Rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego
"OWL 2024" - zapraszamy do udziału w konkursie
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego "OWL"!
Regulamin konkursu w załączniku:
Regulamin Gminnego Konkursu Języka Angielskiego OWL 2023/2024.pdf
Malujemy dźwięki
"Malujemy dźwięki"- te wyjątkowo relaksujące zajęcia połączone z terapią oddechu oraz ćwiczeniem pozycji spoczynkowe języka opanowały naszą pracownię logopedyczną, gwarantując świetny relaks dla każdego uczestnika.🧑🎨🎧
W celu realizacji zajęć wykorzystano materiały zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".
Srebro naszej reprezentacji
- 7
W środę, 10.04.2024 r., Szkoła w Ojrzanowie była gospodarzem zawodów sportowych uczniów klas I - III o Puchar Dyrektora Szkoły. Gdy dostaliśmy zaproszenie do udziału w imprezie, nie zastanawialiśmy się długo
Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: "bieg z ringo", "sadzenie ziemniaków", "sztafeta zwinnościowa", "skoki dodawane", "toczenie piłki w tunelu", "bieg po lody", "rzut do celu", "wyścig raków", "traf do kosza".
Nasza reprezentacja zdobyła zasłużone srebro . Wróciliśmy z Ojrzanowa z pamiątkowymi medalami oraz pucharem dla szkoły. Drużyna z wielkim zaangażowaniem wykonywała poszczególne konkurencje i pokazała, że oprócz upragnionego złota bardzo ważna jest wspólna, dobra zabawa.
Bardzo dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i świetną zabawę!
Etap gminny "Warszawskiej syrenki" za nami!
W kwietniu 2024 r. odbyły się gminne przesłuchania 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna (3a) i Hanna Nowak (7c) .
Zuzanna Nowak zajęła II miejsce w kategorii klas I – III.
Hanna Nowak zajęła I miejsce w kategorii klas VII – VIII
Hania Nowak będzie reprezentowała naszą szkołę w finale konkursu, który odbył się 14.03.2024 roku w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.
Powodzenia!
Weź udział w konkursie Gigathon!
Chwile relaksu Świetliczaków na świeżym powietrzu...
- 10
III Niebieski Marsz dla Autyzmu
- 3
4 kwietnia klasa IIID wzięła udział w III Niebieskim Marszu dla Autyzmu organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne "Tęczowy Domek" oraz Centrum Kompleksowej Terapii Spektrum pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Grodziska Mazowieckiego.
Wraz z ponad 1000 uczniów, przedstawicieli stowarzyszeń oraz mieszkańców ubranych na niebiesko maszerowaliśmy ulicami Grodziska Mazowieckiego aby pokazać nasze wsparcie i szacunek dla osób w spektrum autyzmu. Uczestniczyliśmy w pokazie grodziskiej orkiestry, a także udzieliliśmy wywiadu dla Radia Bogoria. Wiemy, że piękno tkwi w różnorodności, wzajemnej akceptacji i szacunku i to właśnie chcieliśmy pokazać poprzez udział w tej wspaniałej inicjatywie.
Kolorowy Tydzień dla Ziemi!
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Nasza planeta jest piękna, pełna barw, dlatego aby się przygotować do tego dnia ogłaszamy Kolorowy Tydzień Ziemi. Każdego dnia ubieramy jeden z kolorów.
W poniedziałek 15.04 - zielony
We wtorek 16.04 - czerwony
W środę 17.04 - żółty
W czwartek 18.04 - niebieski
Piątek - 19.04 - to dzień wszystkich kolorów!
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Spotkania za miedzą
- 4
"Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie" - bardzo znany cytat Stanisława Jachowicza ma już prawie dwieście lat! Przez ostatnie dwa wieki świat został wywrócony do góry nogami: niesamowity rozwój technologii sprawił, że możliwości człowieka w XXI wieku w porównaniu z osobą żyjącą w czasie, gdy Polski nie było na mapach świata, wydają się wręcz nadludzkie. Aby sprawdzić, czy przywołany powyżej cytat stracił na swej aktualności, uczniowie klasy VIa wybrali się do stolicy naszego powiatu - Grodziska Mazowieckiego.
Pierwszym miejscem, do którego skierowaliśmy swe kroki, było grodziskie planetarium. Niedawno otwarte miejsce urzekło nas swoimi możliwościami i sprawiło, że poczuliśmy się jak w niebie! Seans w kinie sferycznym udowodnił,że nie warto rezygnować z marzeń. Zdjęcia i quizy tematyczne wzbogaciły wiedzę o wszechświecie, a interaktywna przygoda w kosmosie pozwoliła przez chwilę wcielić się w rolę superbohaterów. Dopełnieniem - i jednocześnie głównym punktem - spotkania była wizyta w obserwatorium astronomicznym (i tu czekała na nas nieplanowana niespodzianka - niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki po otwarciu kopuły zachmurzone dotychczas niebo stało się przejrzyste!), w którym zobaczyliśmy Słońce "z bliska" przez profesjonalny teleskop oraz chwila na tarasie widokowym (z którego wprawne oczy uczniów korzystających z lunet namierzyły m.in. Pałac Kultury i Nauki!
Po spotkaniu z nauką przyszedł czas na spotkanie z... pizzą. Aby jednak połączyć przyjemne z pożytecznym, postanowiliśmy zrobić ją sami! Udaliśmy się zatem do pizzerii Da Grasso w Grodzisku Mazowieckim, gdzie dołożono wszelakich starań, aby nauczyć nas, w jaki sposób należy obchodzić się z ciastem i jak dobierać składniki, by uzyskać pożądany efekt. Po upieczeniu wykonanych przez nas pizz poddaliśmy nasze działania zamierzonej i smacznej ewaluacji ;).
Postawiona we wstępie teza w pełni zasługuje na potwierdzenie. Udowodniliśmy, że w naszej najbliższej okolicy można znaleźć miejsca dobre zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Wszak nie musieliśmy naśladować Koziołka Matołka, który "po szerokim szukał świecie czegoś, co jest bardzo blisko", by osiągnąć zamierzony cel.
Co słychać w świetlicy?
- 35
Czas mija nam twórczo, wesoło i aktywnie.
Obserwujemy zmiany w przyrodzie, uczymy się i bawimy, rozmawiamy, zawiązujemy nowe znajomości i przyjaźnie. Ponadto konstruujemy ciekawe budowle z klocków. Spędzamy czasu na świeżym powietrzu, a gdy pogoda nam nie sprzyja swoją energię wykorzystujemy na zabawach ruchowych z wykorzystaniem magicznego dywanu.
Nasza Świetlica to jest to miejsce, gdzie miło i "bez nudy" spędzamy czas.
Witamy wiosnę!
- 3
W marcu na warsztatach plastycznych witaliśmy wiosnę. Była zabawa z filcem, szydełkowanie, poznaliśmy metodę decoupage i wykorzystanie naturalnych materiałów.
Wesołych Świąt!
"Orto-Gra 2024" - wyniki konkursu ortograficznego
We wtorek, 26 marca, w naszej szkole miała miejsce bardzo ważna uroczystość - rozdanie nagród i wyróżnień w Szkolnym Konkursie Ortograficznym "Orto-Gra 2024".
W potyczkach ortograficznych wzięły udział dwuosobowe reprezentacje klas IV - VIII. Przygotowane przez nauczycielkę języka polskiego, p. Grażynę Mackiewicz, dyktando potwierdziło wysoki poziom przygotowania młodzieży.
Wyniki tegorocznej "Orto-Gry" są następujące:
Klasy IV:
Mistrz Ortografii wśród uczniów klas czwartych: Wiktoria Olczak
2. miejsce: Zuzanna Rurarz
3. miejsce: Dominik Bartosiak
Wyróżnienia: Zofia Wojtan, Natalia Kubicka, Józef GaralKlasy V:
Mistrz Ortografii wśród uczniów klas piątych: Laura Cupriak
2. miejsce: Iza Tomporowska
3. miejsce: Karolina PolWyróżnienia: Zofia Olczak, Kalina Kasianiuk, Jakub Pytel
Klasy VI:
Mistrz Ortografii wśród uczniów klas szóstych: Alicja Kubicka
2. miejsce: Lena Skalska
3. miejsce: Julia OkrasaWyróżnienia: Oliwia Tarasiuk
Klasy VII-VIII:
Mistrz Ortografii wśród uczniów klas siódmych i ósmych: Klara Wykrota
2. miejsce: Igor Russ
3. miejsce: Zofia BabielWyróżnienia: Zuzanna Chmielewska, Agata Kajak, Jan Gajewski.
Miano Szkolnego Mistrza Ortografii roku szkolnego 2023/2024 uzyskała ALICJA KUBICKA,
która bezbłędnie napisała konkursowe dyktando!Gratulujemy naszym uzdolnionym Uczniom!
"Poezja Cz. Miłosza i K. Wierzyńskiego" - wyniki konkursu.
Dnia 25 marca 2024 roku odbyły się przesłuchania w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Poezja Cz. Miłosza i K. Wierzyńskiego”.
Celem konkursu była popularyzacja ich twórczości poetyckiej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie umiejętności recytatorskich. Kazimierz Wierzyński i Czesław Miłosz są w gronie patronów roku 2024 wybranych przez Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej.
Komisja z uwagą wysłuchała wszystkich uczestników konkursu i postanowiła przyznawać nagrody:
Helenie Bujalskiej z kl. 7b
Antoniemu Bednarkowi z kl. 8boraz wyróżnienia dla:
Roksany Chabowskiej z kl. 8a
Alicji Folwarskiej z kl. 7b
Leny Woźniak z kl. 7bSerdecznie gratulujemy!
Aneta Woźniak
Beata Śledziewska
Sylwia Kwiecień - Masło
Strażakiem być...
- 10
22 marca uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność gościć Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie.
Wizyta strażaków była wspaniałą okazją do przeprowadzenia zajęć dotyczących pierwszej pomocy, przybliżenia pracy ochotników oraz zapoznania z samochodami pożarniczymi oraz sprzętem będącym na ich wyposażeniu. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, jak również przekazali informacje, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną.
Naszym gościom serdecznie dziękujemy za tak ciekawe i bogate w wiedzę spotkanie.👏👏👏
Klasa IIb na Dniu Żaby
Na tegorocznym Dniu Żaby, organizowanym przez Domu Kultury w Żabiej Woli i Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabiej Woli nie mogło nas zabraknąć! Bawiliśmy się... żabiście!
Skutecznie wykorzystujemy możliwości platformy Insta.ling!
Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym
18 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kuba Pytel, Filip Wojnarowicz, Michalina Mazur i Martyna Stępień wzięła udział w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Milanówku.
Głównym celem Turnieju są działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Poprzez tę formę działań organizatorzy zakładają między innymi szersze popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, a także inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Uczniowie klas I z wizytą w bibliotece
W pierwszy dzień wiosny uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Wysłuchali bajki Liliany Bardijewskiej „Moje – nie moje”.
Odpowiedzieliśmy sobie na ważne pytania: Czym jest akceptacja? Jak odkryć i pielęgnować własne talenty? Jak odnaleźć prawdziwe piękno w drugiej osobie? Odkryliśmy, że każdy z nas ma swojego Kangura czyli osobę, która z miłością się o nas troszczy. Na koniec dzieci otrzymały książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, która została ufundowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Rodzice pierwszoklasistów otrzymali przewodnik „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.
Mamy nadzieję, że nasi pierwszoklasiści będą odwiedzali bibliotekę i rozwijali pasję czytania.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie