• Podsumowanie działań związanych z projektem - listopad 2022

          • W listopadzie zintensyfikowaliśmy nasze działania wykorzystujące sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Wiele dał nam udział w specjalistycznym szkoleniu, które pozwoliło nam we właściwy sposób planować naszą pracę. 

          • Animacja z "Codey Rocky"

          • Kolejne zadanie z kodowania w klasie 3b to stworzenie animacji LED z robotem Codey Rocky.

            Innowacja pedagogiczna wychowawcy klasy Anny Dwojak, postawiła przed uczniami kolejne zadanie. Tym razem wymagało zaprojektowania etapów wykonania zadania, stworzenia animacji, zapętlenie jej, samodzielnego korzystania z programu mBlock. Początkowo dzieci trzymały się sztywno scenariusza, a następnie miały możliwość puszczania wodzy fantazji. Chwila zabawy i uśmiechy na twarzach w momencie prezentacji przed klasą są bezcenne. 

            Roboty Codey Rocky zostały zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

          • Kreatywnie z VR

          • "Jedynym źródłem wiedzy jest doświadczenie"...

            Zgodnie z tą myślą Alberta Einsteina uczniowie klasy 7b w czasie zajęć kreatywnych mieli okazję użyć okularów VR, by przekonać się, jak bogate i niezawodne wrażenia może zapewnić im ta ekscytująca technologia.

          • Pierwsze spotkanie z "Codey Rocky"

          • W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie klasy 3b mają możliwość rozszerzyć  swoje umiejętności programowania.

            Pierwsze zajęcia z robotami Codey Rocky już za nami. Małe roboty witały się, poruszały w zaprogramowanym kierunku, niektóre pokazywały emocje czy obracając się próbowały tańczyć. Radość i pozytywne uczucia towarzyszyły młodym programistom, którzy podekscytowani pisali pierwsze kody dla małego robota, rozwijając umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni, wnioskowania, a także pracy zespołowej. 

          • Plastyczne "Laboratoria..."

          • Uczniowie klasy 2c w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" rozwijali umiejętności praktyczne, techniczne i manualne.

            Wykonywaliśmy prace plastyczno - techniczne, którymi udekorowaliśmy naszą salę.

          • Złota polska jesień...

          • Jesień to czas, kiedy przyroda przygotowuje się na nadejście zimy. Nasza Polska Złota Jesień zachwyca wszystkich swoimi pięknymi kolorami.

            Aby zgłębić swoją wiedzę i poznać odpowiedź na nurtujące nas co roku pytanie "Dlaczego jesienią zmienia się świat?" uczniowie w ramach zajęć rewalidacyjnych wykonywali (z użyciem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości") kolorowe ozdoby na okna sali, aby móc spędzać czas spędzony w klasie był z akcentem obecnej pory roku. 

          • Znając wartość niepodległości...

          • Uczniowie klas IV - VIII wspólnie uczcili nadchodzącą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 

            Spotykając się wspólnie na biało - czerwonej (dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości") sali gimnastycznej udowodniliśmy, że niepodległość ma dla nas ogromną wartość. Przygotowana przez p. U. Skorupińską i p. J. Kwiatkowską kompilacja słowno - muzyczna przypomniała nam nie tylko historię naszej Ojczyzny, ale także emocje i uczucia tych, którzy oddali za nią życie i marzyli o odzyskaniu upragnionej wolności. 

            Należy podkreślić, że podczas akademii nie dzieliliśmy się na Polaków i Ukraińców - wszyscy połaczyliśmy się w grupę, która wie, jak ważna dla każdego narodu jest wolność i niepodległość. 

          • Najmłodsi - do hymnu!

          • W związku z obchodami Święta Niepodległości w naszej szkole klasy młodsze wzięły udział w spotkaniu poświęconym piosenkom patriotycznym.

            Każda klasa zaprezentowała jeden utwór. Spotkanie dało możliwość  wspierania wychowania patriotycznego młodego pokolenia oraz popularyzację piosenek o tematyce patriotycznej, jak również zapoznanie z wydarzeniami, które zmieniły losy naszej ojczyzny.

            O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję "Niepodległa do hymnu". O to, by nasz apel miał odpowiednią oprawę, zadbał sprzet nagłośnieniowy zakupiony w ramach "Laboratoriów Przyszłości".

          • "Z lwem się nie walczy..."

          • Dnia 3 listopada br. uczniowie kl. VIIIc na lekcji języka polskiego recytowali jeden z najbardziej znanych fragmentów "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza - Inwokację.

            Aby uatrakcyjnić zajęcia wykorzystano sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

            Była to okazja, aby usłyszeć głosy koleżanek i kolegów w trochę innym brzmieniu. To również doskonałe ćwiczenie przed wystąpieniami publicznymi, którym najczęściej towarzyszy trema w myśl powiedzenia, że: "Z lwem się nie walczy, lwa się oswaja".