• Informacja dotycząca zakończenia roku szkolnego 2018/2019

          •      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie informuje, że uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w środę, dnia 19.06.2019 r. według następującego harmonogramu:

            klasy VI - VIII: godz. 8:00

            klasy IV - V: godz. 9:00

            klasy I-III: godz. 10:00 

          • Sukces powtórzony

          • Z radością zawiadamiamy, że Państwa trud związany ze zbiórką makulatury został nagrodzony! Zebraliśmy łącznie 20 ton "papierowych śmieci", dzięki czemu ponownie zajęliśmy trzecie miejsce w województwie, zyskując bardzo ciekawą nagrodę...

          • Z przyrodą za pan brat...

          •      17 czerwca odbył się szkolny konkurs ekologiczno - przyrodniczy, w którym wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas IV - VII. Po zaciętej rywalizacji i dogrywce I miejsce zajęli uczniowie klasy VIa - Aleksandra Księżopolska i Jakub Jasiński, II miejsce uczennice klasy VIIa - Anna Ceglińska i Maja Bieganowska, zaś III miejsce drużyna z klasy IV b w składzie - Pola Adamska i Wiktoria Bieganowska. 

                 Wszystkim uczestnikom gratulujemy!  

          • Rowerem po gminie

          • W sobotę, 15 czerwca, odbył się organizowany przez naszą szkołę I Rajd Rowerowy " Ruch to Zdrowie " . Wyruszyliśmy z terenu naszej szkoły, zaś celem naszej podróży była siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach (dziękujemy za miłe przyjęcie!). Wysiłek fizyczny został nagrodzony dobrą zabawą oraz miło spędzonym czasem z najbliższymi. Najmłodszy i najstarszy uczestnik dostał nagrody od organizatorów. Losowanie nagród od sponsorów naszego rajdu było rózwnież miłym akcentem imprezy.

            Wszystkim, którzy wzięli udział w Rajdzie, dziękujemy za przybycie i gratulujemy sprawności fizycznej. Naszą rowerową przygodę zaliczamy do udanych i już planujemy kolejną, kta (mamy nadzieję!) odbędzie się w przyszłym roku.          

            J.Kwiatkowska, K.Nyc - organizatorzy rajdu

          • Mazurska przygoda klas czwartych

          • Jedni nad morze, drudzy zaś w góry... Klasy czwarte w tym roku odwiedziły... Mazury!

            Nasza przygoda rozpoczęła się od wizyty w hucie szkła artystycznego oraz zwiedzaniu Olsztynka z przewodnikiem. Nie obyło się bez wizyty w Planetarium. Kolejny dzień przyniósł dużo emocji były zabawy wodne w Aquaparku Tropikana. Rejs po jeziorach Mazurskich. Spacer po porcie jachtowym w Giżycku oraz czas na pamiątki. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Galindie - krainę historycznego plemienia. Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Na koniec naszej mazurskiej przygody był spływ łodziami rzeką Krutynią. 

            Jednak wszystko co dobre szybko się kończy, dlatego szczęśliwi wróciliśmy do Józefiny.      

             J.Kwiatkowska

            M. Misztela

            G. Ozorowski

          • Nasi Matematycy na podium!

          •      Dnia 29 maja odbył się szkolny etap VI Gminnego Konkursu Matematycznego. Wzięło w nim udział 86 uczniów z klas III - VIII. Do drugiego etapu przeszli uczniowie, którzy uzyskali wynikk powyżej 75%: Kacper Banaszek, Jakub Czekanowski, Maksymilian Ciećwierz, Grzegorz Grzegrzółka, Andrzej Kozłowski, Jakub Jasiński, Przemysław Kowal, Agata Piwko, Jakub Skorzycki, Stanisław Wójcik i Kacper Wyszyński.

                 Drugi etap konkursu odbył się 11 czerwca w Szkole Podstawowej im. M. Kownackiej w Skułach. W wyniku konkursowych zmagań w kategorii klas V - VI bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie z klasy VIa: Jakub Jasiński (2. miejsce) i Maksymilian Ciećwierz (III miejsce). W kategorii klas VII - VIII drugie miejsce zajął Kacper Wyszyński z klasy VIIIa, zaś trzecie - Stanisław Wójcik z klasy VIIIb.

                Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy tak wysokich wyników w przyszłym roku!

          • Dzień Pustej Klasy w IIb

          •      Dzień Pustej Klasy w 2b był bardzo wesoły, głośny, pełen zabaw, odrobiny nauki i słodkiego, piknikowego lenistwa. Rozpoczęliśmy zajęcia na placu szkolnym zabawami przyrodniczymi- „Nietoperze i ćmy” oraz „Mikroturystyka”. Pierwsza z nich pokazała, w jaki sposób nietoperze wykorzystują fale dźwiękowe do polowania, zaś najważniejszym elementem drugiej było zaciekawienie światem maleńkich stworzeń i roślin, który mieści się pod naszymi stopami. Efektem obserwacji była praca z wykorzystaniem elementów przyrodniczych. Kolejna lekcja to malowanie na folii krajobrazów Polski. Nie zabrakło ćwiczeń gramatycznych i kodowania za pomocą kolorowych kubeczków. Dzień zakończyliśmy swobodnymi zabawami w otoczeniu przyrody.

          • Internet to nie demon, ale... przyszłość

          •      Dnia 31.05.2019 r. w Biurze Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie o swoich prawach i bezpieczeństwie w środowisku cyfrowym dyskutowała młodzież z ekspertami podczas drugiego spotkania w ramach projektu Europejskiej Sieci Rzeczników Praw Dziecka (ENOC): „Porozmawiajmy o prawach dziecka w środowisku cyfrowym”.

                 Eksperci rozmawiali z  młodzieżą z całej Polski, w tym ze Stasiem Wójcikiem (8b), który uczestniczy w programie. Tematem tej sesji było m.in. cyberbezpieczeństwo oraz kreowanie treści w internecie. Dyskusja dotyczyła także hejtu oraz różnic między reklamą i informacją.

                 W debacie brali udział: Maciej Wilewski, aktor znany z filmów, seriali; Konrad Dobrzyński, specjalista ds. komunikacji społecznej, trener, negocjator, specjalista ds. marketingu, ekspert w dziedzinie mowy niewerbalnej oraz wywierania wpływu na ludzi oraz Monika Krzyżanowska, prezes Fundacji One Day, specjalistka ds. social mediów.

                 Wypracowane w Warszawie przez młodzież pomysły i postulaty zostaną przedstawione europejskim rzecznikom na dwóch międzynarodowych konferencjach w Brukseli i Belfaście, gdzie spotkają się przedstawiciele wszystkich krajów biorących udział w projekcie ENOC.

                 Polskę reprezentować będzie Staś Wójcik, uczeń kl. 8b naszej szkoły.

          • Południe Polski według klas Vbc

          •      21 maja klasy 5b i 5c wyjechały na czterodniową wycieczkę na południe Polski.

                 Pierwszym punktem był Wrocław, a w nim Park Szczytnicki, który powitał nas multimedialnym pokazem fontann i przepięknym Ogrodem Japońskim. Następnie udaliśmy się do najstarszego w Polsce Ogrodu Zoologicznego, by móc zobaczyć jedną z głównych atrakcji – Afrykarium. Mieszkają tu głównie ryby, ale mogliśmy spotkać również hipopotamy, pingwiny, krokodyle i egzotyczne ptaki. Ścieżka zwiedzania o długości niemal kilometra prowadziła przez sześć regionów Afryki, ukazując charakterystyczne dla nich krajobrazy.

                 Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Wambierzyc, gdzie zobaczyliśmy sanktuarium, ruchomą szopkę i skansen dawnych sprzętów domowych oraz warsztatów pracy. Mimo deszczowej pogody udało nam się też zdobyć Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt w Górach Stołowych, z czego jesteśmy szczególnie dumni.

                 Trzeciego dnia pogoda okazała się dla nas nieco łaskawsza. Dzięki temu mogliśmy podziwiać: pasmo górskie Zieleniec, Szczytnik oraz Park Zdrojowy Polanica. Na koniec czekały na nas Błędne Skały, swoisty labirynt skalny wyrzeźbiony w piaskowcach przez wodę i wiatry. Powstałe bloki skalne tworzyły kilkusetmetrową trasę turystyczną o niesamowitym uroku. Miejscami trzeba było dosłownie przeciskać się pomiędzy wąskimi szczelinami skalnymi, co okazało się dla nas dodatkową frajdą.

                 Ostatniego dnia głównym punktem wycieczki była kopalnia złota - Złoty Stok.  Mogliśmy tam podziwiać bogatą ekspozycję map i planów kopalni, w gablotach dawne narzędzia górnicze i hutnicze, minerały, wystawę lamp górniczych. Dużą atrakcją był też skarbiec , gdzie można zobaczyć tysiące ,,złotych,, sztabek.

              Na tym zakończyliśmy naszą wycieczkę. Nieco zmęczeni, ale szczęśliwi przywieźliśmy w pamięci garść wspomnień i przygód.

          • "Zakościelna" integracja klasy VIb

          •  

                 W pierwszy poniedziałek czerwca uczniowie klasy VIb wraz z opiekunami: Januszem Wojtanem (wychowawca klasy) i Cezarym Zawadzkim (nauczyciel wychowania fizycznego) wybrali się na trzydniową wycieczkę integracyjno - sportową do Chrześcijańskiego Centrum PROeM w Zakościelu, niewielkiej miejscowości leżącej nieopodal Spały.

                 Po drodze odwiedziliśmy bunkier w Konewce -  potężny schron kolejowy (ok. 380 m. długości). Dzięki uprzejmości przewodnika i opiekuna schronu (zwykle w poniedziałki jest on nieczynny, zrobiono dla nas wyjątek) mieliśmy sposobność cofnięcia się do lat czterdziestych XX wieku. W ciszy niezakłócanej przez telefony (w bunkrze, z uwagi na jego budowę, nie ma zasięgu), pozostawiając za bramą letni skwar, nie tylko poznaliśmy bliżej bardzo ciekawy obiekt, ale mieliśmy również możliwość przejścia częścią kanałów technicznych i zapoznania się z wystawą militariów. 

                 Po dotarciu do Zakościela i zakwaterowaniu zapoznaliśmy się z bogatą ofertą ośrodka. Bez zwłoki skorzystaliśmy z możliwości zamoczenia nóg w Pilicy, wyszaleliśmy się na kompleksie świetnie utrzymanych boisk (pierwszego dnia dominowała koszykówka, minigolf i piłka nożna) i sprawdziliśmy się w roli tłumaczy (niektóre zajęcia prowadzili wolontariusze ze Stanów Zjednoczonych, zatem znajomość języka angielskiego okazywała się bezcenną umiejętnością). W Zakościelu zapoznaliśmy się talże z zasadami i spróbowaliśmy swoich sił w "egzotycznych" dyscyplinach sportowych (m.in. baseballu i futbolu amerykańskim), pokonywaliśmy lęk wysokości na ściance wspinaczkowej i podczas zjazdu tyrolką nad stawem. Nie bez znaczenia dla integracji naszej grupy były wspólne zajęcia taneczne i dyskoteka multimedialna, na której bardziej niż umiejętności liczyła się dobra zabawa. 

                 Napięty harmonogram zajęć nie oznaczał braku wypoczynku. Wolny czas również spędzaliśmy razem (m.in. na hamakach), często naszym źródłem rozrywki były wówczas gry planszowe i karciane (np. uno). Nareszcie mogliśmy ze soba swobodnie porozmawiać, omówić niezwykle ważne kwestie. Choćby z tego powodu czas spędzony w zakościelu był dla nas niezwykle ważny.

                 NIestety - wszystko, co dobre, szybko się kończy... Po powrocie do Józefiny zgodnie stwierdziliśmy, że wycieczka do Zakościela była jedną z bardziej udanych w historii naszej klasy. 

                 

          • Warto przeczytać - polecam!

          •       W maju bieżącego roku odbył się konkurs na prezentację multimedialną lub projekt w języku Scratch – „Warto przeczytać polecam”. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV – VIII. Uczeń miał za zadanie przygotować prezentację multimedialną lub projekt w języku Scratch dotyczący wybranej książki z poza kanonu obowiązkowych lektur szkolnych, wymyślenie hasła reklamowego dla wybranej książki. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji oraz poszanowanie praw autorskich, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną. Prace oceniała pani Małgorzata Orzeł.

                Najciekawsze prace przedstawili:

            Michał Wroński – I miejsce

            Kacper Fidura – II miejsce

            Zuzanna Radziejewska – III miejsce

                Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

          • Znamy laureatów OWL 2019!

          • Konkurs obejmował wiadomości z zakresu leksyki, gramatyki oraz kultury krajów angielskojęzycznych

            W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Józefiny i Skuł.

             Laureatami zostali uczniowie:

            Klasa V

            1 miejsce Szymon Batory , Oliwia Ratajczyk – S.P w Józefinie

            2 miejsce Amelia Piątkowska – S.P w Józefinie

            3 miejsce Jakub  Mirgos – S.P w Skułach

            Klasa VI

            1. miejsce Bartosiak Barbara – S.P w Józefinie
            2. miejsce Księżopolska Aleksandra – S.P w Józefinie
            3. miejsce Paćko Kacper – S.P w Józefinie

            Klasa VII

            1 miejsce Janoska Aleksandra – S.P w Józefinie

            2 miejsce Dominika Knaś – S.P w Skułach

            3 miejsce  Weronika Bogucka, Franciszek Górecki – S.P w Józefinie

            Klasa VIII

            1 miejsce Julia Tracz - S.P w Józefinie

            2 miejsce Stanisław Wójcik - S.P w Józefinie

            3 miejsce Maciej Fidecki - S.P w Józefinie

          • Nagraj audiobook!

          •      W maju bieżącego roku odbył się konkurs czytelniczy „Nagraj audiobook”. Zadaniem uczestników było nagranie fragmentu interesującej prozy. Konkurs miał na celu promocję czytelnictwa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania i interpretacji tekstu literackiego, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną Konkurs stwarzał szansę prezentacji swoich umiejętności uczniom, którzy nie czują się dobrze podczas publicznego występu z powodu np. tremy, ale indywidualnie bez udziału publiczności świetnie odnajdują się w interpretacji tekstu.

             

            Laureatami konkursu zostali:

             

            • Barbara Bartosiak
            • Patrycja Miciałkiewicz
            • Stefania Migda

             

            ex aequo z zespołem uczniów w składzie:

             

            • Maksymilian Bigos
            • Aleksandra Księżopolska
            • Weronika Korbień

             

                 Serdecznie gratuluję. 

          • Konkurs pięknego czytania w języku angielskim rozstrzygnięty!

          •      W marcu bieżącego roku odbył się „Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym w mowie, popularyzacja książek i czytelnictwa w językach oryginalnych, doskonalenie wymowy w języku angielskim, rozwijanie u uczniów potrzeby nauki języków

                 Do konkursu przystąpiło 36 uczniów z klas II – VIII W komisji konkursowej zasiedli i z uwagą uczniów słuchali:

            • Lilianna Wawrzkiewicz
            • Milena Mucha
            • Edyta Wykrota

             

                 Laureatami zostali:

             

            W kategorii klas II – III

             

            Zofia Babiel

            Oliwia Bałko

            Olga Górska

            Klara Wykrota

            Edyta Idzikowska

            Antoni Sęczek

            Maja Sobolewka

            Kornelia Banaszek

             

            W kategorii klas IV – V

             

            I – miejsce

            Malwina Filipek

             

            II – miejsce

            Oliwia Jaworska

            Nikodem Sęczek

             

            III – miejsce

            Natalia Jasińska

            Kacper Szustek

            Janusz Ciomcia

             

            W kategorii klas VI – VIII

             

            I -miejsce

            Aleksandra Lachowicz

            Jakub Jasiński

             

            II – miejsce

            Przemysław Kowal

            Arkadiusz Marciniak

            Stanisław Wójcik

             

            III – miejsce

            Wiktor Sobotka

            Marta Klar

             

                 Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.