Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie

 

Nawigacja

 • Zapraszamy na dzień otwarty!

  Zapraszamy na dzień otwarty! - Obrazek 1        Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 25.04.2018 roku, w godzinach 15:00 - 17:00. 

       

 • Zmiana rozkładu jazdy autobusów szkolnych

  Zmiana rozkładu jazdy autobusów szkolnych - Obrazek 1     Informujemy, że od poniedziałku, 23 kwietnia 2018 roku, autobus szkolny trasy Zalesie - Osowiec odwożący dzieci ze szkoły do domu zmienia przebieg swojej trasy. Odwóz dzieci rozpocznie się od Zalesia, nie zaś - jak dotychczas - od Osowca. 

       Dzieci wsiadają do autobusu na przystankach przy szkole.

 • Znamy reprezentantów szkoły na OWL 2018!

  Znamy reprezentantów szkoły na OWL 2018! - Obrazek 1

  W tym roku odbędzie się kolejna edycja Konkursu Języka Angielskiego OWL. Poniżej lista uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie w eliminacjach szkolnych. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  Klasa IV

  Nikodem Sęczek IVc

  Szymon Batory  IVb

  Klasa V

  Bartosiak Barbara Va

  Migda Stefania   Va

  Klasa VI

  Górecki Franciszek   VIa

  Janoska Aleksandra  VIb

  Klasa VII

  Tracz Julia VIIa

  Wójcik Stanisław  VIIb

  W dniu 24.04 o godz. 9.00 odbędzie się II część  konkursu w naszej szkole. Trzymamy kciuki za naszych uczniów. Powodzenia!

 • Szkolny turniej FIFA 2018

  Szkolny turniej FIFA 2018 - Obrazek 1

       Dnia 13.04.2018 r. w naszej szkole odbył się turniej piłkarski w grze FIFA 18. Mecze rozgrywane były na konsoli PlayStation 4. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Do turnieju zgłosiło się ponad trzydziestu zawodników i zawodniczek. Mecze były niezwykle wyrównane, wielokrotnie o końcowym wyniku decydowały rzuty karne. Od początku turnieju trudno było wskazać faworyta.

  Klasyfikacja medalowa:

  I miejsce (złoty medal) – Bartek Rutkowski 3d

  II miejsce (srebrny medal) – Jaś Kłosiewicz 3d

  III miejsce (brązowy medal) – Ksawery Aleksandrowicz 3a

       Królem strzelców turnieju został Bartek Rutkowski, który zdobył 16 goli.

       Uczestnikom turnieju serdecznie dziękujemy za przybycie. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy zwycięzcami, bo „nie liczy się wygrana, tylko dobra zabawa”.

   

  Szkolny turniej FIFA 2018 - Obrazek 2

 • Żegnaj, wiadukcie!

  Żegnaj, wiadukcie! - Obrazek 1

       Od wtorku, 10. kwietnia, w związku z przebudową trasy katowickiej planowane jest wyłączenie z ruchu wiaduktu położonego obok naszej szkoły. Z informacji otrzymanych od kierownika budowy (Strabag) wynika, że od tego dnia będzie funkcjonować przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, do którego prowadzić będą utwardzone przejścia.

       Zmiana trasy dojazdowej do szkoły uwzględnia wykorzystanie nowej drogi serwisowej i skrzyżowania jednopoziomowego, wytyczonego za Hotelem Palatium. 

       W związku z zamknięciem wiaduktu od dnia 10.04.2018 r. dojazd do parkingu przy ul. Gałązki możliwy będzie TYLKO od strony ul. Szkolnej. Parking przy Orliku będzie dostępny bez zmian.

  Żegnaj, wiadukcie! - Obrazek 2(zdjęcie z www.zabiawola.pl)

 • Porozmawiajmy o e-papierosach...

  Porozmawiajmy o e-papierosach... - Obrazek 1     Przedmiotem rozważań uczniów kl. 7b były e-papierosy, które zdaniem Polaków są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy. Ekspertem, który wypowiedział się w klasie na ten temat, była zaproszona do 7b przez p. Sylwię Kwiecień pracownica Stacji Sanitarno-‑Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim – pani Aleksandra Rutkowska. Zdaniem zaproszonego gościa oba rodzaje papierosów mają bardzo zgubny wpływ na zdrowie, zwłaszcza młodych ludzi. Każda forma papierosa jest mieszanką chemicznych, nowotworowych i niszczących związków.

 • Półkolonie 2018 - informacja

  Półkolonie 2018 - informacja - Obrazek 1          Ruszają zapisy na półkolonie w naszej szkole! Półkolonie organizowane są dla dzieci zamieszkałych w gminie Żabia Wola w wieku 5 - 10 lat. Zajęcia będą odbywały się w dniach 2.07.2018 r. - 13.07.2018 r. Koszt pobytu dziecka wynosi 200,00zł./tydzień. Opłata obejmuje m.in.: obiad (codziennie drugie danie), podwieczorek, napoje, wyjazdy do kina i na wycieczki, materiały do zajęć i inne. Warunkiem zapisania dziecka na półkolonie jest zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie oraz złożenie karty zgłoszenia w sekretariacie szkoły.

       Dokumenty niezbędne do zapisów ( karta kwalifikacyjna, karta zgłoszenia dziecka) znajdują się na naszej stronie internetowej i w sekretariacie szkoły. Liczba zgłoszeń ograniczona.

       Termin składania kart zgłoszenia upływa 30.05.2018 r. Opłatę za pobyt dziecka na półkoloniach przyjmujemy w sekretariacie szkoły do 8.06.2018 r.

       Zapraszamy.

       Do pobrania: karta zgłoszenia dziecka na półkolonie 2018 (pdf), karta kwalifikacyjna 2018 (pdf).

 • Wesołych Świąt!

  Wesołych Świąt! - Obrazek 1

 • Wielkanocny kiermasz za nami!

  Wielkanocny kiermasz za nami! - Obrazek 1     Dnia 26 marca odbył się kiermasz wielkanocny. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu można było zakupić świąteczne dekoracje: pisanki, kraszanki, kurczaki, koszyczki, stroiki, kartki świąteczne i wiele innych ozdób - wszystkie wykonane własnoręcznie. Ponadto swoim wyglądem i smakiem przyciągały naszą uwagę stoły pełne słodkości. A wybierać było w czym. Na stole królowały babki, serniki, szarlotki, mazurki, rogaliki. To wydarzenie wprowadziło nas w nastrój zbliżających się świąt i przypomniało, że Wielkanoc tuż, tuż! Wszystkim, którzy odwiedzili nasz kiermasz i włączyli się w przygotowanie dziękujemy.

 • Gratulacje dla młodych Tancerzy!

  Gratulacje dla młodych Tancerzy! - Obrazek 1

       W niedzielę 18.03.2018r w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie już po raz kolejny odbyły się Igrzyska Taneczne w Tańcu Sportowym. Także tym razem turniej ten miał przyjemność gościć mnóstwo wybornych tancerzy w tym także przedstawicieli naszej Szkoły.            

         Organizatorem widowiska była Szkoła Tańca UniqueDance na czele z założycielką Magdą Kłopotowską. W wydarzeniu brało udział ponad 138 tancerzy i tancerek rywalizujących w kategoriach grupowych, parach tańca towarzyskiego i zespołach tańca nowoczesnego. Na Igrzyska Taneczne przyjechały dzieci i młodzież z różnych okolicznych miast, np. Grodzisk Mazowiecki, Komorów, Pruszków, Brwinów, Leszno, Warszawa, Jaktorów, Ojrzanów, Tarczyn, Żyrardów, Łomianki i wielu innych.

       Igrzyska taneczne zostały podzielone na 3 stopnie zaawansowania:

  • TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW;
  • DEBIUTY – tancerze z maksymalnie rocznym stażem, którzy nie występowali więcej niż jeden raz na konkursie tańca;
  • MISTRZOWIE – tancerze z doświadczeniem dłuższym niż 1 rok. 

   

              Turniej miał na celu wyłonić najlepszych solistów, pary oraz zespoły taneczne. Udział w Igrzyskach Tanecznych to także doskonała okazja do spotkania w gronie utalentowanych tancerzy z całego powiatu, możliwość zdobycia cennych doświadczeń i przeżycia niesamowitej przygody tanecznej. 

             Nasza Szkoła Podstawowa było rezprezentowana w dwóch stopniach zaawansowania: DEBIUTACH oraz MISTRZACH, zajmując wysokie finałowe miejsca.

       Dzieci szkolne z grupy początkującej, w skład której wchodzi: Dominika Dudek, Mikołaj Mazurek, Nikola Caban, Anastazja Malinowska, Nikola Marecik, Iza Obidzińska, Malwina Sygocka, Lidia Dąbrowska, Adam Ścipień, Liliana Rozmysłowicz, Franek Kądziela, Maja Rurarz, Emilia Grabowska pomimo niepęłnego składu zatańczyły taniec nowoczesny do piosenki „Despacito”. Natomiast jako taniec grupowy wykonały przepiękny walc angielski oraz latynowską cha cha cha, zajmując tym samym I miejsce wśród tańców grupowych.

        Starsze dzieciaki tańczące w zespole tanecznym „Disco Light” biorące udział w Igrzyskach jako Mistrzowie do zatańczenia mieli grupowy walc angielski, cha cha cha, sambę, jive oraz zespołowy taniec nowoczesny. Wywalczyli I miejsce wśród zespołów tanecznych.  W skład zespołu wchodzą:  Patrycja Miciałkiewicz, Mateusz Miciałkiewicz, Kowalczyk Salvina, Kowalczyk Emilia, Redek Patrycja, Guzek Pola, Machnio Wiktoria, Marcik Nikola, Sygocka Malwina, Siarkiewicz Wiktoria, Jarosz Alicja, Narojczyk Natalia, Pisarek Maja, Stępień Julia, Osiadacz Natalia.

       W turnieju par Puchar Mistrzów przypadł:

  I miejsce – Jarosz Alicja i Narojczyk Natalia

  II miejsce – Kowalczyk Salvina i Guzek Pola

  Gratulujemy młodym Tancerzom!

 • Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w klasie Ia

  Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w klasie Ia - Obrazek 1     W czwartek wszyscy wykonaliśmy  palmy pod czujnym okiem p. Lidii Pytlak. Na kiermasz wielkanocny przygotowaliśmy tulipany przy pomocy wspaniałych Mam naszych uczniów.

       W piątek przyszła do nas p. Aneta Woźniak z biblioteki i zapoznała nas z historią pewnego jajka na podstawie opowiadania "Moje - nie moje" - L. Bardijewskiej. Następnie przeprowadziliśmy szereg obserwacji i doświadczeń i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o jajkach kurzych: jak długo trwa tworzenie się jajka, ile czasu rozwija się pisklę, czym się odżywia i czym oddycha. Wiemy, jak zbudowane jest jajko, jak rozpoznać jajko świeże i nieświeże oraz ugotowane i surowe.  Udało nam się też w prosty sposób rozwiązać pozornie trudne zadanie i ustawić jajko w pionie wzorując się na pomyśle Krzysztofa Kolumba.

 • Szkolne Święto Wiosny za nami!

  Szkolne Święto Wiosny za nami! - Obrazek 1     W dniu 22.03.2018 r. Samorząd Uczniowski zorganizował  po raz kolejny w naszej szkole Szkolne Święto Wiosny dla klas IV-VII.

       Każda klasa wzięła udział w konkursie na „Wiosenne inspiracje w klasie”.  Komisja dokonała oceny wystroju klas i przyznała punkty za pomysłowość i wykonanie ozdób w salach.

       Członkowie SU podliczyli w klasach ilość zielonych elementów ubrania uczniów biorących udział w konkursie „Graj w zielone”.

       Odbył się również Konkurs Mody Wiosennej, w którym brali udział chętni uczniowie z klas IV-VII.

       Każda klasa przygotowała na wiosenny  okrzyk powitalny oraz zaśpiewała przygotowaną wcześniej piosenkę o wiośnie.

  A oto wyniki wiosennych zmagań poszczególnych klas .

  I miejsce zajęła klasa – IV B

  II miejsce – IV C

  III miejsce – VII A

  IV miejsce – IV A

  V miejsce – V B

  VI miejsce –VI B

  VII miejsce – VI A

  VIII miejsce –V A

  IX miejsce –VII B

       Cały dzień upłynął w radości i wszyscy wspaniale się bawili.

 • Powitanie Wiosny w klasach I - III

  Powitanie Wiosny w klasach I - III - Obrazek 1     Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy.

       Uczniowie klas I-III,w radosnych nastrojach, świętowali nadejście wiosny. Z tej okazji każda klasa przygotowała opaski z wiosennymi emblematami oraz plakat zapraszający wiosnę. Uczniowie prezentowali się super, a w szkole było bardzo kolorowo! Pani Dyrektor Marzena Pytlak wraz z p. Ewą Koziarską zaprosiły wszystkich uczniów do wiosennych tańców. Po ich występach, które wywołały ogrom uśmiechu, humoru i zabawy, klasa IA zaprezentowała swoje umiejętności teatralne i wokalne. Na zakończenie wszyscy pożegnali zimę brawurowym "Do widzenia".

       Mamy nadzieję, że to skutecznie odstraszy zimę i ona już do nas nie wróci.

 • Świąteczne przygotowania klasy IIb

  Świąteczne przygotowania klasy IIb - Obrazek 1     Po raz kolejny gościliśmy w gościnnych progach willi Radogoszcz w Grodzisku Mazowieckim. Celem naszej wizyty były świąteczne warsztaty plastyczne. Tam po krótkim instruktażu przystąpiliśmy do wykonywania wielkanocnych zajączków. Każdy z nas wykonał ich przynajmniej dwa, niektórzy nawet trzy. Jednego przeznaczyliśmy na  kiermaszu wielkanocny organizowany w naszej szkole, drugiego zabraliśmy do domu. W świąteczny czas przycupnie sobie w doniczce z owsem lub rzeżuchą.

 • Biblioteka szkolna ogłasza...

  Biblioteka szkolna ogłasza... - Obrazek 1     Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci z klas I - III, poświęcony Kawalerom Orderu Uśmiechu. Szczegóły w regulaminie w zakładce biblioteki.

 • Akcja - MAKULATURA!

  Akcja - MAKULATURA! - Obrazek 1     Dyrektor Szkoły Podstawowej imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zawiadamia, że dnia 26.03.2018 roku na terenie parkingu szkolnego odbędzie się zbiórka makulatury. Prosimy o dostarczenie zapakowanej I podpisanej (nazwisko, imię i klasa) makulatury w tym dniu na miejsce zbiórki.

           Dla biorących udział w akcji uczniów klasy, która zbierze największą ilość makulatury, czeka nagroda w postaci wyjazdu do kina (Cinema City w Jankach). Na film wybiorą się również uczniowie innych klas, którzy przyniosą w czasie zbiórki minimum 100 kg makulatury na osobę.

 • Zapraszamy na dzień otwarty!

  Zapraszamy na dzień otwarty! - Obrazek 1        Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 21.03.2018 roku, w godzinach 15:00 - 17:00. 

 • Dzień Świętego Patryka w klasie VIa

  Dzień Świętego Patryka w klasie VIa - Obrazek 1     Z okazji dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii, klasa VIa przygotowała gry i „zielony” poczęstunek w ramach lekcji języka angielskiego. Oczywiście zielony kolor był obowiązkowy tego dnia. Weronika Karpiuk przybliżyła historie Świętego Patryka za pomocą prezentacji multimedialnej, a jej koleżanka Weronika Bogucka przygotowała gry: sudoku i dobble dla całej grupy.  Na koniec słodki poczęstunek również przygotowany przez uczennice klasy VIA nawiązujący kolorystyką do tego właśnie święta.

  Liliana Wawrzkiewicz

 • Sopranem i Basem...

  Sopranem i Basem... - Obrazek 1

       Dnia 13 marca 2018r. w naszej szkole odbył się I etap XV Powiatowego Konkursu „Sopranem i basem…”.  Wystąpiło 17 dzieci. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 7 dzieci:

  I miejsce: Klara Wykrota z klasy I a  i Nadia Wójcik z klasy III d.

  II miejsce: Maja Rurarz z klasy III a i Emilia Kowalczyk  z klasy II b.    

  III miejsce: Stanisław Folwarski z klasy II b oraz duet: Alicja Malicka i Maja Sobolewska z klasy I c.          

       Wszystkim  uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na dalsze eliminacje do Adamowizny. Mocno trzymamy kciuki za naszych wykonawców.  

 • Rekolekcje wielkopostne - informacja

  Rekolekcje wielkopostne - informacja - Obrazek 1

       W dniach: 19 - 21.03.2018 r. w kaplicy w Józefinie odbywać się będą rekolekcje wielkopostne dla naszych uczniów. Harmonogram spotkań rekolekcyjnych:

  klasy VI - VII: godz. 10:30 (4. godzina lekcyjna)

  klasy I - V: godz. 11:45 (5. godzina lekcyjna)

       W środę, 21.03.2018 r., o godz. 11:45 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Kasi Grumanowskiej. 

       Pozostałe zajęcia odbywać się będą według planu.

strona: