Aktualności
Ogłoszenie przetargowe na wynajem kuchni
Wirtualna świetlica - zajęcia od 30.11.2020 r.
Już od poniedziałku zapraszamy do naszej wirtualnej świetlicy! Znajdziecie tam nie tylko pomysły na aktywne i przyjemne spędzenie wolnego czasu, ale również dużą dawkę inspiracji!
Jesteśmy tutaj! - Wirtualna świetlica
Skorzystasz z naszej siłowni?
Drodzy Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy do nowo otwartej w naszej szkole siłowni…
Siłowni Umysłu.
Jeśli chcecie poprawić swoją pamięć, polepszyć koncentrację, ćwiczyć logiczne myślenie - to miejsce jest dla Was. Działamy na naszej szkolnej platformie Google Classroom, gdzie dawkujemy codzienną porcję zdrowej energii dla Waszego umysłu.
Wsparcia w szlifowaniu formy udzielać Wam będą psycholog szkolny i pedagog.
Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią prezentacji przygotowanej dla wszystkich zainteresowanych tematem.
Jak poprawić naszą koncentrację- prezentacja.ppsx
Elżbieta Gutowska
Inwentaryzacja źródeł niskiej emisji
Mając na uwadze obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji źródeł niskiej emisji na terenie województwa mazowieckiego oraz ze względu na objęcie strefą czerwona całego obszaru Rzeczypospolitej Polskiej, Gmina Żabia Wola odstępuje od sporządzania ankiet przez ankieterów bezpośrednio w terenie. W zamian została ponownie udostępniona na stronie www.zabiawola.pl ankieta on-line. Dodatkowo, dla osób mających problem z wypełnieniem ankiety elektronicznej zostały uruchomione cztery linie telefoniczne, poprzez które mieszkańcy będą mogą wypełnić ankietę dotyczącej inwentaryzacji źródeł niskiej emisji, zgodnie z miejscem zamieszkania przy pomocy ankietera. Gmina Żabia Wola zostanie podzielona na cztery rejony a ankieterzy przyporządkowani do każdego z nich.
Informacja dotycząca ankiet i ankieteró znajduje się w załączniku: REJONIZACJA_INWENTARYZACJA.pdf
Do rozmowy z ankieterem prosimy o przygotowanie danych dotyczących ilości zużycia paliwa (węgla, gazu, drewna) w poprzednim roku, klasy kotła, sprawności cieplnej w %, mocy w kW oraz roku produkcji kotła. Takie informacje znajdują się zazwyczaj na tabliczce znamionowej urządzenia lub w dokumentacji technicznej.
Wszystkie ankiety powinny zostać przeprowadzone do dnia 14 grudnia 2020 roku.
Inwentaryzacja dotyczy nie tylko mieszkańców, ale również przedsiębiorców z terenu Gminy Żabia Wola.
Zapraszamy na webinar!
Zostało 5 ostatnich miejsc na webinar, który odbędzie się w czwartek (3 grudnia o godzinie 14.00)
Kontakt - LIBRUS Kamila Marcinowska, psycholog
Warto wiedzieć
Dzisiejsza porada odnosi się do popularnej aplikacji, z której tak powszechnie korzysta młodzież i dorośli – INSTAGRAM.
Pamiętajmy, że dane osobowe to także nasz wizerunek. Publikowane zdjęcia nie tylko pokazują to jak świetnie wyglądamy w danym momencie, ale zdradzają m.in. informacje o miejscach, statusie materialnym, informacje o tym, co lubimy, a także nasze preferencje i zainteresowania. Warto również zwrócić uwagę na informacje o nas, które powinny być szczególnie chronione, np. dane o zdrowiu i nałogach. Ważne jest, abyśmy chronili naszą prywatność i pamiętali, że publikowane zdjęcia zostają w sieci na zawsze. Udostępnianie pewnych informacji o sobie może nieść za sobą różne konsekwencje, niekoniecznie takie, których byśmy oczekiwali – zarówno teraz, jak i w przyszłości.
Matematycznie o niepodległości
W naszej szkole nie mogło zabraknąć zajęć związanych z Narodowym Świętem Niepodległości.
Uczniowie podczas lekcji matematyki kodowali - zamieniając jednostki i wykonując obliczenia dot. pola i obwodu flagi narodowej.
Pamiętamy - wolność to szansa!
Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego
Miło nam Państwa poinformować, że w dniu 20 listopada 2020 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Jana Pawła II”, którego celem była popularyzacja twórczości Papieża Polaka, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie umiejętności recytatorskich.
Konkurs przebiegał w formie on-line, tym bardziej dziękujemy uczestnikom, że zdecydowali się wziąć w nim udział. Komisja z uwagą wysłuchała uczniów i zdecydowała się przyznać miejsca równorzędne następującym uczestnikom:
Oskarowi Rozmusowi z klasy V a
Kornelii Banaszek z klasy V b
Oliwii Czarneckiej z klasy VI dSerdecznie gratulujemy
Aneta Woźniak
Sylwia Kwiecień - Masło
Zdalna technika
- 7
Efekty naszej ciężkiej pracy na zajęciach online...
Wirtualna świetlica - zajęcia od 23.11.2020 r.
Już od poniedziałku zapraszamy do naszej wirtualnej świetlicy! Znajdziecie tam nie tylko pomysły na aktywne i przyjemne spędzenie wolnego czasu, ale również dużą dawkę inspiracji!
Jesteśmy tutaj! - Wirtualna świetlica
Bądź kumplem - nie dokuczaj!
- 6
We wrześniu i październiku Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie realizowała projekt ogólnopolskiej kampanii- Bądź kumplem, nie dokuczaj, której celem jest propagowanie koleżeńskich zachowań oraz uświadomienie uczniom negatywnych konsekwencji, jakie niesie za sobą dokuczanie.
Podczas zajęć mieliśmy możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi ze zjawiskiem przemocy fizycznej i werbalnej. Wspólnie zastanawialiśmy się w jakich sytuacjach można spotkać osobę, która dokucza oraz jaką postać może przybrać to zjawisko. Dyskutowaliśmy jakie są motywy takich zachowań, a także jak czuje się osoba, która doświadcza przykrości ze strony innych. Dzięki eksperymentowi "Jabłko tolerancji" mieliśmy okazję przekonać się, że nie tylko przemoc fizyczna, ale również słowa mogą ranić drugą osobę.
Wyróżnienie w całym projekcie otrzymała klasa 4a oraz 5b i 6b, które to uzyskały certyfikat kampanii i przystąpiły do Klubu Kumpla.
Elżbieta Gutowska
Techniki nauki
Szanowni Państwo,
miło mi poinformować, że dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.
Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem.
Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z cyklem „Techniki nauki”. Proszę również o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom.
Jestem przekonany, że nowy materiał edukacyjny TVP będzie wsparciem dla młodych ludzi w ich samodzielnej nauce.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Nie pal przy mnie, proszę...
- 4
Klasa VI b wykonała na godzinie wychowawczej plakaty antypapierosowe. Jak co roku wracamy do tematu zdrowego stylu życia i różnych używek, które zatruwają życie starszych jak i młodszych.
Nasze dane - nasza sprawa: o Snapchacie
Karma dla Bezdomniaków Żabiowolskich
Szkolne Koło Wolontariatu w październiku przeprowadziło zbiórkę karmy dla zwierząt dla Stowarzyszenia Bezdomniaki Żabiowolskie.
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w akcji. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy karmę, która pomoże naszym czworonożnym przyjaciołom przetrwać zimę.
Łączy nas... pies!
Rozpoczynamy nasz szkolny projekt psychologiczno - pedagogiczny! Dziś zaczęła funkcjonować nasza facebookowa grupa, która (mamy nadzieję) pozwoli Wam na odkrycie nieznanej strony nas - i Was samych! Nas łączy... pies!
Biblioteka szkolna DZIAŁA!
Biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu cały czas działa. Uczniowie mogą wypożyczać i zwracać książki również w trakcie nauki zdalnej.
KORZYSTANIE ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI PODCZAS NAUKI ZDALNEJ.
Jak wypożyczyć książkę?
Należy zamówić wybrany tytuł poprzez dziennik elektroniczny Librus.Po zamówieniu lektury czytelnik otrzyma e - maila zwrotnego z informacją czy książka jest dostępna.Odbiór lektury będzie możliwy w dniu następnym, przy wejściu głównym do Szkoły Podstawowej (wejście od placu zabaw) w godzinach 8 – 15.30.
Zwrot książek:
Czytelnik wkłada do zwracanego egzemplarza kartkę z informacją o swoim imieniu, nazwisku, klasie oraz dacie zwrotu (kartka powinna być włożona tak aby nie wypadła). Książkę można włożyć do reklamówki.Książki zwracamy do pudła przy wejściu głównym w godzinach 8.00 - 15.30
Uczniowie, którzy omówili lekturę, bardzo proszeni są o jej zwrot, ponieważ tych samych lektur potrzebują uczniowie z klas równoległych.
Informacja dotycząca nauki zdalnej w naszej szkole
Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej od 9 do 29 listopada zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla wszystkich klas szkoły podstawowej.
Klasy 4-8 nadal pracować będą zgodnie z dotychczasowym planem zajęć natomiast dla klas 1-3 został wprowadzony nowy harmonogram zajęć, z którym wychowawcy zapoznają rodziców.
Zajęcia w świetlicy szkolnej prowadzone będą dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19, po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu do sekretariatu szkoły. Uczniowie przebywający w świetlicy nie będą mieli możliwości korzystania z zajęć lekcyjnych.
Z poważaniem
Marzena Pytlak
Rozstrzygnięcie konkursu "Kompozycja jesienna"
Kategoria klasy 4:
1 miejsce - Miłosz Staroń
2 miejsce-Maja Sobolewska
3 miejsce - Julia Jaworska
Kategoria klasy 5-6:
1 miejsce - Dominika Bałdyga
2 miejsce - Aleksandra Włodarczyk
3 miejsce - Oliwia Jaworska
wyróżnienie - Oliwia Czarnecka
Mała książka - wielki człowiek
W ramach kampanii Instytutu Książki, zatytułowanej „Mała książka-wielki człowiek”, która ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów.
Każdy uczeń klasy pierwszej otrzyma książkę „Pierwsze abecadło” stanowiącą zbiór tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem” przedstawiającą korzyści wynikające ze wspólnego czytania oraz kreatywny alfabet.
Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Archiwum Aktualności