• Szkoła Talentów w Józefinie w Gminie Żabia Wola

•

Projekt pt. Szkoła Talentów w Józefinie w Gminie Żabia Wola realizowany jest w partnerstwie pomiędzy Gminą Żabia Wola i firmą Mały Inżynier w okresie IX 2018 – VI 2019. Wartość projektu: 405 092,50 zł, w tym wkład własny: 21240,00 zł. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności na rynku pracy uczniów oraz zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w placówkach. Zostanie on osiągnięty poprzez:

• rozwój kompetencji kluczowych i właściwych postaw na rynku pracy u 128 uczniów (64K) poprzez objęcie uczniów wysokiej jakości dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi w okresie szkolnym i wakacyjnym;
          • rozwój kompetencji 12 nauczycieli (11K);
          • doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt TIK pracowni szkolnych.

Dofinansowanie UE: 324 074,00 zł

W projekcie przewidziano realizację bezpłatnych zajęć dodatkowych:

• Spotkanie z królową – zajęcia z matematyki
          • Przyrodnicze laboratorium
          • Język angielski
          • Laboratorium kodowania
          • Przedsiębiorczość z wykorzystaniem gier planszowych
          • Projekt edukacyjny – przedstawienie dla społeczności szkolnej
          • Zajęcia korekcyjno- kompensacyjne
          • Zajęcia psychoedukacyjne
          • Wycieczki
          • Pokazy naukowe
          • Warsztaty z robotyki
          • Warsztaty Laboratorium Eksperymentów

a także szkolenia dla nauczycieli:

• Kształtowanie kompetencji niezbędnych na rynku pracy
          • Prowadzenie zajęć metodą eksperymentu
          • Programowanie – tworzenie gier komputerowych z wykorzystaniem matematyki

Osoby zainteresowane udziałem ich dzieci w projekcie prosimy o zgłaszanie się do dyrekcji szkoły.