Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie

 

Nawigacja

 • Zapraszamy na dzień otwarty!

  Zapraszamy na dzień otwarty! - Obrazek 1        Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 24.10.2018 roku, w godzinach 15:00 - 17:00. 

 • Popołudnie z grami planszowymi

  Popołudnie z grami planszowymi - Obrazek 1     Uczniowie klasy IIA wraz z Rodzicami uczestniczyli w pierwszym w tym roku szkolnym popołudniu z grami planszowymi zorganizowanym w Domu Strażaka w Bartoszówce. Przez kilka wspólnie spędzonych godzin, w przemiłej atmosferze,  zagraliśmy w: "Państwa, Miasta", "Wsiąść do pociągu", "Monopoly", "Bystre oczko", "Rummikub", "Farmę", "Rybki", "5 sekund", a Tatowie rozegrali mecz bilardowy. Mamy zadbały o pełne brzuchy zebranych przygotowując jak zwykle pyszny i obfity poczęstunek. Już zaplanowaliśmy kolejne takie popołudnie.

 • Jesienne warsztaty w klasie IVb

  Jesienne warsztaty w klasie IVb - Obrazek 1     Dynia to bez wątpienia królowa wszystkich warzyw . Jesienią możemy cieszyć się z jej okazałych kształtów i pięknego intensywnego koloru. Nasza klasa wzięła udział w jesiennych warsztatach a w roli głównej wystąpiła nasza królowa dynia. Na zajęciach technicznych uczniowie przygotowali dynie tak, aby w środku była pusta. Następnie na popołudniowych warsztatach z rodzicami wypełniali dynie pięknymi, kolorowymi jesiennymi kwiatami. Jesienne stroiki wyszły bardzo ciekawe i kolorowe.

  Justyna Kwiatkowska

 • Ważna informacja dotycząca trasy autobusów relacji Żabia Wola - Józefina

  Ważna informacja dotycząca trasy autobusów relacji Żabia Wola - Józefina - Obrazek 1     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie informuje, że z uwagi na zmianę trasy od poniedziałku poranne autobusy szkolne relacji Żabia Wola - Józefina będą zabierać uczniów z przystanku przy Topazie (nie - jak dotąd - obok GS). 

 • Wybiegane medale

  Wybiegane medale - Obrazek 1     W dniu 16.10.2018 roku odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe w Międzyborowie. Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie reprezentowało 39 uczniów. Wszyscy zawodnicy z Józefiny godnie  reprezentowali naszą szkołę wykazując się wielkim zaangażowaniem i wielką ambicją w walce o jak najlepsze miejsce. Najlepiej zaprezentowali się : Albert Tengli-Olczak I miejsce, Jakub Szmajdowicz II miejsce, Jakub Szymański III miejsce.

 • Tajemnicze wiadomości w klasie IIa

  Tajemnicze wiadomości w klasie IIa - Obrazek 1     Na dzisiejszych zajęciach uczniowie otrzymali pozornie puste kartki. Po dotknięciu ich wacikiem nasączonym chlorkiem żelaza okazało się, że na kartkach zapisane zostały tajemnicze zdania. Aby odgadnąć, co one znaczą, trzeba było połączyć  ze sobą kilka wiadomości i odczytać je jako całość. Powstały cztery różne ogłoszenia, które stanowiły podsumowanie naszych zajęć dotyczących tworzenia tej formy wypowiedzi.

 • Zmiana rozkładu jazdy autobusów na trasie Kaleń - Żabia Wola

  Zmiana rozkładu jazdy autobusów na trasie Kaleń - Żabia Wola - Obrazek 1     Ogłoszenie z dnia 17.10.2018 r.:

       Od dnia 18.10.2018 roku zmienia się rozkład jazdy niektórych autobusów na trasie Kaleń - Żabia Wola. 

  1. Autobusy przywożące dzieci na 1 i 2 godzinę lekcyjną będą jeździć 5 minut wcześniej niż dotychczas.

  2. We wtorki nie będzie drugiego kursu porannego (przywożącego dzieci na drugą godzinę lekcyjną).

 • Gofrowe szaleństwo

  Gofrowe szaleństwo - Obrazek 1     Na naszej szkolnej świetlicy odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem uczniowie przygotowali  pyszne gofry z cukrem pudrem . Po odmierzeniu , dodaniu i wymieszaniu  wszystkich składników, najlepszym punktem zajęć było konsumowanie własnoręcznie przygotowanego gofra. Na szczęście wszystko się udało i gofry wyszły bardzo pyszne.

