• OWL 2024 - wyniki pierwszego etapu konkursu

          • 10 maja fascynaci języka angielskiego przystąpili do rywalizacji w szkolnym etapie Gminnego Konkursu Języka Angielskiego OWL. Wzięło w nim 66 uczniów, którzy zmierzyli się z zadaniami leksykalno-gramatycznymi
            w dwóch kategoriach: klasy 5-6 i klasy 7-8.

            Poniżej uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu gminnego, który odbędzie się 24.05.2024 o godzinie 9.00 w naszej szkole:

            Klasy 8 a,b

            1. Klaudia Mamcarz
            2. Adam  Ścipień
            3. Wojciech Paćko
            4. Sebastian Ogidel
            5. Paulina Chrobak
            6. Daria Dzemesh

            Klasy 7 a,b,c

            1. Wojciech Babiel
            2. Klara Wykrota
            3. Filip Banaszek
            4. Jan Skowronek  
            5. Franciszek Kądziela
            6. Magdalena Kacperkiewicz
            7. Franciszek Turkiewicz
            8. Edyta Idzikowska
            9. Szymon Tarnowski

            Klasy 6 a,b

            1. Lena Skalska
            2. Marcel Klar
            3. Julia Kopeć
            4. Alicja Kubicka
            5. Liliana Lubowicka
            6. Julia Okrasa

            Klasy 5 a,b,c

            1. Stachura Michalina
            2. Pytel Kuba
            3. Gajewski Filip
            4. Marcel Mielcarz
            5. Brunon Bernadzki
            6. Antoni Szczerbakowicz
            7. Blanka Bryła
            8. Zuzanna Sierzpowska
            9. Kacper Krukar

            Trzymamy kciuki! Good luck!

          • Pisać w 3D...

          • W ubiegłym tygodniu klasy drugie pracowały z długopisami 3D, które szkoła mogła pozyskać w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

            Pracując z długopisami uczniowie uczą się koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczą umiejętności manualne (np. właściwy chwyt pisarski) Ćwiczenia z długopisem 3D są fascynujące i motywują do ćwiczeń a także wyzwalają pozytywne emocje co wspomaga proces uczenia się. Długopis 3D zmienia rysunki w przestrzenne obiekty i daje dzieciom poczucie sprawstwa.

            Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć z wykorzystaniem długopisów 3D.

          • Pamiętamy o pszczołach

          • W klasie 2a obchody Międzynarodowego Dnia Pszczół zaczęliśmy nieco wcześniej. Swoje świętowanie połączyliśmy z realizacją cyklu zajęć o majowych łąkach.  

            Oprócz wykorzystania filmu edukacyjnego oraz kart pracy, niezwykle pomocny i ciekawy okazał się ul edukacyjny, który nasza szkoła otrzymała w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez Fundację Pszczoła Bohater. Zawarte w nim materiały poszerzyły wiedzę uczniów na temat pszczół, ich istotnej roli jaką pełnią w przyrodzie. Zapoznaliśmy się również ze strojem pszczelarza oraz omówiliśmy czym się zajmuje. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną. 

          • Wiosenne malowanie

          • Wiosna to czas, kiedy obserwujemy budzącą się pięknie do życia przyrodę i cieszymy słońcem.

            Klasa 1a swoje obserwacje przelała na papier malując piękne wiosenne pejzaże. W tworzeniu naszego dzieła wykorzystaliśmy materiały zakupione w ramach projektu " Laboratoria Przyszłości".

          • Od kwiatuszka do jabłuszka

          • 9 maja klasa 2b realizowała zajęcia edukacyjne „Od kwiatuszka do jabłuszka”

            Celem zajęć było uświadomienie najmłodszym uczniom roli, jaką pełnią pszczoły miodne w naszym środowisku. Olbrzymią pomocą w realizacji  zajęć okazał się ul edukacyjny, który nasza szkoła otrzymała  w ramach projektu edukacyjnego  realizowanego przez Fundację Pszczoła Bohater. Celem projektu jest m.in. kształtowanie  odpowiedzialności za działania wpływające na populację tych ważnych owadów.

            Po obejrzeniu filmu edukacyjnego do sali  został przyniesiony  piękny, kolorowy ul edukacyjn . Dzięki  materiałom które dołączono do ula, uczniowie zostali zapoznani z cyklem życia pszczoły, dowiedzieli się, jakie pszczoły tworzą rodzinę pszczelą i jakie zajęcia wykonuje pszczoła robotnica. Ciekawe było śledzenie procesu zapylania roślin oraz dyskusja w jaki sposób powstaje miód. Równie interesujące było poznawanie budowy ula i akcesorii pszczelarskich. Mnóstwo emocji wzbudziło również przymierzanie kombinezonu pszczelarskiego dołączonego do zestawu.

            Uczestnictwo w zajęciach z wykorzystaniem ula edukacyjnego na pewno poszerzyło naszą wiedzę o życiu pszczół. Uświadomiło nam  jak wielką i ważną rolę te małe owady odgrywają w naszym życiu. Podpowiedziało  jak należy o nie dbać, żeby czerpać z ich ciężkiej pracy jak najwięcej dobrodziejstw.

          • Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

          • Przypominamy, że że w dniach 14-16.05.2024 r. w szkole przeprowadzany jest egzamin ósmoklasisty. Dla pozostałych uczniów szkoły dni te są wolne od zajęć, nie będzie w tych dniach sprawowana również opieka świetlicowa nad dziećmi.

            Dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych jest także 17.05.2023r.(piątek). W tym dniu będzie zorganizowany dyżur w szkole dla uczniów, którzy nie będą mieli zapewnionej opieki w domu.

          • Od mleczka do serka i masełka

          • W dniu 23 kwietnia klasy 1a i 1c udały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej "Mazowieckie Sioło Julianówka".

            Dzieci czynnie uczestniczyły w warsztatach " Od mleczka do serka i masełka ", gdzie później, ze smakiem, próbowały własnorecznie zrobiony ser i masło. Kolejną atrakcją było zapoznanie się i robienie prania za pomocą dawnego narzędzia - tary. Następnie uczniowie mieli okazję ulepić z gliny piękne dzbanuszki i wyplatać z siana urocze koguciki i kurki. Na zakończenie wycieczki zostaliśmy uraczeni przepysznym obiadem.

            Było cudownie !