• Działamy dla Damiana!

• Szanowni Państwo,

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje 15 marca br. kiermasz na rzecz Damiana, ucznia klasy VII Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Skułach.

Chłopiec jest chory na dystrofię mięśniową Duchennea i porusza się na wózku. Coraz mniej sprawne są również jego ręce. Niestety, jest to choroba postępująca, nieuleczalna i śmiertelna. Postęp jej można spowolnić systematyczną rehabilitacją oraz stosowaniem sprzętu ortopedycznego, a nawet zabiegami ortopedycznymi.

Marzeniem mamy Damiana jest wózek elektryczny i dlatego chcielibyśmy dołożyć - jako szkoła - naszą cegiełkę do jego zakupu. Dlatego właśnie prosimy Państwa o wsparcie i liczymy na to, że wszystkie klasy w miarę możliwości włączą się w tę akcję. Można przygotować słodkości, stroiki wielkanocne, biżuterię, ozdoby na szydełku czy też inne gadżety.

Prosimy o przynoszenie gadżetów już od 4 marca do sali numer 16.

Jeśli ktoś z Państwa może oferować jakąś usługę, voucher, również będziemy wdzięczni. Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie.

Czyńmy dobro!

• Świat bez wzroku...

• 23.02 gościliśmy w szkole Panie ze Stowarzyszenia Dogs For Life wraz z bohaterem prelekcji, psem - przewodnikiem, Cyprysem.

Uczniowie klas 5a, 7b i 8a zapoznali się z formami pomocy, jakie psy niosą dla osób dotkniętych niepełnosprawnością . Jedna z Pań, trenerka Cyprysa opowiadała o całym procesie przygotowującym zwierzę do takiego zadania, zaś druga - osoba niewidoma, spróbowała pokazać uczniom namiastkę świata bez udziału wzroku. Było czytanie i szyfrowanie za pomocą alfabetu Braille'a, gry z zamkniętymi oczami i mnóstwo ciekawostek o psach służących niepełnosprawnym. Młodzież była bardzo zainteresowana tematem.

Bardzo dziękujemy Gościom.

Edyta Wykrota