Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie

 

Nawigacja

 • Turniej Tenisa Stołowego w Józefinie!

  Turniej Tenisa Stołowego w Józefinie! - Obrazek 1

 • Zapraszamy na dzień otwarty!

  Zapraszamy na dzień otwarty! - Obrazek 1        Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 21.02.2018 roku, w godzinach 15:00 - 17:00. 

       Spotkanie z wychowawcą klasy Vb odbędzie się w środę, 28.02.2018 r.

 • Zapraszamy na szkolenie

  Zapraszamy na szkolenie - Obrazek 1

 • O odpowiedzialności karnej nieletnich...

  O odpowiedzialności karnej nieletnich... - Obrazek 1     Założeniem jest, by szkoła, która jest drugim domem uczniów, była nie tylko przyjazna, ale i bezpieczna. O bezpieczeństwo, swoje i innych, powinni zadbać nauczyciele, rodzice i sami uczniowie, którzy zdają się nie mieć świadomości, że przynosząc do szkoły ostre narzędzia, przezywając rówieśników, prześladując ich w internecie, dokuczając im, strasząc ich, paląc papierosy (e-papierosy) popełniają czyn karalny, którego skutki mogą być dotkliwe, z prawnego punktu widzenia. O tych i innych czynach karalnych nieletnich, oraz ich konsekwencjach, mówił zaproszony przez panią Sylwię Kwiecień (do klas 7.) asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim (z Wydziału ds.  Nieletnich i Patologii).

 • Najważniejsze, by zrozumieć...

  Najważniejsze, by zrozumieć... - Obrazek 1      Na ostatniej godzinie wychowawczej szkolna terapeutka pani Aneta Rau przeprowadziła w klasie Va warsztaty dotyczące nękania w szkole. Uczniowie obejrzeli prawdziwą historię człowieka, który przez całe życie musi mierzyć się z przeciwnościami losu, gdyż nie posiada kończyn. Ale oprócz tego musiał zmierzyć się ze swoimi szkolnymi rówieśnikami, którzy dokuczali mu z racji jego innego wyglądu. Główny bohater opowiada jak bardzo czuł się  samotny i nieszczęśliwy z tego powodu, udało się mu jednak dzięki jego rodzicom, którzy cały czas go wspierali i zachęcali do realizowania jego marzeń.

       Pani Aneta Rau pokazała w kilku krokach jak sobie poradzić z kimś kto, dokucza w szkole, a uczniowie mogli to również przećwiczyć  w scenkach. Niektórzy dopiero podczas zajęć zdali sobie sprawę z tego jak bardzo słowa potrafią ranić i dlatego należy ich bardzo rozważnie używać, gdyż mogą być inaczej odebrane prze druga osobę.

       Najaktywniejsi piątoklasiści byli nagradzani bonusami a na koniec warsztatów każdy otrzymał słodką nagrodę.

                                                                                                                                                    Liliana Wawrzkiewicz

 • Wiewiórka Julia uczy!

  Wiewiórka Julia uczy! - Obrazek 1      Drugiego lutegoo gościliśmy w naszej szkole grupę wolontariuszy z Fundacji Wiewiórka Julia z Warszawy. Dla klas 1-3 odbyły się warsztaty na temat higieny jamy ustnej i kontroli stomatologicznej. Po pokazie dzieci otrzymały mile upominki przypominające im, jak prawidłowo czyścić ząbki.

  Edyta Wykrota

 • Witajcie w naszej bajce...

  Witajcie w naszej bajce... - Obrazek 1

       13 lutego klasy czwarte miały przyjemność przenieść się w niezapomnianą podróż do świata wyobraźni. Wszystko to za sprawą przedstawienia „Pan Kleks”, wystawionego przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia w Centrum Kultury w Grodzisku.

       Kultowa powieść Jana Brzechwy przypomniała bajkowy świat szkoły Ambrożego Kleksa, w której przygoda goni przygodę, a nauka jest ogromną przyjemnością. Uczniowie z Józefiny razem z uczniami Akademii przy ulicy Czekoladowej doświadczyli kolorowego świata baśni i magii, który zaskakiwał na każdym kroku. Taniec, śpiew i wspaniała gra aktorska sprawiły, że z zapartym tchem wszyscy śledzili losy Adasia Niezgódki.  Scenografia, kostiumy oraz efekty multimedialne były dodatkowym elementem przyciągającym uwagę młodej widowni, która na koniec nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

       Spektakl przyniósł wszystkim mnóstwo radości, uśmiechu i dobrej zabawy.

 • Dziękujemy za pomoc!

  Dziękujemy za pomoc! - Obrazek 1

       Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dla Natalki Kostrzewy. W piątek, 9 lutego, odbyła się loteria fantowa. Sprzedaliśmy około 500 losów! Ponadto klasy IVb, Va i VIIb zorganizowały kiermasz ciast i zebrały:

  klasa IVb – 675zł

  klasa 5a – 166, 80zł

  klasa 7b – 34zł.

       Swoją cegiełkę dołożyła także klasa IIId. Dzieci zbierały pieniążki do „klasowej” puszki. Kolejna puszka stała w naszym sekretariacie.

       W sumie zebraliśmy 3579 zł i 51 groszy! Kwota została przekazana Fundacji „Z miłości do dziecka”, której podopieczną jest Natalka.

  Dziękujemy za pomoc! - Obrazek 2

 • Co po ósmej klasie? Refleksje w 7b

  Co po ósmej klasie? Refleksje w 7b - Obrazek 1     Wkrótce uczniowie klas 7. staną przed dylematem wyboru szkoły średniej. Wszyscy wiemy, że dobra szkoła otwiera niejedną furtkę w życiu, zwłaszcza drzwi studiów wyższych. Ambicją naszych przyszłych absolwentów jest, by iść do dobrych szkół, najlepiej z tradycjami, wysoko plasujących się w rankingu ogólnopolskim. Z czym wiąże się taki wybór? Dowiedzieli się tego uczniowie kl. 7b podczas spotkania z panią Małgorzatą Krześniak, absolwentką LO im. Władysława IV w Warszawie. Liceum to było i jest jednym z trzech najlepszych w Polsce liceów, którego ukończenie dało możliwość dostania się pani Małgosi na dwa kierunki studiów dziennych na UW. Jak sama przyznała, szkoła średnia to nie zabawa, lecz poważna, odpowiedzialna i systematyczna nauka, w której nie ma miejsca na dziecinadę, kombinatorstwo i lenistwo, bo wtedy marzenie o ukończeniu takiej szkoły staje się tylko pobożnym życzeniem.

 • Klasa IIb koduje i programuje!

  Klasa IIb koduje i programuje! - Obrazek 1     Uczą się kodować i programować, nie używając komputera. Czy to możliwe? Oczywiście! Swoją przygodę z kodowaniem zaczęliśmy od dyktand graficznych i odczytywania zaszyfrowanych wiadomości. Następnie  rozpoczęliśmy kodowanie na dywanie za pomocą specjalnej maty i kolorowych kubeczków. Dużą frajdę sprawiło nam utrwalenie tabliczki mnożenia i okazało się, że mnożenie nie jest takie trudne. A w Walentynki rozpoczęliśmy kolejna przygodę z programowaniem. Pani przyniosła do naszej klasy małą, niepozorna białą  kuleczkę- Ozobota   Okazało się, że Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot. Rozumie jednak tylko narysowane linie i kody. Za  pomocą kolorowych kodów można programować  zadania, które wykona  robot. Z ochota zabraliśmy się do pracy. Kiedy już się udało dopracować trasę, to każdy chciał, aby robot pokonał ją wielokrotnie. Zrozumieliśmy również, że kiedy trasa i kody są wykonane  niestaranne, robocik gubi się, zatrzymuje, jedzie w inną stronę. Mała błyskająca światełkami kuleczka, poruszająca się po  kartkach podbiła od razu nasze serca.

       Ileż było radości, gdy robot rozbłyskiwał zaplanowanym kolorem światła, równiutko pokonywał trasę, zatrzymywał się we wskazanych miejscach, tańczył i zawracał. Udział w zajęciach dostarczył wszystkim wielu emocji , już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!

 • Unihokeistki na zawodach międzypowiatowych...

  Unihokeistki na zawodach międzypowiatowych... - Obrazek 1     Unihokej - dziewczęta wygrały w zawodach powiatowych i zajęły IV miejsce w międzypowiatach.

       W etapie powiatowym drużyna dziewcząt zajęła I miejsce rywalizując ze szkołami z Międzyborowa, SP nr 2 z Milanówka oraz ze SP nr 3 z Milanówka. Jedenaście bramek zdobytych i tylko trzy stracone świadczy o dużej przewadze naszych zawodniczek. W dalszym etapie, na zawodach międzypowiatowych, było dużo trudniej. Rywalizowałyśmy ze szkołami z Brwinowa, Kuklówki i Święcic.

       Skład szkolnej drużyny: Gabrysia Smętkowska (kapitan), Ania Ceglińska, Julia Kowalska (br.), Weronika Bogucka (br.), Kasia Magiera, Weronika Korbień, Karolina Serafin, Julia Jurek, Natalka Szczepaniak, Weronika Żórawicka.

 • Co niesie ze sobą powietrze? Rozważania w klasie VIIb

  Co niesie ze sobą powietrze? Rozważania w klasie VIIb - Obrazek 1     W ostatnich latach sporo się mówi (w telewizji i prasie) o smogu, zanieczyszczeniu powietrza, co oznacza, że problem nadal jest aktualny. Świadomość Polaków w tym zakresie nie zmienia się skoro palą w okresie jesienno-zimowym wszystkim, co się da włożyć do pieca, jeżdżą starymi samochodami, palą przed domami zbędne rzeczy, a wczesną wiosną wypalają trawę. Wszystko to powoduje, że smog był, jest i …….. Odpowiedź możemy dać sobie sami! Cała nasza nadzieja w młodym pokoleniu, które edukuje szkoła, zapraszająca na spotkania z  uczniami pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim. Pani Sylwia Kwiecień, wychowawczyni kl. 7b, zaprosiła do udziału w klasowej pogadance panią Aleksandrę Rutkowską, która z wielkim profesjonalizmem uświadamiła uczniów po raz kolejny, że smog to śmiertelne zagrożenie dla każdego – małego i dużego!

