• Do Hymnu!

          • Uczniowie klas IV - VIII wspólnie uczcili nadchodzącą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 

            Spotykając się wspólnie na biało - czerwonej (dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości") sali gimnastycznej udowodniliśmy, że niepodległość ma dla nas ogromną wartość. Przygotowana przez p. U. Skorupińską i p. J. Kwiatkowską kompilacja słowno - muzyczna przypomniała nam nie tylko historię naszej Ojczyzny, ale także emocje i uczucia tych, którzy oddali za nią życie i marzyli o odzyskaniu upragnionej wolności. 

            Należy podkreślić, że podczas akademii nie dzieliliśmy się na Polaków i Ukraińców - wszyscy połaczyliśmy się w grupę, która wie, jak ważna dla każdego narodu jest wolność i niepodległość. 

          • Solidarni z chorymi na cukrzycę

          • 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Właśnie tego dnia w 1891r. urodził się Frederick Banting, który wraz z Charles'em Best, jako pierwszy sformułował przemyślenia, które doprowadziły do odkrycia insuliny. Solidaryzując się z osobami chorującymi na cukrzycę ubraliśmy się tego dnia na niebiesko.

          • Z odwiedzinami w CNK

          • W dniu 28.10.2022 klasy 4 uczestniczyły w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie mogli samodzielnie oglądać, dotykać i uruchamiać niektóre eksponaty wystawy, a następnie uczestniczyli w pokazie „Astronauta” w Planetarium, dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w takim miejscu.

          • Dzień Zdrowego Śniadania

          • W Dniu Zdrowego Śniadania uczniowie klasy 1a przygotowali pyszne i zdrowe kanapki. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. 

          • Praktyczna strona fizyki...

          • Fizyka to nie zawsze trudne wzory i teoretyczne rozważania. Dziś uczniowie klasy 8c stanęli przed zadaniem wymagającym nie tylko znajomości wzorów na pracę i moc prądu elektrycznego, ale również  pozwalającym nabyć nowe umiejętności. 

            Aby obliczyć koszt energii potrzebnej do upieczenia tosta / gofra, użyliśmy zarówno tradycyjnych opiekaczy (których użycie od lat gwarantuje osiągnanie pożądanych wyników w postaci smakowitych wypieków), jak również ich nowszych odpowiedników, zakupionych w programie "Laboratoria Przyszłości". Mierzyliśmy zużycie prądu przez pozyższe urządzenia, znaliśmy także czas pieczenia tostów i gofrów oraz cenę 1 kWh energii elektrycznej. 

            Resztę obliczyliśmy sami ;)

          • Zbiórka dla "Bezdomniaków Żabiowolskich".

          • Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali zbiórkę karmy na rzecz Stowarzyszenia "Bezdomniaki Żabiowolskie".

            Na zdjęciu efekty naszej zbiórki;)

            Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc.

          • Listopad z "Inwokacją"

          • Dnia 3 listopada br. uczniowie kl. VIIIc na lekcji języka polskiego recytowali jeden z najbardziej znanych fragmentów "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza - Inwokację.

            Aby uatrakcyjnić zajęcia wykorzystano sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

            Była to okazja, aby usłyszeć głosy koleżanek i kolegów w trochę innym brzmieniu. To również doskonałe ćwiczenie przed wystąpieniami publicznymi, którym najczęściej towarzyszy trema w myśl powiedzenia, że: "Z lwem się nie walczy, lwa się oswaja".

          • "Kapelusz Pani Jesieni" - podsumowanie konkursu

          • Przedstawiam wyniki konkursu plastycznego "Kapelusz Pani Jesieni":

             

            1 miejsce - Bartosz Czarnecki (kl. 1a)
            2 miejsce- Zofia Łoś (kl. 2c)
            3 miejsce- Antonina Stańczak (kl. 2d)

            Wyróżnienia:
            Maria Mazur (kl. 1 b)
            Maksymilian Daniluk (kl. 1b)
            Julianna Podgórska (kl. 1a)
            Klaudia Kretek (kl. 3b)
            Emilia Kubicka (kl. 1a)
            Rozalia Libera (kl. 1a)
            Jakub Wąsikowski (kl. 1b)
            Julia Drogomirecka (kl. 1b)
            Sandra Jabbara Grochowska (kl. 1b)

            Dagmara Kretek

            Wszystkim laureatom gratuluję! 
            O terminie wręczenia nagród i dyplomów poinformuję w późniejszym terminie.


            Agata Szymczycha

          • "Owoce pod kruszonką"

          • Jesień to czas obfitości owoców. Jabłka, soczyste gruszki, różne odmiany śliwek, winogrona oraz pigwy. To właśnie jesienne owoce zainspirowały klasę 2d do kreatywnych lekcji. Uczniowie degustowali, wąchali z zamkniętymi oczami soczyste owoce, porównywali wagę, wykonywali opis darów jesieni. A na sam koniec przygotowaliśmy smaczny i zdrowy deser „Owoce pod kruszonką”. Do lekcji wykorzystaliśmy sprzęt z programu „Laboratoria przyszłości” – wagi, miski oraz piekarnik.

            Uczniowie utrwalili w ten sposób wiedzę o wartościach płynących ze spożywania owoców. Dzięki wykorzystaniu wagi uczniowie doskonalili umiejętności matematyczne w praktyce, przypomnieliśmy sobie jednostki miary oraz zasady prawidłowego dokonywania pomiarów na wadze.

          • Spójrz inaczej...

          • W ramach programu profilaktycznego naszej szkoły realizujemy spotkania z cyklu ,,Spójrz inaczej..."

            Jednym z poruszanych na zajęciach tematów są relacje rówieśnicze. W atmosferze zespołowej rywalizacji dowiadujemy się, jak ważne są relacje w grupie rówieśniczej i w jaki sposób współpracować możemy na rzecz jednego celu. Możemy też dostrzec, jak istotne są nasze role w pracy zespołowej, a także uczymy się, że błąd możemy potraktować jako lekcję na przyszłość.

          • Za pan brat z przyrodą...

          • Przez cały październik w naszej szkole odbywała się akcja zbiórki kasztanów i żołędzi dla dzikiej zwierzyny. Celem akcji było promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody oraz dobro zwierząt leśnych.

            Zbiórka trwała ponad miesiąc. Uczniowie wraz z rodzicami wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją, dzięki czemu zebraliśmy dużą ilość kasztanów i żołędzi. Pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny.

            Nasze zbiory zostały przekazane Panu Marcinowi Ukleja - leśniczemu z Nadleśnictwa Grójec. Umieszczone w odpowiednich miejscach będą w sezonie zimowym przysmakiem m.in. dla dzików, saren, jeleni i ptaków. 

            W ramach podsumowania zbiórki odbyło się także spotkanie z leśniczym. Pan Marcin przedstawił pracę leśnika oraz przybliżył wiedzę dotyczącą lasów. 

            Dla wszystkich, którzy brali udział w akcji ogromne podziękowania!

            Agata Szymczycha 

          • Temperowe szaleństwo

          • Dzięki farbom Tempera i pędzlom zakupionym w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie klasy 2a mogli stworzyć ciekawe prace plastyczne. Farby zostały rozlane, w głowie powstał pomysł i do dzieła!

            Nasze prace można podziwiać w galerii ;)

          • 8b w Speed Paintball

          • 26 października klasa 8b wybrała się na grę terenową Paintball, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Gra przypadła wszystkim do gustu , było dużo śmiechu , emocji, rywalizacji , a przede wszystkim świetnej zabawy. 

                            J.Kwiatkowska

          • Pomagamy!

          • ​​​​​W piątek, 21.10.2022 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali charytatywny kiermasz.

            Udało nam się zebrać 523,21zl.

            Całą kwotę wpłacilismy na konto fundacji "Z Miłości Do Dziecka" z przeznaczeniem dla rodziny, którą dotknęła ogromną tragedia. W nocy 1 października w wyniku pożaru domu zginęła kobieta, pozostawiając w żałobie dwóch niepełnoletnich synów oraz poszkodowanego zdrowotnie męża.

            Serdecznie dziękujemy Wszystkim za pomoc przy organizacji kiermaszu.

          • Ile waży św. Mikołaj?

          • Od października b.r. nasza szkoła przystąpiła do konkursu pod hasłem: „Ile waży Święty Mikołaj?”.

            Jest to charytatywna zbiórka monet, której celem jest „wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zbierane środki pomagają utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację. Działalność Fundacji skupia się na pomocy dzieciom i młodzieży z trudnych środowisk, przygotowując ich do odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie”. Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze. Dla zwycięskiej szkoły przewidziana jest nagroda.

            Zbiórka potrwa do 31 stycznia 2023 r. Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin można znaleźć na stronie www.ilewazymikolaj.pl. Zachęcamy do udziału w konkursie oraz wszystkich wydarzeń, podczas których również będziemy zbierać bilon.