• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          • 15 marca 2023 roku odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Postaci z Bajek.

            Bajki, baśnie, legendy zarówno te czytane jak i oglądane towarzyszą nam od najmłodszych lat. Fantastyczny świat pełen przygód dzielnych bohaterów pobudza naszą wyobraźnię, rozwija empatię, bawi, uczy, rozwesela, odpręża.

            Ten cudowny świat bajkowych bohaterów zagościł w naszej szkole za przyczyną uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy pomogli dzieciom przygotować piękne kostiumy. Postacie znane z bajek i baśni wyszły z kart książek i przechadzały się dumnie po naszej szkole. Uczniowie zaprezentowali stroje charakterystyczne dla danej postaci i potrafili o niej opowiedzieć. Okazali się również ekspertami od bajek, bezbłędnie rozwiązując wszystkie zagadki dotyczące baśniowych postaci.  Celem święta  była wspólna zabawa oraz zachęcenie uczniów do czytania klasycznych baśni, bajek, legend. Za udział w obchodach Dnia Postaci z Bajek serdecznie dziękuję.

          • Klasa 3a w odwiedzinach w TVP

          • W dniu 16 marca uczniowie klasy 3a odwiedzili studio nagrań TVP i mieli okazję wziąć udział w nagraniu półfinałowego odcinka programu „You can dance. Nowa Generacja”. Zobaczyli, jak wygląda praca producenta, kamerzysty, scenarzysty, co to jest prompter i kran kamerowy. Mogli porozmawiać i przybić piątkę z uczestnikami programu i prowadzącą Edytą Herbuś. Emocje sięgnęły zenitu, gdy z bliska mogli obejrzeć występ Viki Gabor oraz otrzymać autografy od całej grupy tanecznej Volt.

          • Uczniowie kl. 2a autorami książki!

          • Klasa 2a po omówieniu lektury „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej, zaczęła tworzyć własną książkę. Tym razem o przygodach Puszatka – maskotki, którą znalazła ich wychowawczyni w zeszłe wakacje w szkolnej piwnicy.

            Co piątek przez kilka miesięcy, kolejni uczniowie zabierali Puszatka do domu. Miś spędzał czas z uczniem, uczestniczył w domowych obowiązkach, odpoczynku i rozrywkach. Kolejni uczniowie opisywali, jak Puszatek spędził u nich czas. W ten sposób powstała wspaniała, dziecięca książeczka, którą bardzo dobrze się czyta. Nosi ona tytuł „Pamiętnik misia Puszatka”. Pamiętnik został spisany pismem odręcznym. Ciekawe, czy kiedyś nasza książeczka trafi na półki w księgarniach?

            Uczniowie odwiedzili również bibliotekę szkolną, by w jej zbiorach poszukać książek, których bohaterem jest miś. Zapoznali się z przygodami innych niedźwiadków. 
             

             

          • Rabatki kwiatowe klasy 3a

          • Czy wiecie, że nasiona nagietka wyglądają jak robaki, a aksamitki jak małe helikoptery? Uczniowie klasy 3a już to wiedzą, bo przygotowali rabatki kwiatowe. Teraz czekamy, aż z nasionek wyrosną piękne kwiaty i w naszej sali zrobi się naprawdę wiosennie.

          • Z głową w chmurach...

          • 10 marca uczniowie klas młodszych mieli możliwość uczestniczenia w niezapomnianej lekcji astronomii, a to wszystko za sprawą wizyty Mobilnego Planetarium. Pod kopułą namiotu, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych nasi uczniowie podziwiali niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Oprócz pokazu uczniowie mogli również uczestniczyć w warsztatach astronomicznych, które doskonale uzupełniały wiedzę zdobytą podczas pokazu multimedialnego.

          • Szkolne Centrum Wolontariatu niesie pomoc!

          • Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny zorganizowali charytatywny kiermasz, z którego cały dochód (657,95 zł) tym razem został przeznaczony dla dwunastoletniej Marty . Dziewczynka  urodziła się z wadą serca i Zespołem Downa. Dodatkowo ma porażenie mózgowe. Marta potrzebuje ciągłej rehabilitacji i nowego wózka.

            Ogromnie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! 

          • Codey Rocky i PUS w klasie 1b

          • "Laboratoria Przyszłości" to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia w naszej szkole i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania. Uczniowie klasy 1b podczas zajęć programowali roboty Codey Rocky. Kodowanie jest bardzo atrakcyjną i lubianą formą zajęć, dlatego kodowali również na kartkach oraz rozwijali spostrzegawczość wykorzystując klocki PUS.

          • "Majsterkowo" z klasą Ib

          • Uczniowie klasy I b uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę  w Warszawie.

            Majsterkowo wspiera rozwój dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających  w nim poczucie samodzielności.  Ich celem jest rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzić wyobrażnię i rozwinąć zdolności manualne.

            W czasie warsztatów uczniowie z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy wykonali samodzielnie skrzynki na skarby i pięknie je ozdobili. Szczególnie praca z młotkiem  wywołała wśród dzieci duży entuzjazm. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i pomysłowo.

            Na koniec warsztatów  uczniowie otrzymali „Dyplomy Majsterkowicza” i drobne upominki.

          • Bezpieczeństwo w teorii i praktyce

          • W czwartek 09.03.2023r. w klasach I-III zakończył się cykl spotkań z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim dotyczących bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań wśród rówieśników.

            Jest nam niezmiernie miło, że w tą akcję włączył się także Pan Sylwester Kozłowski, właściciel mieszczącej się na terenie naszej gminy firmy transportowej SEDIM, który przekazał dla wszystkich uczniów klas I-III kamizelki i opaski odblaskowe.

            Bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę i miłe upominki.

          • ,,Zima w moim obiektywie" - ogłoszenie wyników konkursu

          • Miło nam ogłosić zwycięzców 3 edycji Szkolnego Konkursu Fotograficznego ,,Zima w moim obiektywie".

             

            Kategoria: Klasy 1-3

            I miejsce: Karolina Zakrzewska, 2c

            II miejsce: Antoni Galiński, 3c

            III miejsce: Laura Filarczyk, 1a

            Wyróżnienie: Weronika Jażdżyk, 1b

             

            Kategoria: Klasy 4-6

            I miejsce: Jakub Antos, 5a

            II miejsce: Aurora Holz, 4b

            III miejsce: Błażej Libera, 5a

            Wyróżnienie: Nikola Cerkowniak, 4c oraz Klara Wykrota, 6a

             

            Kategoria: Klasy 7-8

            I miejsce: Filip Pytel, 8d

            II miejsce: Konrad Zakrzewski, 8c

            III miejsce: Pola Adamska, 8b

            Wyróżnienie: Wiktor Filipowicz, 8b

             

            Gratulujemy zwycięzcom!

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie  i zapraszamy do obejrzenia zimowej galerii zdjęć.  

          • Uczymy się pomagać

          • Klasa 2d poznawała zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie w pierwszej kolejności nauczyli się prawidłowo wykonywać telefon w celu zgłoszenia zagrożenia. Przypomnieli sobie numery alarmowe i wykonali plakaty, które umieścili na korytarzach szkolnych. Ćwiczyli również układanie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej. Najważniejsze było zapamiętanie, ze każdy może pomoc, ratując czyjeś zdrowie lub życie.

          • Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

          • We wtorek, 28.02.2023 r., uczniowie naszej szkoły spotkali się z Rzecznikiem Praw Dziecka, panem Mikołajem Pawlakiem, oraz uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez psychologa biura rzecznika. Nasi wychowankowie mogli zadawać Rzecznikowi pytania na temat jego obowiązków oraz problemów zgłaszanych mu przez polskie dzieci. Uczniowie naszej szkoły pozyskiwali wiedzę o prawach dziecka z najbardziej wiarygodnego źródła informacji.

          • Nowoczesna historia

          • Klasa 7a miała możliwość uczestniczenia w lekcji historii z wykorzystaniem okularów VR, zakupionych w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości, uczniowie przekonali się, jak wyglądało Powstanie Styczniowe w trójwymiarze. Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń i z pewnością jeszcze niejednokrotnie powtórzymy te niezwykłe wędrówki historyczne.

          • "Laboratoria Przyszłości" w oddziale przygotowawczym

          • Podczas zajeć uczniowie Pierwszego Odziału Przygotowawczego mogli rozwijać swoje umiejętności plastyczne poprzez wykonanie pracy metoda kropeczkową o dowolnej tematyce wykorzystując w tym celu akcesoria z programu LaboratoriaPrzyszłości.

          • "Zakochani w literaturze 2023" - mamy ZŁOTO!

          • 8 lutego w grodziskiej Mediatece odbył się finał kolejnej edycji powiatowego konkursu "Zakochani w literaturze" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 z Grodziska Mazowieckiego.

            Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8d: Oliwia Czarnecka, Natalia Osiadacz i Aleksandra Włodarczyk. Etap finałowy składał składał się z dwóch części: pierwszą był test wiedzy o lekturach konkursowych jako forma  rywalizacji indywidualnej. W drugiej części rywalizowały zespoły reprezentujące szkoły. 

            Konkurs przebiegał w fantastycznej atmosferze i był okazją do wyśmienitej zabawy. 

            W kategorii indywidualnej III miejsce zajęła Natalia Osiadacz, natomiast w kategorii zespołowej nasze uczennice okazały się bezkonkurencyjne i zajęły I miejsce! 

            Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału w następnej edycji, bo w literaturze naprawdę można się zakochać!

          • Projekt "Arteterapia"

          • Arteterapia to projekt edukacyjny rozwijający wyobraźnię i kreatywność oraz dający możliwość odkrycia drzemiących w nas talentów.

            Działamy w sposób nieszablonowy, wyrażamy siebie przez sztukę, a przez to dajemy ujście naszym emocjom i przeżyciom.

            W tym roku nasze plastyczne zajęcia wspomaga program „Laboratoria Przyszłości”.