 • Internet to odpowiedzialność i konsekwencje..

  Internet to odpowiedzialność i konsekwencje.. - Obrazek 1     Obecnie chyba już nikt nie wyobraża sobie życia bez komputera i Internetu. Urządzenie to ułatwia nam pracę i sprawia, że za jego pomocą możemy dotrzeć do wielu informacji zgromadzonych w Internecie, który sam w sobie kryje wiele pułapek. Mowa tu o szeroko rozumianej cyberprzemocy. Dziś można wyrządzić komuś dużą krzywdę, nie dotykając go. Każdy kto decyduje się na kontakt z komputerem musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji, wynikających z obcowania z nim: uzależnienie i cyberprzemoc. O tym, czym ona jest, mówił przybyły na spotkanie z kl. 7b asp. Sławomir Janowiec, który przyjechał do klasy na zaproszenie wychowawczyni, p. Sylwii Kwiecień, z Komendy Policji w Grodzisku Maz. Miejmy nadzieję, że to spotkanie było dla naszej młodzieży wstępną szkołą życia, z której coś wyniosą.

 • Lodowe akrobacje VIIb

  Lodowe akrobacje VIIb - Obrazek 1     Od lat zima nas nie rozpieszcza, z prostej przyczyny – nie ma jej.  Dzieci i młodzież kompensują sobie tę porę roku sztucznym lodowiskiem lub wyjazdem w wyższe góry, w których jest szansa zaznania śnieżnego szaleństwa. Uczniowie kl. 7b wybrali się na poszukiwania zimy i znaleźli ją na lodowisku w Grodzisku Maz. Dobry humor, zabawa i aktywność młodzieży na lodzie dowiodła, że i taką zimą można się cieszyć.

 • Na BAL!

  Na BAL! - Obrazek 1

 • POMAGAMY Natalce Kostrzewie!

  POMAGAMY Natalce Kostrzewie! - Obrazek 1

 • Dziękujemy!

  Dziękujemy! - Obrazek 1     Serdecznie dziękujemy za przekazanie darów rzeczowych dla Domu Samotnej Matki, działającym przy Stowarzyszeniu „Wspólnymi Siłami”. W akcji wzięło udział wielu uczniów wraz z rodzicami,  przynosząc ubrania, zabawki czy artykuły spożywcze. Zainteresowanie było tak ogromnie , że zebrane artykuły musiały być dwukrotnie zawożone do siedziby Stowarzyszenia. Na miejscu okazało się, że potrzeby są  ogromne i dlatego zastanawiamy się nad powtórzeniem akcji .

 • Przedferyjna "Opowieść Po - Wigilijna" klasy Vb...

  Przedferyjna "Opowieść Po - Wigilijna" klasy Vb... - Obrazek 1     Gdy w listopadzie w kole teatralnym klasy Vb rozpoczęliśmy prace nad stworzeniem autorskiego przedstawienia, nie spodziewaliśmy się, że przygotowania będą dla nas tak dużą frajdą! 

       Dwa miesiące pracy nad spektaklem zwieńczyły przedstawienia dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Historia zmęczonego, sflustrowanego Świętego Mikołaja, myślącego tylko o emeryturze i spokoju oraz praca aniołów (wzorowana na pierwowzorze Dickensa) przypadły do gustu naszej uczniowskiej publiczności. Wielu uczniom w pamięci zapadł występ jaskiniowców (początki pracy Mikołaja) oraz wyprzedaż lapońskich skarbów przez komornika...

       Brawa i dobre słowa ze strony publiczności były dla nas największym dopingiem. Ten sukces z całą pewnością nie byłby jednak możliwy bez czynnej pomocy rodziców młodych aktorów, którzy zadbali o stroje na przedstawienie. Wiedząc, że możemy na nich liczyć i licząc na kolejne pozytywne przyjęcie ze strony społeczności klasowej obiecujemy, że po feriach rozpoczynamy prace nad nowym spektaklem!

 • Informacja o zajęciach sportowych w czasie ferii zimowych 2018.

  Informacja o zajęciach sportowych w czasie ferii zimowych 2018. - Obrazek 1

       Podczas ferii zimowych od 15.01.2018r. do 26.01.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefinie mogą uczestniczyć w zajęciach  sportowych na sali gimnastycznej. Zajęcia odbywać się będą przez dwa tygodnie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 12.00 (wejście na salę będzie udostępnione od strony Orlika w Gimnazjum). Obowiązkowa zmiana obuwia.

 •            - Obrazek 1Wszystkich rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na zebranie ogólne. Spotkanie z nauczycielami i wychowawcami poszczególnych klas odbędzie się w środę, 10.01.2018 roku, o godzinie 17:00.  

      Po zebraniu ogólnym zapraszamy na spotkania z wychowawcami i nauczycielami.

strona: