21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Tego dnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu rozdawali karteczki z życzeniami i pozdrowieniami, które sobie wzajemnie przygotowaliśmy.
Aktualności
Życzliwości nigdy dość
O złudzeniach - i nie tylko...
Uczniowie klas 4b i 4c po raz kolejny udowadniają, że kreatywności i pracowitości możemy się wszyscy od nich uczyć. Obie grupy wykonały prace dot. złudzeń optycznych dzięki czemu nasze zmysły wzroku na chwilę oszalały. Następnie w drodze powrotnej do rzeczywistości sięgnęły po miary i wagi by przekonać się w praktyce ile dźwigają w swoich plecakach i jak wysoko mierzą...
a mierzą naprawdę wysoko :)
#LaboratoriaPrzyszłości
Jesienna wycieczka klasy IIIc
- 9
Klasa IIIc brała udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego "Natura Wzywa" w Zarębach.
Podczas wycieczki odbyły się warsztaty kulinarne robienia przetworów - pysznego dżemu z jabłek. Nagrodą za wysiłek były nie tylko kolorowe słoiki z przetworami, ale również radość jaką daje wspólna praca i wiara we własne umiejętności. Uczniowie brali udział w warsztatach w terenie - m. in. podchodach "Kto i jak szykuje się na zimę?", karmili zwierzęta, jeździli na tyrolce.
Na zakończenie wszyscy zajadali się kiełbaskami z ogniska.
Mistrzowie Tabliczki Mnożenia
17 listopada klasy trzecie postanowiły świętować Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Różnorodne zadania matematyczne zostały zwieńczone Turniejem Mistrzów gdzie trzeba było wykazać się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia, koncentracją uwagi oraz błyskawicznymi obliczeniami. Aż 11 uczniów rozwiązało zadania nie popełniając żadnego błędu, w doskonałym czasie. Otrzymali oni nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wszystkim serdecznie!
"Święta miłości kochanej Ojczyzny..."
- 3
Święta miłości kochanej Ojczyzny,
Czują cię tylko umysły poczciwe!
Dla ciebie zjadłe smakują trucizny
Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe.
Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny
Gnieździsz w umyśle rozkosze prawdziwe,
Byle cię można wspomóc, byle wspierać,
Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.
Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowana przez Panią Urszulę Skorupińską wraz z uczniami klasy 7c. Oprawę muzyczną przygotowała grupa wokalna "Józefinki" z opiekunem Justyną Kwiatkowską.
Szczęśliwy świat tworzenia...
- 2
W listopadzie w naszej szkole wystartowały zajęcia plastyczne ,,Szczęśliwy świat tworzenia".
W programie projektu znajduje się: malowanie na płótnie, rzeźbienie w glinie, wydrapywanki, praca na materiale naturalnym, kreatywne świece i wiele innych…..
Zajęcia prowadzone są m.in. dzięki materiałom zakupionym w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości”.
Film narzędziem trenerskim
Na początku listopada lekcja wychowania fizycznego klas VI dziewcząt została zarejestrowana na materiale filmowym. Zapis lekcji możliwy był dzięki wykorzystaniu sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości. Na podstawie filmów uczennice wspólnie dokonały analizy swojego ustawienia na boisku, jakości i zasadności wykonywanych podań, poruszania się z piłką i bez piłki.
Podczas obserwowania swojej gry uczennice wyciągnęły bardzo interesujące wnioski, które z cała pewnością posłużą do poprawy umiejętności technicznych i taktycznych w przyszłości.
14 listopada - Światowy Dzień Cukrzycy
14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. To rocznica urodzin Fredericka Bantinga, odkrywcy insuliny. Jego odkrycie sprawiło, że cukrzyca, opisywana już przez starożytnych lekarzy, przestała być chorobą śmiertelną.
Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości szerokich kręgów społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą.
Solidaryzując się z diabetykami ubraliśmy się tego dnia na niebiesko przypominając, że coraz więcej dzieci choruje na cukrzycę typu I.
Nauka z Codey Rocky
W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie klasy 2c mieli możliwość nabycia wiadomości i umiejętności praktycznych w zakresie programowania robotów Codey Rocky. Zadanie, które otrzymali polegało na stworzeniu programu w aplikacji mBlock tak, aby robot się poruszał, zmieniał wyraz twarzy i wydawał dźwięki. Uczniowie pracowali bardzo aktywnie i każda para stworzyła własny program.
Wizyta w Muzeum Lniarstwa
- 12
Dnia 15 listopada klasy 3 a i 3 b zwiedziły żyrardowskie Muzeum Lniarstwa, gdzie oglądały stare maszyny, w których tworzono kiedyś piękne materiały. Niejeden taki lniany obrus można spotkać w domach naszych babć. Po zwiedzaniu poszliśmy spotkać zwierzęta w Industrialnej Zagrodzie. Miło było spotkać 3 przyjazne wielbłądy i samice reniferów. Zwieńczeniem tego dnia był wspólny obiad w pizzerii.
Czytam z klasą...
Uczniowie klasy 1b odwiedzili bibliotekę szkolną.
Dowiedzieli się jak dbać o książki, wspólnie ustalili o co może poprosić swoich czytelników, jak można podzielić książki w bibliotece i dlaczego jej miejsce na odpowiedniej półce jest takie ważne. Każdy również wybrał tę jedną, najciekawszą, dla siebie.
W ten sposób uczniowie klasy 1B rozpoczynają realizację projektu "Czytam z klasą". Celem projektu jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania.
Nie tylko wiewiórki robią zapasy...
- 14
W ubiegłymi tygodniu klasa 1a udała się do miejscowości Zaręby na wycieczkę połączoną z warsztatami kulinarnymi pt.: "Nie tylko wiewiórki robią zapasy".
Dzieci własnoręcznie przygotowały przetwory na zimę - pyszny i zdrowy dżem jabłkowy. Po warsztatach udaliśmy się na edukacyjną wycieczkę po lesie urozmaiconą zabawami , konkursami i zadaniami do wykonania. Pogoda dopisała dlatego moglismy skorzystac jeszcze z trampolin i tyrolek a także nakarmić króliki , kury oraz krowę Jadzię!
Biało-czerwone spotkanie
- 7
W piątek, 10.11.2023 r.. klasy I-III obchodziły Święto Niepodległości.
Uczniowie w galowych strojach, z pięknymi kotylionami poznawali historię Polski w ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Tradycyjnie spotkaliśmy się również na wspólnym śpiewaniu piosenek patriotycznych. Każda z klas zaprezentowała wybrany przez siebie utwór zachęcając innych do wspólnego śpiewania. Uczniowie wykonali piosenki z różnych okresów historii naszego kraju. Jak co roku o 11.11 wzięliśmy udział w akcji "Niepodległa Do Hymnu" i wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.
Był to czas radosnego poznawania historii, wdzięczności za trud poprzednich pokoleń i przede wszystkim wdzięczności za życie w wolnej ojczyźnie.
Żabiowolska wycieczka klasy 3d.
- 1
lasa III D odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabiej Woli.
Niektórzy uczniowie, jej części bywalcy, z zaciekawieniem słuchali o nowościach i interesujących propozycjach dla młodych czytelników. Nauczycielki notowały kolejne tytuły, które budziły zachwyt uczniów. Wszyscy dowiedzieli się, jak funkcjonuje biblioteka i na jakiej zasadzie odbywają się wypożyczenia. Zastanawialiśmy się również, co daje nam czytanie i dlaczego warto zaprzyjaźnić się z książkami. Po lekcji bibliotecznej odwiedziliśmy Mini Muzeum Żaby i podziwialiśmy zgromadzone tam eksponaty.
Drugą część naszej wycieczki stanowiły warsztaty ceramiczne. Trudno nam było powstrzymać nasze artystyczne zapędy i wszyscy lepiliśmy z ogromnym zaangażowaniem.
To był wyjątkowy poniedziałek.
Matematyka na co dzień
W ubiegłym tygodniu na zajęciach matematyki uczniowie klas 8 uczcili Dzień Niepodległości rozkodowując zadanie w układzie współrzędnych.
Ponadto klasy 4 wykonywały pikselowe rysunki oraz organizowały przyjęcie urodzinowe planując zakupy i sporządzając ich kosztorys. Praca w grupie zaowocowała dobrą zabawą oraz nauką współpracy, która przy tego typu zadaniach to klucz do sukcesu.
Kto w pracy liczy, mierzy i waży?
- 2
Klasa 3a przystąpiła w tym roku do projektu z pakietu Uniwersytet Dzieci pt. "Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?" W ostatni piątek był bardzo ważny temat "Jak skutecznie działać w zespole?" Uczniowie mieli okazję eksperymentować i współpracować podczas zabawy " Marshmallow Challenge". Zadanie nie było proste, ale na pewno dało wiele zabawy i satysfakcji.
Myślę, że wszystkim podobało się wyzwanie, a także końcówka czyli spożywanie pianki. Czekamy na kolejne zadania!
Jesienne cudaki
- 9
Pani Jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych kolorów. Wspaniale wykorzystali to uczniowie naszej szkoły wykonując zabawne i niesamowite „stworki” i„ cudaki” z jesiennych darów przyrody znalezionych w sadzie, ogrodzie, parku czy lesie. Wystawa prac wzbudziła podziw i zainteresowanie wszystkich oglądających. Twórcy prac konkursowych wykazali się ogromną pomysłowością, niezwykłą kreatywnością oraz nie lada precyzją, co zaowocowało przepięknymi pracami. Zaprezentowane „stworki - cudaki” były przede wszystkim bardzo kolorowe jak kolorowa bywa jesień. Autorzy zatrzymali w nich jesienny nastrój i ukazali niezwykłe piękno otaczającej nas przyrody.
I miejsce ex aequo :
Emilia Soból
Helena Tecław
Maciej Stępień
II miejsce ex aequo:
Weronika Jażdżyk
Wojciech Morawski
Hania Krzemień
III miejsca ex aequo:
Pola Czaplińska
Jakub Rybkowski
Maksymilian Daniluk
Wyróżnienia :
Sonia Orlikowska
Aniela Garal
Szymon Szulc
Amelka Galińska
Kornelia Rybkowska
Sofia Holz
Maria Piegza
Jakub Wąsikowski
Aleksandra Młynarczyk
Jakub Młynarczyk
Wręczenie nagród nastąpi 10 listopada 2023r. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i gratuluję pomysłowości.
Dzień galowy dla uczniów klas IV - VIII: zmiana terminu
Informujemy, że termin skierowanego do uczniów klas IV - VIII apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości uległ zmianie. W związku z powyższym w dniu jutrzejszym dzień galowy obowiązuje w klasach I - III.
Dzień galowy dla uczniów klas IV - VIII: 17.11.2023 r. (piątek)
Dzień Kundelka w klasach trzecich
Klasy trzecie świętując Dzień Kundelka gościły u siebie wyjątkowych gości - przedstawicielki fundacji Bezdomniaki Żabiowolskie oraz jej podopiecznych. Była to okazja do rozmowy o odpowiedzialnym posiadaniu zwierząt, zasadach opieki nad psem oraz poznawania psiego języka komunikacji. Klasy trzecie przekazały również charytatywne wsparcie materialne na potrzeby działalności fundacji.
Warsztaty ceramiczne klas drugich
- 14
W październiku uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Dzieci dowiedziały się, czym jest glina, poznały podstawowe techniki lepienia z gliny oraz dowiedziały się, jak ludzie wykorzystywali glinę od najdawniejszych czasów. Na początku Pani Jola omówiły też cały proces tworzenia z gliny do momentu, kiedy wykonane prace będą gotowe do użytku oraz zaprezentowały przybory i narzędzia niezbędne do pracy.
Na pierwszych zajęciach dzieci w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem wykonały piękne kubeczki. W trakcie kolejnych zajęć wypalone prace uczniowie malowali za pomocą szkliwa. Warsztaty były bardzo ciekawe. Pozwoliły nam poznać tajniki wyrobów ceramicznych, zrelaksować się i odkryć swój potencjał artystyczny.
Archiwum Aktualności