• Rysunkowy język polski

• Największą radość przynoszą nauczycielowi kreatywne pomysły jego wychowanków. Uczniowie kl. 5a tworzyli portret tytułowej bohaterki powieści ,,Ania z Zielonego Wzgórza”, na miarę Picassa!

Miło popatrzeć na prace uczniów!

Sylwia Kwiecień

• Malujemy szkolny świat... na zielono

• Trzynastego maja członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali kiermasz ciast i prac plastycznych. Udało nam się zebrać 1060zl! Tak jak zaplanowaliśmy pieniądze przeznaczamy na zakup kwiatów, którymi udekorujemy naszą szkołę.

Poniżej początek naszych zakupów.

• Wspaniały Gość - Agnieszka Frączek!

• 13 maja w naszej szkole gościliśmy p. Agnieszkę Frączek, niesamowitą autorkę wielu książek dla dzieci. Pani Agnieszka jako doktor językoznawstwa, filolog i pasjonatka słowa w niezwykły sposób przekazuje i popoularyzuje w swych utworach wiedzę o polszczyźnie, tworzy również książki logopedyczne.

Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Żabiej Woli i było podsumowaniem działań związanych z akcją "Tydzień Bibliotek". Cieszymy się i dziękujemy, że mogliśmy brać udział w tej akcji.

• Bezpieczeństwo na 5+

• Uczniowie klasy 6b mieli możliwość spotkania z przedstawicielem KPP z Grodziska Mazowieckiego,  który zweryfikował, uzupełnił i wyjaśnił nam dokładnie czym jest bezpieczeństwo na drodze do szkoły, z niej oraz w czasie wyjazdów grypowych i rodzinnych.

• W zgodzie z naturą

• Klasa 8b i 6a postanowiły zadbać o zieleń wokół szkoły. W piątek 29 kwietnia na godzinie z wychowawcą poszliśmy do szkółki roślin i po długich naradach wybraliśmy drzewka, które od razu posadziliśmy. Mamy nadzieję, że będą pięknie rosły.

• Klasa 3b w laboratorium!

• 29 kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę do laboratorium chemicznego Labosfera. Inspiracją do wizyty w takim miejscu była omawiana przez nas lektura pt.: „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie”. W książce opisane jest życie oraz osiągnięcia wielkiej Polki i dwukrotnej noblistki-  Marii Skłodowskiej Curie.

Ubrani w białe fartuchy, zaopatrzeni w specjalne okulary i rękawiczki ochronne przeprowadziliśmy trzy eksperymenty. Profesjonalne pojęcia, takie jak: cylinder, probówka, zlewka nie są już nam obce. Efektem, własnoręcznie wykonanych doświadczeń były napompowane bez pompki balony, żelowe robaki i tęcza w butelce. Na sam koniec zostaliśmy zaproszeni na patio, gdzie na naszych oczach przeprowadzono dwa zjawiskowe eksperymenty nazwane: „pasta dla słonia” i „ciuchcia”.

Uczniowie  kl. 3b

• Przekazujemy podziękowania ;)

• "Dziękujemy dzieciakom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Józefinie za zakupienie kontenerków dla kotów z Ukrainy. Dzięki Wam koty-uchodźcy będą mogli towarzyszyć swoim właścicielom w podróży lub pobycie w Polsce w tym trudnym dla nich czasie." - takie podziękowania opublikowano specjalnie dla Was na stronie FB "Zwierzęta z Ukrainy w Polsce".

Warto pomagać!