• Muzyczne pożegnanie ze szkołą

     • W ostatni piątek przed feriami gościliśmy w szkole artystów filharmonii, którzy przedstawili nam bajkę  o Czerwonym Kapturku w towarzystwie  trąbki i fortepianu. Przygody dziewczynki, która musi przemierzyć las, by dotrzeć do domku babci od lat bawią i uczą małych słuchaczy. Opowieść, przeplatana piosenkami została zaprezentowana w stylistyce teatru radiowego, w którym muzyka, dźwięki i efekty akustyczne pełnią niezwykle ważną rolę. 

      Bardzo się cieszymy, że mogliśmy brać udział w takim wydarzeniu. 

     • Lekcja motoryzacyjnej ekologii

     • W piątek, 6 lutego, na parkingu szkolnym zobaczyliśmy to, co do niedawna mogło pozostawać jedynie w sferze fantazji godnej filmów science fiction. Dwa pojazdy, łącznie prawie 700 KM i ponad 3000 Nm momentu obrotowego. Ferrari? Lamborghini? Nie - takimi parametrami pochwalić mogą się dwa testowane przez gminę Żabia Wola autobusy elektryczne.

      Gdy elektryczny duet pojawił się na parkingu,.. niczego nie usłyszeliśmy. Autobusy poruszały się bezszelestnie (poza głośnym brzęczykiem sygnalizującym włączenie wstecznego biegu). Pilotujący program testowania autobusów elektrycznych w gminie p. Jerzy Kowalczyk opowiedział nam, w jaki sposób są one ładowane, jak działają i - co ciekawiło wiele osób - ile "palą". Wszyscy chętni mogli zwiedzić obydwa pojazdy, zaglądając niemalże w każde miejsce i zadając mniej lub bardziej szczegółowe pytania.

      Kto wie, może w przyszłości to będą nasze autobusy szkolne?

     • Ferie na sportowo!

     •      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z gminy Żabia Wola na zajęcia sportowe (piłka halowa, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, unihokej itp.), które będą odbywać się podczas ferii zimowych w sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Józefinie w godzinach 10:00-14:00

     • Turniej na medal (złoty)!

     •      W sobotę, 1 lutego, reprezentacja naszej placówki wzięła udział w I Gminnych Zawodach Sportowych dla klas I - III, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. S. Dziewulskiej w Ojrzanowie.

           Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kuba Pytel (1a), Julian Kaler (1b), Nikodem Kukulski (1c), Lena Łepkowska (1c), Marcel Klar (2a), Sebastian Tracz (2a), Maja Muszał (2b), Blanka Rózycka (2b), Zofia Babiel (3a), Maja Lipińska (3a), Jakub Cieślak (3a), Borys Karp (3b), Eryk Tengli - Olczak (3b) i Sebastian Dudek (3c). 

          Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w gminie, uzyskując 19 punktów i pokonując Szkołę Podstawową im. S. Dziewulskiej w Ojrzanowie czterema, zaś Szkołę Podstawową im. M. Kownackiej w Skułach - pięciom a punktami. Z turnieju przywieźliśmy wspaniały puchar!

           Gratulujemy naszum uczniom takiego sukcesu!

     • Rozliczenie akcji WOŚP 2020

     •      Rozliczenie wszystkich podjętych akcji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadzonych na terenie naszej szkoły:

      Koncert WOŚP  - 3433,98 zł

      Loteria fantowa  - 1884 zł

      Kwesta- 10 802,11 zł

      Kawiarenka z ciastami - 1450,25 zł

      Łącznie: 17 570,34 zł

           Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym  wolontariuszom uczniom oraz rodzicom .Warto pomagać. 

                                                    J.Kwiatkowska

     • Pracownia na miarę XXI wieku

     •      W styczniu 2020 roku oddaliśmy do użytku nowoczesną pracownię językową.

      Inwestycja o wartości 69.174,07 zł została dofinansowana z budżetu Województwa Mazowieckiego (kwota dofinansowania: 48.124,16 zł.). Wkład własny Gminy Żabia Wola wyniósł 21.049,91 zł. 

      W ramach inwestycji uzyskaliśmy pracownię językową dla 24 uczniów. W jej skład wchodzą m.in. ergonomiczne, atestowane krzesła, biurka w kształcie piły, zestawy interaktywne (tablet 10", słuchawki, mikrofon, aparatura zgłoszeniowo - sterująca) dla każdego ucznia, komputer główny z oprogramowaniem systemowym, specjalistyczne oprogramowanie dydaktyczne oraz monitor interaktywny połączony z siecią wewnętrzną pracowni. Sala lekcyjna zmieniła swoją kolorystykę, zaś jedną z jej ścian ozdobiła kolorowa tapeta. 

      Możliwość nauczania języków obcych w nowoczesnej pracowni dydaktycznej z całą pewnością będzie bardziej atrakcyjna i przyjemna - zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

       

       

     • O cyberprzemocy w klasie IVb

     •      Po raz kolejny w piątek 24 stycznia mogliśmy spotkać się z przedstawicielem Komendy Policji z Grodziska Mazowieckiego, który rozmawiał i pokazał różne oblicza korzystania z Internetu i portali internetowych. Jesteśmy już w czwartej klasie i pragniemy, aby traktowano nas jako osoby wchodzące w wiek dojrzewania. Wiele rzeczy nas interesuje i robi na nas ogromne wrażenie, dlatego też jesteśmy bardzo ciekawi i zafascynowani rozwijającą się technologią XXI wieku. Decyzje, które podejmujemy nie zawsze mają pozytywne skutki. Dzięki możliwości rozmawiania i poznawania zarówno pozytywnych jak i negatywnych stron korzystania z różnych blogów, stron i innych aplikacji możemy korzystać z tego wszystkiego w sposób bezpieczny.

     • Opowieści z teczki...

     •      W piątek, 24.01.2020 r., gościliśmy w szkole teatrzyk, który zaprezentował nam przedstawienie pt. ”Opowieści z teczki Profesora Książeczki”. Spektakl opowiadał o tym, jak ubogi byłby świat, w którym nie istniałyby biblioteki, co stałoby się wówczas z naszą wyobraźnią i kreatywnością. Szalony bohater – Profesor Książeczka przeprowadził widownię przez świat wyobraźni, który okazał się być bardzo zaskakujący.

     • Zapraszamy na zebranie ogólne.

     •      Wszystkich Rodziców naszych Uczniów zapraszmy na zebranie, które rozpocznie się w środę, 29 stycznia 2020 roku o godzinie 17:00 na holu naszej szkoły.

           Po spotkaniu ogólnym zapraszamy na zebrania klasowe.

     • Dzień Babci i Dziadka

     • Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil to są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. 

      W tych uroczystych dniach uczniowie z klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej zrobili piękne kwiaty z  papieru oraz pachnące serca z kawy dla swoich dziadków. 

      Wychowawcy świetlicy

     • Podsumowanie kiermaszu świątecznego

     •      Informujemy, iż w czasie mającego miejsce w grudniu 2019 roku kiermaszu świątecznego zebraliśmy łącznie 4050 zł., które zostaną spożytkowane na cele edukacyjne.

           Dziękujemy za pomoc w organizacji kiermaszu.

     • A Orkiestra gra!

     •      Od kilkunastu lat nieprzerwanie gramy razem z Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy! W tym roku sztab WOŚP ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie rozpoczął zbiórkę w czwartek, 9 stycznia. Działania planujemy zakończyć 17 stycznia, w najbliższy piątek.
      Za nami:

      • koncert WOŚP, na którym zebraliśmy łącznie ok. 3.400 zł.
      • kwesta wolontariuszy, którzy łącznie zebrali ok. 11.400 zł.

      Przed nami jeszcze w tym tygodniu:

      • sprzedaż ciast przez klasy
      • loteria fantowa (17 stycznia).

           Zapraszamy serdecznie do udziału, już teraz dziękując wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom .
      Zbiorcze podsumowanie zostanie  opublikowane po przeprowadzeniu wszystkich zamierzonych działań.
                                  

      Szef sztabu WOŚP

      J.Kwiatkowska

     • Przedświąteczne kolędowanie

     •      W dniu 19.12.2019 r. odbyło się w naszej szkole świąteczne kolędowanie. Uczniowie klas I - VIII oraz pracownicy szkoły obejrzeli przedstawienie świąteczne przygotowane przez p. Edytę Wykrotę i p. Jolantę Walerysiak  w wykonaniu uczniów koła artystycznego „Józefinki”.                 

           Podczas przedstawienia śpiewane były piękne kolędy i pastorałki, wprowadzające wszystkich w świąteczny nastrój.  Na koniec cała szkoła śpiewała tradycyjne kolędy polskie.

     • Oczarowaliśmy fantastyką

     •      W dniu 11.12.2019 roku odbył się II etap konkursu „Oczaruj mnie… fantastyką” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Grodzisku  Mazowieckim. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół powiatu grodziskiego. Uczniowie mają możliwość startu w kilku kategoriach. W etapie powiatowym wystąpiło sześcioro uczniów w kategorii recytacja wiersza i jeden uczeń w kategorii audiobook.

           Występy naszych dzieci były bardzo udane. Wszyscy spisali się na medal. Mimo lekkiego stresu doskonale poradziły sobie z zadaniem Całej ekipie dopisywały humory i dobry nastrój. Kilkorgu dzieciom towarzyszyli najbliżsi, którym dziękujemy za wsparcie.

           W dniu 15 stycznia 2020 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Oczaruj mnie… fantastyką”, którego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół naszego powiatu.

      Uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces.

      Natalia Kieliszek wywalczyła I miejsce prezentując wiersz „Kolor niebiański”
      Blanka Bryła zajęła III miejsce prezentując wiersz „Żaba”

      Wyróżnienie otrzymali:

      Michalina Mazur za interpretację wiersza „Ja i Ufo” oraz Marcel Modzelewski w kategorii audiobook  za nagranie pod tytułem „Niesamowity dzień Marka”.
       

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.