  Justyna Kwiatkowska

 • Za pan brat z savoir-vivre

  Za pan brat z savoir-vivre - Obrazek 1     Dnia 10 października klasy piąte udały się na wycieczkę do malowniczego Pałacu w Jabłonnej, by uczestniczyć w lekcji dobrych manier i obyczajów. Spotkanie poprowadziła Pani Małgorzata Skwarska, wykładowca akademicki protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre na Uniwersytecie Jagiellońskim.

       Na początku  zostaliśmy wprowadzeni w historię pałacu i jego mieszkańców, by potem móc obejrzeć wnętrza tego przepięknego miejsca. Następnie w jednej z sal pałacowych uczestniczyliśmy w zajęciach. Poznaliśmy historię dobrych obyczajów, dowiedzieliśmy się o istocie pierwszego wrażenia, jak ważne jest powitanie, uścisk dłoni, jaka jest zasada pierwszeństwa.  Mogliśmy usłyszeć kilka słów o kulturze jedzenia, poznać podstawowe normy obowiązujące przy organizacji przyjęć i zachowania przy stole. W części praktycznej wzięliśmy udział w lekcji  wiązania krawatów i składania serwetek. Było też miejsce na scenki rodzajowe, które ułatwiły zrozumienie reguł dobrego wychowania. Na koniec zostaliśmy zaproszeni do restauracji pałacowej na obiad, by móc w praktyce zastosować wszystkie poznane elementy savoir-vivre.

      Atmosfera pałacu, wykład, dobra kuchnia, wszystko to, pozostanie na długo w naszej pamięci. Ta nietypowa lekcja była też z pewnością nowym doświadczeniem, wyczuliła nas na istotę i wagę wzajemnego szacunku oraz kultury.

 • Klasa VIIIb dziękuje...

  Klasa VIIIb dziękuje... - Obrazek 1


   

 • Wrześniowe zajęcia techniczne

  Wrześniowe zajęcia techniczne - Obrazek 1     Wrzesień był miesiącem dość pracowitym dla uczniów kl 4-6. Na zajęciach technicznych uczniowie klas 4 przygotowali szaszłyki owocowe ze swoich ulubionych owoców. Uczniowie klas 5 zamienili się na lekcji w projektantów mody i wykonali prace techniczną z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów. Natomiast klasy 6 na zajęciach kulinarnych przygotowały muffinki, które wyszły im znakomicie.

  J. Kwiatkowska

 • Pamiętamy i dziękujemy!

  Pamiętamy i dziękujemy! - Obrazek 1     Pierwsze dni września przypominają nam o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Powstanie warszawskie i wybuch II wojny światowej to hasła odległe współczesnej młodzieży, a jeśli je zna, to tylko ze szkolnych podręczników, z których uczniowie uczą się o bohaterskich postawach Polaków. Klasa 8b włączyła się do ogólnopolskiej akcji BohaterOn, akcji, której ideą było wysłanie okolicznościowych kart pocztowych do wybranych powstańców. Młodzież dziękowała im za to, że żyją w wolnej  i niepodległej Polsce.

 • Czytam, bo lubię...

  Czytam, bo lubię... - Obrazek 1     W tym roku, wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, nad którą patronat objęła para prezydencka – Agata Kornhauser-‑Duda oraz Andrzej Duda. Akcję głośnego czytania Przedwiośnia S. Żeromskiego zorganizowała w naszej szkole pani Sylwia Kwiecień (nauczycielka języka polskiego) oraz pani Beata Śledziewska (szkolny logopeda). Uczniowie klas ósmych nie tylko czytali fragmenty powieści, ale także rywalizowali ze sobą w konkursie jej pięknego czytania. Nagrody specjalne otrzymały: Łucja Karaszkiewicz oraz Ola Lachowicz z kl. 8b.

  Czytam, bo lubię... - Obrazek 2

 • Znamy Tabliczkę Mnożenia!

  Znamy Tabliczkę Mnożenia! - Obrazek 1     Dnia 28 września 2018 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 4579 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. 

       W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminów przystąpiło 158 uczniów z klas II - VIII. Mieli oni okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki.

       Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

 • Akcja Segregacja za nami!

  Akcja Segregacja za nami! - Obrazek 1     Z okazji corocznej akcji Sprzątania Świata uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie plastycznym „Akcja Segregacja”.  Musimy pamiętać o tym, że jest to bardzo ważne  ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz oszczędność energii i wody. Surowce naturalne nie są przecież nieograniczone, mamy ich coraz mniej i dlatego musimy wykorzystywać surowce wtórne.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce – Ola Włodarczyk z klasy IVd

  Wyróżnienia:

  Zuzia Radziejewska z klasy IVc

  Emilka Grabowska z klasy IVc

  Malwinka Filipek z klasy IVc

  Filip Pytel z klasy IVd

  Oliwia Jaworska z klasy IVc

  Gratulujemy!

  Agata Ambroziak, Marta Pater.

 • Damą i gentlemanem być...

  Damą i gentlemanem być... - Obrazek 1     Już wiemy, kto w kl. 8b otrzymał zaszczytny tytuł Damy i Gentelmana. Uczniowie obserwowali się przez wiele miesięcy i oceniali: swe zachowanie, kulturę osobistą, postawę do pracowników szkoły i do siebie. Młodzież uznała, że cechy prawdziwej damy posiada Marta Klar, gentelmana zaś Staś Wójcik. Kolejny plebiscyt już trwa, a póki co gratulujemy aktualnym zwycięzcom, na których wzorować się mogą inni uczniowie.

   

  Damą i gentlemanem być... - Obrazek 2

 • " Kto ci opowie o dawnych latach? Tych lat naoczny świadek..."

  " Kto ci opowie o dawnych latach? Tych lat naoczny świadek..." - Obrazek 1     W dniu 03.10. na zajęciach kreatywnych uczniowie klasy IIA upiekli ciasto ze śliwkami, aby nazajutrz ugościć nim bardzo ważnego Gościa - p. Bryka - weterana wojennego. Pan Bryk podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z czasu II wojny światowej. Opowiedział o zabawach dzieci, o tym jak wyglądała szkoła oraz o losach swojej rodziny. Gdy wybuchło Powstanie Warszawskie, nasz Bohater miał 8 lat. W kieszonkach doszytych do spodni nosił listy oraz cukier i mąkę pokonując długie odległości kanałami. Była to wspaniała lekcja historii, za którą bardzo dziękujemy!

 • Jesienne dary na świetlicy

  Jesienne dary na świetlicy - Obrazek 1     Kasztany, żołędzie, jarzębina, szyszki, kolorowe liście... Jesień to wiele skarbów, które możemy wykorzystać w pracach plastycznych oraz technicznych. Z darów jesieni możemy tworzyć prawdziwe dzieła sztuki! Udowodnili to nasi uczniowie, którzy brali udział w zajęciach na świetlicy.

  J. Kwiatkowska

 • Spotkanie autorskie klas I - III

  Spotkanie autorskie klas I - III - Obrazek 1     1 października odwiedził nas pisarz - autor kilkunastu książek dla dzieci - p. Marcin Kozioł. Uczniowie z klas I-III z zapartym tchem słuchali o przygodach sympatycznego zwierzątka wombata Maksymiliana, który zawzięcie kopiąc norkę, przekopał się z Australii do Azji i tam szukał recepty na szczęście. Opowiadanie Gościa zostało wzbogacone ciekawą prezentacją oraz szczegółami dotyczącymi pracy pisarza. Już niedługo w naszej bibliotece szkolnej pojawią się książki p. Marcina Kozioła.

 • Klasa IIa w Teatrze Rampa i Muzeum Powstania Warszawskiego

  Klasa IIa w Teatrze Rampa i Muzeum Powstania Warszawskiego - Obrazek 1     W dniu 28 września wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. W teatrze obejrzeliśmy bardzo pouczający i zabawny spektakl o tym, jak trudno być uczniem, zatytułowany "Dzień dziecka". Natomiast w Muzeum Powstania Warszawskiego dowiedzieliśmy się, jakie odpowiedzialne zadania wykonywali Zawiszacy w czasie II wojny światowej. Obejrzeliśmy też część ekspozycji poświęconą najmłodszym harcerzom, przeszliśmy kanałami i weszliśmy do bunkra. Z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy te miejsca.

strona: