• Andrzejki w klasie 2c

•       Dnia 30.11.2018 r. odbyły się klasowe Andrzejki. Dzieci poznały tradycje andrzejkowe. Jedną z wróżb było lanie na wodę roztopionego wosku przez ucho od klucza a następnie odczytywanie kształtów zastygniętego wosku.

• Dzień Pluszowego Misia w klasie 2c

•      Roczny kalendarz pełen jest fantastycznych dat i dni do świętowania - wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Dzień Pluszowego Misia, który obchodziliśmy 25 listopada. Tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Dzieci  zapoznały się z historią powstania pluszowego misia.

• Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja

•      23 listopada 2018 r. dzieci z klasy 2c uczestniczyły w wycieczce do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Celem wycieczki było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie dzieciom wiedzy na temat bajek, baśni, legend i opowiadań związanych z tematyką bożonarodzeniową, bajkową i zimową.

W trakcie spaceru po ,,Bajkowej ścieżce” dzieci poznały postaci znane z książek, filmów i bajek: Królową Śniegu, Calineczkę, Czerwonego Kapturka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Rybaka. Odwiedziły również domy Świętego Mikołaja oraz Dziadka Mroza. Zaskoczeniem dla nich było przywitanie przez Dziadka Mroza, który słysząc nawoływania zaprosił je do zwiedzania swojej chatki. Dzieci podziwiały również piękną szopkę bożonarodzeniową, wokół której roztaczał się dźwięk kolęd.

Po przejściu „Bajkowej ścieżki” uczestnicy wycieczki udali się na spotkanie z Mikołajem, który z wielką radością powitał ich w „Sali Tronowej”. Po upewnieniu się, że dzieci były cały rok grzeczne, Mikołaj wręczył im podarki.

• Klasa 2c dla NIepodległej

•       Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości trwały od 5 do 9 listopada 2018 r.  W tym czasie prowadzone były działania mające na celu m.in: propagowanie wartości patriotycznych z okazji obchodów Święta Niepodległości; budowanie szacunku dla symboli narodowych; tworzenie pamięci historycznej w oparciu o ważne wydarzenia z historii Polski. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą rozbiorów Polski, tworzyli w sali gimnastycznej żywą flagę, układali życzenia dla Polski a w piątek 9 listopada odśpiewali hymn państwowy o godzinie 11:11.

•           Wszystkich rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na zebranie ogólne. Spotkanie z nauczycielami i wychowawcami poszczególnych klas odbędzie się w środę, 10.01.2018 roku, o godzinie 17:00.

Po zebraniu ogólnym zapraszamy na spotkania z wychowawcami i nauczycielami.