Święta - Obrazek 1     Wielkimi krokami zbliżają się Święta, więc, aby umilić sobie czas oczekiwania na jeden z najpiękniejszych dni w roku, uczniowie klasy IIA przygotowali kalendarze adwentowe. W specjalnych 24 kieszonkach ukryli cukierki i będą zjadać po jednym, aż do Wigilii Bożego Narodzenia, kiedy opróżnią ostatnią kieszonkę ze smakołykiem. W trakcie wykonywania kalendarzy dzieci współpracowały ze sobą, pomagały sobie, dzieliły się materiałami plastycznymi oraz słodyczami. I to było najpiękniejsze!

 • Bakterie wokół nas

  Bakterie wokół nas - Obrazek 1     Wokół nas i w nas żyje mnóstwo organizmów żywych. Część z nich jest pożyteczna i dobra dla naszego organizmu, ale część z nich sieje prawdziwe spustoszenie. Myślimy tu o pasożytach, bytujących w wodzie, powietrzu, na przedmiotach (glista ludzka, lamblie, tasiemce, włosogłówka, borelioza…), które sieją prawdziwe spustoszenie w ludzkich ciałach. O tym, jak rozpoznać ich obecność w organizmach ludzkich i jak im przeciwdziałać, rozmawiali uczniowie kl. 8b z panią Dominiką Gradek z SANEPID-u w Grodzisku Mazowieckim, która przyjechała do naszej szkoły na zaproszenie wychowawczyni – pani Sylwii Kwiecień

 • Pokazy naukowe w naszej szkole

  Pokazy naukowe w naszej szkole - Obrazek 1     W związku z realizacją "Szkoły Talentów" w naszej placówce uczniowie naszej szkoły biorą udział w pokazach i warsztatach naukowych. Do tej pory gościliśmy w naszych murach ekspertów od robotyki (wykorzystujących elementy programowania do kontrolowania i tworzenia robotów), chemii (doświadczenia z zastosowaniem ciekłego azotu i suchego lodu) oraz fizyki. Spotkania rozbudzały ciekawość świata i zainteresowanie eksperymentalną stroną nauki. 

 • Kreatywna Ia

  Kreatywna Ia - Obrazek 1     W klasie Ia zakończył się pierwszy cykl zajęć kreatywnych pod hasłem "Przygody z Panią Jesień". Zobaczcie nasze prace :-)

 • Klasy pierwsze na pokazie chemicznym

  Klasy pierwsze na pokazie chemicznym - Obrazek 1     20 listopada klasy Ia i Ib brały udział w pokazie chemicznym. Wrażeń było bardzo dużo. Płyny zmieniały kolory. Z butelki buchała para. Strzelały fajerwerki. Wszyscy byliśmy zadowoleni.

 • Informacja o przetargu

  Informacja o przetargu - Obrazek 1     Informujemy, że na stronie BIP Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie został ogłoszony pisemny przetarg nieograniczony na wynajem kuchni i zaplecza kuchennego.

 • Zdjęcia w szkole

  Zdjęcia w szkole - Obrazek 1

  Zdjęcia w szkole - Obrazek 2

strona: