Przypominamy, że 2.11.2023 r. i 3.11.2023 r. (czwartek i piątek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
Wyniki konkursu "Dzieło dyniowe"
Serdecznie dziękuję za tak liczny udział w konkursie "Dzieło dyniowe ". Wybór laureatów był bardzo trudny, ponieważ wszystkich prac było aż 33. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym talentem i niesamowitą kreatywnością.
Laureatami zostali:
Kategoria przestrzenna:
1 miejsce ex aequo- Julian Woźniak 1c i Gabriela Stepień 1a
2 miejsce ex aequo- Eryk Płocha 2a i Alicja Borowiec 1b
3 miejsce ex aequo- Bartosz Czarnecki 2a i Weronika Jażdżyk 2b
Kategoria płaska:
1 miejsce - Anna Dubczyk 2a
2 miejsce - Maja Wiśnik 1c
3 miejsce - Ewa Kajak 1c
Wyróżnienia:
Maksymilian Biedrzycki 2c
Antonina Krajewska 1c
Natalia Witkowska 1c
Alicja Kociubajło 1c
Filip Makos 1a
Zuzanna Mateńko 1c
Emilia Kubicka 2a
Julianna Podgórska 2a
Lena Sztandarska 2a
Anna Pelc 1c
Amelia Galińska 3c
Tymon Pieczyrak 2a
Tymon Łapiński 2a
Amelia Witkowska 2c
Szymon Szulc 1b
Rozalia Libera 2a
Amelia Tomasiuk 1a
Emilia Stepień 1a
Aleksandra Młynarczyk 1b
Pola Cupriak 1b
Liliana Borkowska 2a
Jakub Pindor 2c
Jedna praca została zdyskwalifikowana,z powodu związku z halloween. Jedna praca nie ma autora
Wręczenie nagród nastąpi 10 listopada.
Serdecznie dziękuję za udział i gratuluję wszystkim uczestnikom!
Agata Szymczycha
Dyniowe szaleństwo
Jesień kojarzy się z dynią, która jest uważana za królową wszystkich warzyw. Jest ona również znakomitym materiałem wykorzystywanym do dekoracji .Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych, przygotowując lampiony z dyni .
"Śluby uczniowskie"
- 9
Tak niedawno świętowano w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej...
Oprócz serdecznych życzeń dla pedagogów, uczniowie z grupy teatralnej klasy 7b przygotowali występ zatytułowany "Śluby uczniowskie". Morał sztuki ukazał, iż nauka zawsze jest i będzie ważna w życiu człowieka, a lenistwo i niewiedza ogranicza rozwój młodych ludzi. Akcentem śpiewanym wsparła przedstawienie grupa wokalna dziewcząt z klas 5, "Józefinki". Brawo dla młodych wykonawców, a dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły wytrwałości w dalszej pracy!
Dzień papieski
W poniedziałek 16.10.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski, chcąc upamiętnić postać papieża Polaka – Jana Pawła II. Tego dnia nie tylko mówiliśmy o papieżu w klasach, ale także przeprowadziliśmy Szkolny Konkurs ,,Szlakiem Lolka, Jana Pawła II”. Ogłoszenie wyników już wkrótce!
Sylwia Kwiecień
Monika Falacińska
Trójkątna zabawa
Uczniowie klasy 4b i 4c mieli okazję podczas zajęć kreatywnie bawić się matematyką tworząc własnoręcznie trójkąt Sierpińskiego oraz układając matematyczne puzzle i tangramy. Dzięki temu ćwiczyli konstrukcje, cierpliwość i samodzielnie odkrywali własności figur.
Nauka poprzez zabawę zawsze sprawia, że chce się eksplorować i odkrywać jeszcze więcej :)
Odwiedziliśmy... laboratorium!
- 7
W minionym tygodniu uczniowie klas 2 odwiedzili prawdziwe laboratorium - miejsce,gdzie praktyka spotkała się z informacjami z książek, trwale pozostawiając wiedzę w głowach naszych uczniów.
Uczniowie brali udział w ciekawych, kolorowych i pełnych niespodzianek warsztatach chemicznych. Uczestnicy eksperymentując poznali i zgłębili nowe zagadnienia.
Pracownicy Labo-sfery zadbali, by poziom trudności zajęć dostosowany był do możliwości dzieci. Klasy 2 samodzielnie wykonały wulkan, lawę oraz nadmuchali balon,a to wszystko dzięki reakcjom chemicznym.
Pasujemy... do szkoły!
- 1
13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.
Pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Po uroczystym ślubowaniu p. Dyrektor specjalnym ołówkiem pasowała każdego na ucznia. Następnie każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkową książkę od Wójta Gminy Żabia Wola - Piotra Rybki. Nie zabrakło również upominków od Rady Rodziców oraz uczniów klas drugich i trzecich.
Spojrzenie w przyszłość...
Laptopy dla czwartoklasistów czekają!
Informujemy, że w ramach realizacji programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia” rozpoczynamy przekazywanie czwartoklasistom komputerów przenośnych. Warunkiem otrzymania na własność laptopa jest podpisanie umowy pomiędzy Dyrektorem a rodzicami/opiekunami ucznia.
Więcej informacji na temat programu oraz dodatkowe materiały edukacyjne i techniczne znajdują się na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. W zakładce „Centrum informacji” można zapoznać się z materiałami dotyczącymi przekazywanych laptopów od parametrów technicznych, specyfikacji i konfiguracji do informacji o serwisie i darmowym oprogramowaniu.
Przypominamy, że działa już portal https://laptopdlaucznia.gov.pl/, na którym wszyscy zainteresowani znajdą nie tylko informacje na temat programu „Laptop dla ucznia", ale także m.in. materiały edukacyjne, informacje dotyczące konfiguracji sprzętu oraz listę darmowego oprogramowania do wykorzystania na laptopach.
Wystawa poświęcona rodzinie Ulmów
W dniach 9-13 października 2013 roku w naszej szkole mogliśmy obejrzeć wystawę poświęcona rodzinie Ulmów z Markowej, która podczas niemieckiej okupacji, mimo biedy i zagrożenia życia, dała schronienie swoim sąsiadom żydowskiego pochodzenia.
Ulmowie ratowali życie innych ludzi za co zapłacili najwyższa cenę, stracili własne życie.
Mamy nadzieję, że wystawa ta stała się przyczynkiem do zadumy dla młodego pokolenia i zachętę do poznawania dziejów naszej Ojczyzny.
Misje Święte za nami
- 1
W październiku w parafii pw. Zwiastowania NMP w Żelechowie miały miejsce tygodniowe Misje Święte. Przez dwa dni ze spotkań misyjnych w położonej nieopodal naszej placówki kaplicy mogli skorzystać nasi uczniowie.
Z uwagi na fakt, iż misje są organizowanie co 10 lat, dla większości uczniów były one nowym doświadczeniem. Prowadził je franciszkanin z Niepokalanowa, ojciec Ignacy, który starał się przekazywać dzieciom i młodzieży "drogowskazy", jakie Bóg daje każdemu człowiekowi oraz dawał rady mówiące o tym, co robić, aby nie zgubić wieczności.
Podróże małe i duże
- 8
Czwartego października klasy czwarte wyjechały na pierwszą wspólną wycieczkę! Był to wyjazd do Teatru Kamienica na spektakl teatralny pt. "TYTUS, ROMEK I A’TOMEK, CZYLI JAK ZOSTAĆ ARTYSTĄ". Spektakl bardzo przypadł do gustu naszym uczniom.😀
Dwa dni później świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka na terenie OSP w Skułach. Było dużo śmiechu, dobrej zabawy i pieczonych kiełbasek. 🌭
Integracja wszystkim bardzo przypadła do gustu i już z utęsknieniem czekamy na kolejne wspólne wyjazdy.
Zapraszamy na zajęcia - arteterapia
Serdecznie zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Józefinie na zajęcia plastyczne ,,Arteterapia, czyli szczęśliwy świat tworzenia”.
Aby zapisać się na zajęcia, należy wysłać wiadomość do pedagoga szkolnego (p. Elżbieta Gutowska) za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
Zajęcia prowadzone są m.in. dzięki materiałom zakupionym w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”.
Piłkarskie srebro
W dn. 10.10.2023 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grodziskiego w Piłce Nożnej Chłopców.
W turnieju rywalizowało 13 szkół, podzielonych na cztery grupy. SP w Józefinie wygrała dwa mecze w grupie. W półfinale po rzutach karnych nasza szkoła wygrała z SP w Adamowiźnie.
W finale Szkola Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie nieznacznie uległa 0 : 1 SP w Jaktorowie, ostatecznie zajmując bardzo dobre 2 miejsce.
Matematyka w praktyce
Na zajęciach z matematyki wykorzystano wagi z projektu "Laboratoria Przyszłości". Najpierw uczniowie szacowali, ile co waży, a potem sprawdzali to na wadze. Próbowali tego z owocami i piórnikiem.
Była to świetna zabawa.
Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia
6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Z tej okazji na uczniów naszej szkoły czekały gry, zadania oraz zagadki, aby mogli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia.
Grając w bingo, łapiąc matematyczne muchy czy też rozwiązując zaszyfrowane wiadomości po raz kolejny udowodnili, że nauka poprzez zabawę przynosi świetne efekty.
"Myślę, więc czytam - czytam, więc myślę 2023"
Serdecznie zachęcamy Państwa uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie o lekturach „Myślę, więc czytam - czytam, więc myślę 2023” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-18 lat. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o lekturach szkolnych.
Konkurs dla uczniów w wieku 13 - 18 lat.
"Oczaruj mnie... literaturą z poczuciem humoru" - konkurs!
Zapraszamy Uczniów z klas I - VIII naszej szkoły do wzięcia udziału w IX edycji konkursu pod
hasłem „Oczaruj mnie ... literaturą z poczuciem humoru”, którego organizatorem jest Pedagogiczna
Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Grodzisku Mazowieckim.
Konkurs jest dwuetapowy. Laureaci eliminacji szkolnych przechodzą do etapu międzyszkolnego, gdzie
rywalizują z uczniami z terenu Powiatu Grodziskiego.
Uczniowie klas I – III mogą rywalizować w kategorii „Żywe słowo” i w ramach tej kategorii wybrać
recytację wiersza lub opowiadanie.
Uczniowie klas IV – VIII mogą rywalizować w kategorii „ Żywe słowo” opowiadanie lub „Audiobook”
Regulamin dopuszcza tylko występy indywidualne. Czas prezentacji uczestnika - do 5 minut.
Etap szkolny odbędzie się 21 listopada 2023 roku w bibliotece szkolnej.Serdecznie zapraszam do zaprezentowania swoich umiejętności.
Aneta Woźniak
Fenek - konkurs matematyczny
Uczniowie klas 1-3 biorą w tym roku udział w Ogólnopolskim Konkursie z Matematyki "Fenek".
Wszelkich informacji udzielać będzie koordynator, p. Agata Szymczycha. Konkurs odbędzie się dnia 9 listopada.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie