• Podsumowanie działań związanych z projektem - czerwiec 2023

• Zanim odeślemy sprzęt i materiały zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" na zasłużone wakacje, wykorzystamy go tak, jak najlepiej umiemy!

• Ostatni dzwonek

• Dziś w naszej szkole zabrzmiał ostatni przedwakacyjny dzwonek.

Dzwonek oznaczający początek wakacji dla prawie półtysięcznej grupy dzieci i młodzieży. Dla prawie stuosobowej grupy ósmoklasistów - ostatni dzwonek w szkole podstawowej.

Życzymy wszystkim naszym Uczniom i Absolwentom bezpiecznych i spokojnych wakacji, zapraszając jednocześnie do obejrzenia krótkiej fotorelacji z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023, stworzonej dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

• Dzień Rodziny 2023

• Teren naszej szkoły, choć zwykle pełen pozytywnej wrzawy i radości, dawno nie gościł tylu uśmiechniętych osób, które skorzystały z naszego zaproszenia na szkolny Dzień Rodziny.

Podczas kilkugodzinnego festynu dla rodzin naszych uczniów wspólnie zwiedzaliśmy europejskie kraje, zapoznając się z ich kulturą oraz kosztując smakołyków przygotowanych przez poszczególne klasy oraz oddział przygotowawczy. Uczniowie klas I - III pokazali nam grecką zorbę, hiszpańską macarenę i jeden z włoskich tańców. Grupa dzieci z oddziału przygotowawczego zaśpiewała dwie piosenki: jedną po ukraińsku, a drugą w języku polskim. Uczniowie klas starszych zaprezentowali swe talenty w przedstawieniu ekologicznym, zaś ci, którym nie brakło odrbiny chęci i odwagi, włączyli się we wspólny taniec - belgijkę.

Drużyny złożone z dzieci i ich rodziców dzielnie zdobywały kolejne pieczątki biorąc udział w sześciu rodzajach zawodów sportowych. Dla chętnych udostępniliśmy również duże boisko sportowe, na którym odbywały się rodzinne rozgrywki. Młodsi chętnie korzystali z możliwości zrobienia sobie tatuażu z henny, pomalowania twarzy oraz ozdobienia włosów kolorowymi warkoczykami.

W realizacji festynu wykorzystano sprzęt nagłośnieniowy oraz audiowizualny zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłosci".

• Z robotami w wakacyjny czas

• W  czerwcu w kl. 3c realizowane były  zajęcia  wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie uczyli się programować robota Photon i prowadzić go po wyznaczonych trasach. Brali też udział w lekcjach prowadzonych z pomocą  okularów wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie.

• Smaczna edukacja

• W ramach zajęć języka angielskiego i utrwalania słownictwa z rozdziału „Food” uczniowie z Ukrainy przygotowali tradycyjne ukraińskie placki ziemniaczane. Do przygotowania tego dania wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

• Dzień Dziecka w świetlicy

• Jest wiele dni w roku, które dzieci bardzo lubią, ale na 1 czerwca czekają chyba najbardziej. Trudno się temu dziwić, skoro w tym dniu są najważniejsi.

W świetlicy Dzień Dziecka  rozpoczął się od złożenia dzieciom najserdeczniejszych życzeń i wręczenia odznak SUPER DZIEWCZYNKA i SUPER CHŁOPIEC. Na tą okoliczność zostały też przygotowane konkursy i zabawy.

Obchody Dnia Dziecka w naszej świetlicy zakończyła dyskoteka z udziałem wszystkich uczniów.  A po zabawie czekała na dzieci, dzięki kuchence zakupionej w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”, gorąca zapiekanka. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.

Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie dzieci udowodniły, że Dzień Dziecka można obchodzić nie tylko 1 czerwca.

• Od litery do książki

• Na lekcji bibliotecznej uczniowie klasy IIc prześledzili proces powstawania książki od pomysłu do produktu finalnego. Wspólnie omówiliśmy, czym zajmuje się pisarz, redaktor, ilustrator, korektor, drukarz i księgarz. Dzieci dowiedziały się, że na powstanie książki pracuje wielu ludzi, którzy są zatrudnieni w takich instytucjach jak: wydawnictwo, drukarnia, magazyn, hurtownia, księgarnia oraz biblioteka.

Uczniowie nie tylko dowiedzieli się, jaką pracę wykonują osoby tworzące książkę na poszczególnych etapach jej powstawania, ale także spróbowali swoich sił w roli ilustratora. Młodzież wykonała ilustracje do „Bajki o przyjaźni”.

Obrazki zostały namalowane farbami zakupionymi w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.