Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie

 

Nawigacja

 • Zapraszamy na Dzień Rodziny!

  Zapraszamy na Dzień Rodziny! - Obrazek 1

 • W krainie Brzechwy..

  W krainie Brzechwy.. - Obrazek 1        Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski  pt. "W krainie wierszy Jana Brzechwy". Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją oraz przybliżenie sylwetki Jana Brzechwy w związku z przypadającą w tym roku 120 rocznicą urodzin pisarza. Konkurs został skierowany do uczniów klas I-III uczęszczających do  szkół podstawowych  na terenie gminy Żabia Wola.

         W dniu 25 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Józefinie  odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: Ewa Koziarska, Anna Dwojak i Aneta Woźniak ogłosiło następujące wyniki:

  1. miejsce: Maja K., Marcysia K., Antoni B.

  2. miejsce: Zofia K., Lena W., Wiktoria B.

  3. miejsce: Oliwia J., Wiktoria M., Oliwia C., Jan I.

           Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek.

  Zwieńczeniem uroczystości było przedstawienie o "Czerwonym Kapturku" przygotowane przez uczniów z klasy 1a.

 • Zagłosujcie na list Julii!

  Zagłosujcie na list Julii! - Obrazek 1     Pomóżcie Julii wygrać w konkursie "Listy dla Ziemi"! Wystarczy, że polubicie Jej list na Facebooku organizatora konkursu - Fundacji Arka! Głosowanie trwa!

  Link do listu:

   https://www.facebook.com/fundacjaarka/photos/a.2183931091632140.1073741936.112736422084961/2183934038298512/?type=3&theater

 • ABCD czerniaka skóry

  ABCD czerniaka skóry - Obrazek 1     Wkrótce wakacje, czas zasłużonego odpoczynku i kąpieli słonecznych. Już dziś dobrze byłoby pomyśleć o tym, jak się zabezpieczyć przed słońcem, którego promienie, dawkowane skórze w dużych ilościach, mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu. Uczniowie kl. 7b spotkali się 24 V 2018 r. z panią Aleksandrą Rutkowską, pracownicą Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Maz., która na prośbę wychowawczyni, p. Sylwii Kwiecień, przeprowadziła pogadankę klasową na temat wpływu promieniowania UV na zdrowie człowieka. Ustawicznie rosnąca liczba zachorowań na raka skóry – czerniaka – powinna wzbudzić w nas refleksję i świadomość, że słońce nie tylko leczy, ale także kaleczy.

 • O odpowiedzialności karnej nieletnich

  O odpowiedzialności karnej nieletnich - Obrazek 1     Dnia 17 maja 2018r. uczniowie klasy IIIc  uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno-wychowawczym, które prowadził asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim (z Wydziału ds.  Nieletnich i Patologii). Policjant zwrócił uczniom szczególną uwagę na rodzaj wykroczeń i czynów karalnych najczęściej dokonywanych przez nieletnich oraz związanej z popełnionymi czynami odpowiedzialności prawnej nieletnich. Poruszona została problematyka cyberprzemocy i jej skutków prawnych oraz zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania telefonów komórkowych, Internetu, m.in. dotyczących ochrony wizerunku przy korzystaniu z portali społecznościowych, publikowania zdjęć lub informacji o sobie lub kolegach.

 • Zapraszamy na dzień otwarty!

  Zapraszamy na dzień otwarty! - Obrazek 1        Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 23.05.2018 roku, w godzinach 15:00 - 17:00. 

       

 • Rozmowy klasy VIIb o barierach komunikacyjnych

  Rozmowy klasy VIIb o barierach komunikacyjnych - Obrazek 1     Kierunek rozmowy, jej jakość i wynik jest uzależniony od nastawienia, otwartości i chęci nawiązania porozumienia między rozmówcami. Jeśli napotkamy na jakąkolwiek przeszkodę w komunikacji międzyludzkiej, to możemy mówić o barierach komunikacyjnych, które nie pozwolą nam osiągnąć porozumieniach. O przeszkodach w komunikacji interpersonalnej rozmawiali uczniowie kl. 7b z Panią Teresą Wisińską, szkolnym pedagogiem, która poprowadziła w klasie, na prośbę wychowawczyni - p. Sylwii Kwiecień, warsztaty przybliżające uczniom ww. zagadnienie.

 • Dzień Dobrych Uczynków

  Dzień Dobrych Uczynków - Obrazek 1     Fundacja Ekologiczna Arka wraz z partnerami zorganizowała 19 maja XIV Dzień Dobrych Uczynków. Jest to święto społecznych, bezinteresownych działań. Członkowie naszego szkolnego koła wolontariatu włączyli się w tą akcję. Dziewczynki przygotowały karteczki z różnymi dobrymi uczynkami , które przytwierdziły do owoców i ciasteczek. Na przerwach , w piątek 18 maja, rozdawały te „wróżby” nauczycielom i uczniom. Mamy nadzieję, że proponowane przez nas dobre uczynki zostaną zrealizowane. 

  Dzień Dobrych Uczynków - Obrazek 2

   

  Dzień Dobrych Uczynków - Obrazek 3

 • Pamięci Ireny Sendlerowej

  Pamięci Ireny Sendlerowej - Obrazek 1     Dnia 17 maja 2018 r. został rozstrzygnięty gminny konkursu historyczny poświęcony Irenie Sendlerowej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Ojrzanowie
       Z przyjemnością zawiadamiamy, że zaszczytne I miejsce zajęły uczennice naszej szkoły – Łucja Karaszkiewicz oraz Aleksandra Lachowicz z kl. 7b. Dziewczynki wystąpiły jako zespół, który przygotowywała do finału pani Sylwia Kwiecień. Wyróżnienia otrzymały: Agata Piwko (5a) oraz Gabrysia Smętkowska (6a). Wspaniale zaprezentowali się nasi młodsi uczestnicy: Konrad Zakrzewski (3c), Malwina Filipek (3c), Emilia Grabowska (3c) oraz Julia Stępień (3d), którzy otrzymali wyróżnienie.

 • Recytowaliśmy Brzechwę!

  Recytowaliśmy Brzechwę! - Obrazek 1     Z okazji 120 rocznicy urodzin Jana Brzechwy,  w dniu 15.05.2018 r. odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego wierszy tego autora. Uczniowie z klas I-III prezentowali wybrane przez siebie utwory. Jury było jednomyślne i wybrało sześć najlepszych wykonań oraz przyznało 1 wyróżnienie. Laureaci zaprezentują swoje wiersze podczas finału konkursu, który odbędzie się 25.05.2018 r. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

 • Ekoprzedstawienie klasy IVb

  Ekoprzedstawienie klasy IVb - Obrazek 1     15 maja klasa 4b miała przyjemność zaprezentować młodszym koleżankom i kolegom z klas 1-3 przedstawienie o tematyce ekologicznej zatytułowane "W harmonii z przyrodą". Mamy nadzieję, że z nutką humoru udało się przypomnieć jak ważna dla kazdego z nas jest otaczająca przyroda i uświadomić, że należy ją szanować oraz chronić na każdym kroku.

 • "Żabiowolskie Bajania" - o spotkaniu z Wiesławem Drabikiem

  "Żabiowolskie Bajania" - o spotkaniu z Wiesławem Drabikiem - Obrazek 1      W dniu 8 maja 2018 roku, odbyło się, zorganizowane przez Gminną  Bibliotekę Publiczną w Żabiej Woli w ramach 60 rocznicy jej powstania, spotkanie z  panem Wiesławem Drabikiem - autorem ponad 100 wesołych książeczek dla dzieci. Promowało ono książeczkę "Żabiowolskie Bajania, czyli o historii Żabiej Woli na wesoło".

       Podczas spotkania dzieci w skupieniu słuchały o tym, jak powstaje książka – od pomysłu do jej wydruku. Zabawne fragmenty czytane przez autora wzbudzały wiele entuzjazmu i radości wśród uczestników. ”Dodatkową” nagrodą były na bieżąco układane prze Pana Drabika rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały salwy śmiechu nie tylko wśród dzieci, ale wszystkich uczestników spotkania.

       Twórca ma wspaniały dar łatwego nawiązywania kontaktu z dziećmi, potrafi świetnie skupić ich uwagę oraz „wciągnąć” do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, a wszystko to z ogromnym poczuciem humoru.

 • OWL 2018 - wyniki!

  OWL 2018 - wyniki! - Obrazek 1

       W tym roku szkolnym do II etapu konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół podstawowych. W sumie test gramatyczno-leksykalny pisało 30 uczniów. Poniżej przedstawiamy wyniki. 

       W kategorii klas IV:

  1. Michał Buzuk – Szkoła Podstawowa w Książenicach

  2. Nikodem Sęczek – Szkoła Podstawowa w Józefinie

  3. Szymon Batory - Szkoła Podstawowa w Józefinie

   

  W kategorii klas V:

  1. Barbara Bartosiak - Szkoła Podstawowa w Józefinie

  2. Hania Stradomska - Szkoła Podstawowa w Książenicach

  3. Liliana Wysokińska - Szkoła Podstawowa w Ojrzanowie

   

  W kategorii klas VI:

  1. Aleksandra Janoska - Szkoła Podstawowa w Józefinie

  2. Aleksandra Czaplińska - Szkoła Podstawowa w Książenicach

  3. Kacper Makuch - Szkoła Podstawowa w Ojrzanowie

   

  W kategorii klas VII:

  1. Stanisław Wójcik Szkoła Podstawowa w Józefinie

  2. Julia Tracz - Szkoła Podstawowa w Józefinie

  3. Izabela Wybraniec - Szkoła Podstawowa w Ojrzanowie

     

       Pod koniec roku szkolnego odbędzie się uroczyste rozdanie nagród.

       Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

  Nauczyciele języka angielskiego

 • Tam, gdzie urodził się Kopernik... Klasy trzecie w Toruniu.

  Tam, gdzie urodził się Kopernik... Klasy trzecie w Toruniu. - Obrazek 1     W piątek, 20 kwietnia 2018 roku klasy 3a i 3c wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia. W autokarze pan przewodnik opowiadała nam o Toruniu. Poznaliśmy legendy toruńskie, a także dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się nazwa tego zabytkowe miasta. Po przyjeździe mieliśmy spacer z przewodnikiem Torunia po Staromiejskiej Dzielnicy z zespołem zabytków Starego Miasta. Później obejrzeliśmy seans „Cudowna podróż” w Planetarium. Wszyscy byli zachwyceni filmem. Następnie poszliśmy na obiad do restauracji. Po obiedzie spacerowaliśmy po Toruniu z naszą panią przewodnik. Mieliśmy także czas do dyspozycji grupy na zakup pamiątek i lodów. Uczestniczyliśmy w zajęciach „Świat toruńskiego piernika”. Dzieci wykonały pierniki, zwiedzały muzeum. Poznaliśmy historię wypiekania pierników w Toruniu. W godzinach wieczornych wróciliśmy do szkoły. Wycieczka wszystkim się podobała.

 • Powiatowy brąz piłkarzy!

  Powiatowy brąz piłkarzy! - Obrazek 1     W dn 25.04.2018 roku odbyły się powiatowe zawody w piłce nożnej chłopców. W turnieju wzięło udział aż 9 szkół z powiatu grodziskiego. SP w Józefinie trafiła do grupy z MTE w Milanówku i SP nr 4 w Grodzisku Maz. W pierwszym spotkaniu reprezentacja Józefiny wygrała pewnie 2:0 z Milanówkiem. W drugim meczu zmierzyliśmy się z SP nr 4 w Grodzisku Maz. Spotkanie było bardzo wyrównane i obfitowało w dużą liczbę sytuacji bramkowych. Jedną z takich okazji udało się Józefinie zamienić na bramkę, która dała zwycięstwo i awans do grupy grającej o miejsca 1-3.

       W następnym meczu "nasi chłopcy" spotkali się z SP w Podkowie Leśnej. Niestety mecz nie przebiegał po naszej myśli i zakończył się przegraną. W ostatnim meczu turnieju ulegliśmy SP nr 2 w Grodzisku Maz. i zajęliśmy ostatecznie bardzo dobre trzecie miejsce w całym turnieju na dziewięć szkół biorących udział.

       SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie reprezentowali: Kacper Wyszyński, Bartek Wroński, Jakub Wróblewski, Jakub Szymański, Dominik Pyra, Jakub Jasiński, Aleksander Jarosz, Mikołaj Cieślak, Jan Folwarski, Jakub Szymańczak, Alan Kurmanowski, Paweł Pyra. 

 • Wycieczka klasy IVbc

  Wycieczka klasy IVbc - Obrazek 1     Dnia 20 kwietnia klasy 4b i 4c udały się na wiosenną wycieczkę tropem historii i przyrody.

       Pierwszym punktem naszej wyprawy był Czersk, gdzie w malowniczym miejscu na wysokiej skarpie pradoliny Wisły wznosi się średniowieczny, gotycki Zamek Książąt Mazowieckich. Trzy Wieże, Komnata Kasztelana z odtworzonymi sprzętami z czasów powstania zamku, stare mury, relikty kościoła grodowego na trawiastym dziedzińcu, wszystko to sprawiło, że można było poczuć bliski kontakt z przeszłością. Dopełnieniem naszej „podróży w czasie” stała się gra zamkowa, podczas której, niczym detektywi, szukać mogliśmy historycznych postaci, przebywających w ciągu wieków w czerskim grodzie.

       Następnie przenieśliśmy się do Muzeum Papiernictwa w dawnej Królewskiej Fabryce Papieru w Konstancinie-Jeziornie. Tam poznaliśmy krótką historię papieru i papierni w Jeziornie. Dowiedzieć mogliśmy się skąd pochodzi papier, na jakich materiałach pisano przed jego wynalezieniem oraz w jaki sposób pozyskujemy w Polsce surowce do produkcji tego materiału. Na koniec wzięliśmy udział w zajęciach praktycznych, polegających na własnoręcznym czerpaniu papieru. Każdy z nas miał możliwość wykonania dwóch arkuszy: jednego z zatopionymi płatkami kwiatów, drugiego ze znakiem wodnym.  Mogliśmy zobaczyć, jak powstaje znak wodny i krok po kroku przejść proces czerpania papieru. Należało przy tym wykazać się nie lada dokładnością i precyzją, by powstał właściwy efekt. Była to dla nas chyba najciekawsza część zajęć. Ponadto każdy na pamiątkę mógł zabrać ze sobą własnoręcznie wykonane arkusze papieru.

       Ostatnim puntem naszej wycieczki stał się Ogród Botaniczny w Powsinie, który okazał się ogromną atrakcją nie tylko dla miłośników przyrody. Chyba każdy z zaciekawieniem podziwiał wiele niezwykłych kolekcji roślin. Spacer w tak pięknych okolicznościach przyrody stał się dla nas nie tylko możliwością pogłębienia wiedzy z zakresu botaniki, ale i doskonałą formą odpoczynku po tak intensywnym i pełnym wrażeń dniu.

 • Co wiemy o stresie?

  Co wiemy o stresie? - Obrazek 1    Zapewne nie ma człowieka  na świecie, który nie wiedziałby, czym jest stres. Najczęściej mówimy i myślimy o nim źle, bo wywołuje nieprzyjemne reakcje somatyczne w naszych organizmach: paraliżuje, odbiera zdrowy rozsądek. Czasami bywa pożyteczny, wręcz pożądany, np. w sytuacji zagrożenia. To jak sobie z nim radzić zależy od nas samych, naszej osobowości i charakteru. Wypracowano metody radzenia sobie ze stresem, np. w kinezjologii czy psychologii, ale jedno jest pewne - żadna z tych technik nie sprawdzi się, jeśli uczeń przyjdzie do szkoły nieprzygotowany. O sposobach radzenia sobie ze stresem rozmawiali uczniowie kl. 7b z panią Magdaleną Lipińską, doświadczonym pedagogiem i przyjacielem uczniów. Wychowawczyni klasy, p. Sylwia Kwiecień, liczy na to, że wiedza na temat stresu przyda się jej wychowankom w szkolnej rzeczywistości i życiu codziennym.

 • Pamiętamy i rozmawiamy o zbrodni katyńskiej

  Pamiętamy i rozmawiamy o zbrodni katyńskiej - Obrazek 1     Zbrodnia katyńska przez długie lata była w Polsce zapomnianym, zakłamanym, trudnym  i niechcianym tematem. Uczniowie kl. 7b spotkali się z panią Edytą Gulą, pracownicą Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, która ujawniła uczniom wiedzę na temat zbrodni katyńskiej, wiedzę której nie zdradzają nawet szkolne podręczniki. Pani Sylwia Kwiecień (wychowawczyni klasy 7b) chciałaby, aby jej wychowankowie dobrze znali historię Polski, historię niezakłamaną, przedstawioną przez osobę, która jest najlepszym źródłem wiedzy w tym zakresie.

 • Degustacja soków

  Degustacja soków - Obrazek 1     W ramach akcji "Owoce i warzywa w szkole" nasi uczniowie wzięli udział w degustacji świeżo wyciskanych soków marchwiowo - jabłkowych oraz wysłuchali prelekcji dietetyka dotyczącej prawidłowego odżywiania się. Celem tej akcji  jest kształtowanie od najmłodszych lat świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków oraz uświadomienie dzieciom, że świeże soki  stanowią naturalne źródło cennych witamin oraz składników mineralnych. Pani dietetyk zaprezentowała przykłady, jak zamienić napoje niezdrowe na zdrowe i zwróciła uwagę słuchaczy na konieczność czytania ulotek na produktach spożywczych.

 • Zapraszamy na dzień otwarty!

  Zapraszamy na dzień otwarty! - Obrazek 1        Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 25.04.2018 roku, w godzinach 15:00 - 17:00. 

       

strona: