• Udanych wakacji!

     •  Biorąc pod uwagę to, że obecny rok szkolny w widoczny sposób różnił się od swoich poprzedników, postanowiliśmy pożegnać się ze wszystkimi, któych dziś zapewne gościlibyśmy pod naszym dachem, w nieco mniej tradycyjny sposób...

     • Zakończenie rok szkolnego 2019/2020 - informacje.

     • W związku z nadal utrzymującym się czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół, w tym roku szkolnym nie będziemy organizować uroczystego zakończenia roku szkolnego z wręczeniem świadectw. Po odbiór świadectw w dniu 26 czerwca zapraszamy jedynie klasy ósme - świadectwa wydawane będą dla tych uczniów według ustalonego harmonogramu, który zamieścimy na Librusie. 

       

      Świadectwa dla pozostałych uczniów szkoły rozdawane będą w pierwszym dniu nowego roku szkolnego, Uczniowie, którzy przenoszą się do innej szkoły lub z innych powodów chcą otrzymać świadectwo, mogą zgłosić się do sekretariatu szkoły w pierwszym tygodniu wakacji - od 29.06 do 3 lipca 2020 r. Po odbiór świadectwa zapraszamy z legitymacją uczniowską, rodziców z dowodem osobistym.

     • Informacja dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów - WAŻNE!

     • Poniżej znajdą Państwo dokumenty, które należy wypełnić i przesłać do szkoły w formie skanów lub złożyć osobiście w szkole do przygotowanej urny (wejście główne do szkoły od placu zabaw). Wypełnione dokumenty należy przesłać lub złożyć w naszej placówce do 25 czerwca 2020r. Po otrzymaniu dokumentów, w dn. 26 czerwca, zostaną w szkole wywieszone listy klas I z przydziałem wychowawstw.

      Wymagane dokumenty:

      1. Zgłoszenie dziecka do szkoły - zgloszenie_kl_1.pdf

      2. Oświadczenie i zgoda RODO - klauzula+RODO.pdf

      3. Kserokopia aktu urodzenia dziecka

      4. Kserokopia gotowości do podjęcia nauki w klasie pierwszej


      Wychowawcy klas przygotowali informację na temat wyprawki, jaką należy przygotować dla dziecka na początek roku szkolnego. Uczniowie korzystać będą z bezpłatnych podręczników: "Lokomotywa" wyd. GWO, Jęz. angielski - "Tiger &Friends 1" wyd. Macmillian.

      Wyposażenie ucznia klasy 1 w roku szkolnym 2020-2021.pdf

     • Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty dla naszej szkoły!

     • Dotarła do nas bardzo dobra wiadomość! Informujemy, że naszej szkole przyznano Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty. Z dumą prezentujemy ten dokument.

     • Orły Ortografii z Józefiny!

     •      Z radością informujemy społeczność naszej szkoły, że w czasie kwarantanny odbył się Ogólnopolski Konkurs ,,Orzeł Ortograficzny”, w którym 8 uczniów z naszej szkoły otrzymało tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego.

           Nasi uczniowie znaleźli się w czołówce dziesięciu najlepszych orłów ortografii w Polsce. Przygotowywani byli przez panią Sylwię Kwiecień oraz Monikę Przyborowską, nauczycielki języka polskiego.

      Oto lista laureatów:

      IV miejsce w kraju Antoni Bednarek (4b)

      VI miejsce w kraju Antoni Kaler (4b)

      VII miejsce w kraju Kornelia Banaszek (4b), Janusz Ciomcia (6b)

      VIII miejsce w kraju Kacper Banaszek (6b)

      IX miejsce w kraju Mikołaj Skazowski (4a), Aleksandra Włodarczyk (5d), Łucja Staroń (6b)

       

            Naszym Orłom gratulujemy!

     • Specjalny rozkład jazdy autobusów w czasie egzaminu ósmoklasisty

     • Szanowni Państwo

      W załączniku znajda Państwo specjalny rozkład jazdy wszystkich linii autobusowych obowiązujący w dniach 16-18 czerwca (wtorek - czwartek) 2020 r. w związku z egzaminem ósmoklasisty.

      Rozklad_jazdy_wazny_w_dniach_16-18_czerwca_2020.pdf​​​​​​​


     • Informacja o dniach wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

     • Przypominamy, że w czerwcu dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych są:

      • 12.06.2020 r. (piątek po Bożym Ciele)
      • 16 - 18.06.2020 r. (egzamin ósmoklasisty).

      W dniach:16 - 18.06.2020 r. nieczynna będzie również świetlica szkolna. 

     • Przypominamy o... Kangurze Matematycznym!

     •  

      Przypominamy, że już od jutra zaczyna się Kangur Matematyczny.

       

      Kategoria        Konkurs „Kangur 2020

      Kadet 02.06.2020 (wtorek), 16:30  - klasy 7 i 8

      Beniamin 03.06.2020 (środa), 17:00  - klasy 5 i 6

      Maluch 04.06.2020 (czwartek), 17:00 - klasy 3 i 4

      Żaczek 05.06.2020 (piątek), 16:30 - klasy 2

       

      Wszystkich, którzy się jeszcze nie zalogowali prosimy o jak najszybsze zalogowanie (nie zarejestrowanie) czyli „ZALOGUJ SIĘ” przy użyciu loginów i haseł przesłanych na konto rodzica w Librusie.

      Kilka wskazówek:

      1.Należy zaakceptować regulamin, wejść w zakładkę "Konkursu" i wziąć udział w konkursie.

      2. Po zalogowaniu się powinniście widzieć przycisk "Rozpocznij" na szarym tle. Przycisk w chwili rozpoczęcia konkursu się uaktywni.

       3. Udział w konkursie

           Prosimy  o spokojne podejście przy uruchamianiu konkursu. Jednocześnie czyni to ok. 30 tys. użytkowników. - Po kliknięciu "Rozpocznij" odczekać do 20 sekund, jeśli nie otworzyła się nowa strona, kliknąć ponownie "Rozpocznij". - Po uruchomieniu się nowej strony zaczynają się ściągać zadania, widać stronę z szarym nagłówkiem, i pustym ekranem, po chwili (do 1 minuty) pojawi się kręcące kółko, czyli zaczyna się pobieranie zadań. To trwa 1-2 minuty. Później swobodnie można wybierać zadania klikając na ich numery. Procedura z reguły trwa znacznie krócej. Jeśli po upływie wskazanych czasów nie ma reakcji, proszę odświeżyć przeglądarkę lub ponownie się zalogować. - Po załadowaniu konkursu WSKAZAĆ KLASĘ! - w przypadku przerwania konkursu proszę spokojnie powtórzyć procedurę rozpoczęcia konkursu. Odpowiedzi są na bieżąco zapisywane. Po ponownym uruchomieniu konkursu może pojawić się komunikat: "Zasób konkursowy jest już otwarty w innym oknie. Czy na pewno chcesz ponownie otworzyć ten zasób interaktywny " - KLIKNĄĆ "TAK". Wówczas uczeń będzie kontynuował wcześniej przerwany test. Wcześniejsze wskazania są zapisane i będą widoczne. - Po zakończonym czasie odpowiedzi zostaną zapisane automatycznie. Jeśli uczeń zakończy wcześniej może skorzystać z przycisku "Zapisz i wyjdź" i może się wylogować / zamknąć przeglądarkę. - po zakończonym teście uczeń może obejrzeć test ze swoimi odpowiedziami.

     • Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII: dokumentacja i informacje wstępne


     • Harmonogram konsultacji uczniow klas IV - VIII.pdf

      Zasady organizacji konsultacji + oświadczenie dla rodziców.pdf

      Zgoda na pomiar temperatury ciała.pdf


             Od pierwszego czerwca uczniowie klas IV - VIII będą mieli możliwość indywidualnych lub grupowych konsultacji według ustalonego z nauczycielem harmonogramu. Harmonogram zajęć przedmiotowych w pliku do pobrania znajdą Państwo w powyższym pliku.

           Do szkoły wchodzimy wejściem dla klas młodszych – od strony placu zabaw (niebieski wiatrołap). W wiatrołapie pracownik szkoły mierzy każdemu wchodzącemu temperaturę ciała. Bardzo proszę, aby każdy uczeń wchodzący do szkoły posiadał ze sobą podpisane przez rodziców oświadczenie oraz zgodę na pomiar temperatury ciała.

          Na konsultacje może uczęszczać uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych, które mogłyby sugerować chorobę zakaźną COVID 19 – należą do nich objawy zakażenia górnych dróg oddechowych takie jak: kaszel, duszności, temperatura powyżej 37ºC, biegunka. Uczeń z takimi objawami nie będzie wpuszczony do szkoły.


           Drogi Uczniu - musisz bezwzględnie pamiętać o następujących zasadach:

      1. Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim otoczeniu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
      2. Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej - nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
      3. Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
      4. W drodze do szkoły i ze szkoły korzystaj z osłony ust i nosa oraz zachowaj dystans społeczny.
      5. Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce.
      6. Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
      7. Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
      8. Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
     • "Swobodnych rozmów..." ciąg dalszy!

     • Spieszymy z wieścią, że przed chwilą na naszym kanale YouTube pojawił się nowy film! Ten odcinek "Swobodnych rozmów..." poświęcony jest zachowaniu i sposobom na jego zmianę.  Zapraszamy!

     • Konsultacje - dokumentacja i informacje.

     •  

      Konsultacje - wiadomości wstepne.pdf

      Zasady organizacji konsultacji + oświadczenie dla rodziców.pdf

      Zgoda na pomiar temperatury ciała.pdf

       

           Od 25 maja uczniowie klas ósmych będą mieli możliwość indywidualnych lub grupowych konsultacji według ustalonego z nauczycielem harmonogramu.

           Do szkoły wchodzimy wejściem dla klas młodszych – od strony placu zabaw (niebieski wiatrołap). W wiatrołapie pracownik szkoły mierzy każdemu wchodzącemu temperaturę ciała. Bardzo proszę, aby każdy uczeń wchodzący do szkoły posiadał ze sobą podpisane przez rodziców oświadczenie oraz zgodę na pomiar temperatury ciała.

      Na konsultacje może uczęszczać uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych, które mogłyby sugerować chorobę zakaźną COVID 19 – należą do nich objawy zakażenia górnych dróg oddechowych takie jak: kaszel, duszności, temperatura powyżej 37ºC, biegunka. Uczeń z takimi objawami nie będzie wpuszczony do szkoły.

       

           Drogi ósmoklasisto - musisz bezwzględnie pamiętać o następujących zasadach:

      1. Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim otoczeniu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
      2. Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej - nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
      3. Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
      4. W drodze do szkoły i ze szkoły korzystaj z osłony ust i nosa oraz zachowaj dystans społeczny.
      5. Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce.
      6. Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
      7. Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
      8. Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
     • Konsultacje w szkole - informacje wstępne

     •  

      Drodzy Uczniowie i Rodzice!

       

      Od 25 maja uczniowie klas ósmych będą mieli możliwość konsultacji z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych. Będą one odbywały się w szkole po wcześniejszym zgłoszeniu do nauczyciela przedmiotu chęci uczestnictwa w spotkaniu.

       

      Konsultacje będą odbywały się według podanego harmonogramu (godzinę spotkania ustali nauczyciel i przekaże zainteresowanym uczniom):

      Klasa 8a:

      poniedziałek: jęz. polski – p. J. Wojtan

      wtorek: jęz. angielski – p. L. Wawrzkiewicz

      środa: matematyka – p. A. Wojtan

      Klasa 8b:

      poniedziałek: jęz. polski – p. E. Kołodziejczyk

      wtorek: jęz. angielski – p. L. Wawrzkiewicz

      środa: matematyka – p. J. Walerysiak

       

      Szczegółowe procedury bezpieczeństwa podczas konsultacji w szkole zostały opracowane na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej z uwzględnieniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa. Zostaną one zamieszczone na szkolnej stronie internetowej w czwartek, 21.05.2020 r. Zamieszczone tam oświadczenie, a także stosowne zgody należy wydrukować i przynieść ze sobą na konsultacje do szkoły.

       

      Bardzo proszę, abyście Państwo do piątku 22.05.2020 r. poprzez dziennik elektroniczny Librus zgłosili do nauczycieli poszczególnych przedmiotów chęć udziału dziecka w konsultacjach w szkole. Ułatwi nam to podjęcie działań organizacyjnych.

       

      Z poważaniem

      Marzena Pytlak