"Kompostuję - jestem EKO"
Wszystkie dzieci nasze są...
- 22
Pierwszy dzień czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W naszej szkole również upłynął on w wyjątkowej atmosferze. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku. Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.
Zapraszamy na Dzień Sportu!
Podsumowanie projektu "(Nie) zwykła Matematyka"
- 1
Nadszedł czas podsumowań naszych zadań i działań podjętych w ramach projektu (Nie)zwykła matematyka. Nasi uczniowie dzięki swojej kreatywności, determinacji i chęci działania udowodnili, że matematyka jest , a my możemy razem jeszcze więcej niż nam się tylko wydaje.
Wszystkie zadania, które udało nam się zrealizować pomogły szkole uzyskać certyfikat udziału w ogólnopolskim projekcie.
Gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłej edycji projektu.
Przypomnienie o dniu wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
Przypominamy, że najbliższy piątek, 9 czerwca 2023 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Dzień Dziecka w świetlicy
- 3
Jest wiele dni w roku, które dzieci bardzo lubią, ale na 1 czerwca czekają chyba najbardziej. Trudno się temu dziwić, skoro w tym dniu są najważniejsi.
W świetlicy Dzień Dziecka rozpoczął się od złożenia dzieciom najserdeczniejszych życzeń i wręczenia odznak SUPER DZIEWCZYNKA i SUPER CHŁOPIEC. Na tą okoliczność zostały też przygotowane konkursy i zabawy.
Obchody Dnia Dziecka w naszej świetlicy zakończyła dyskoteka z udziałem wszystkich uczniów. A po zabawie czekała na dzieci, dzięki kuchence zakupionej w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”, gorąca zapiekanka. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.
Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie dzieci udowodniły, że Dzień Dziecka można obchodzić nie tylko 1 czerwca. Zapraszamy do naszej Galerii.
Od litery do książki...
- 1
Na lekcji bibliotecznej uczniowie klasy IIc prześledzili proces powstawania książki od pomysłu do produktu finalnego. Wspólnie omówiliśmy, czym zajmuje się pisarz, redaktor, ilustrator, korektor, drukarz i księgarz. Dzieci dowiedziały się, że na powstanie książki pracuje wielu ludzi, którzy są zatrudnieni w takich instytucjach jak: wydawnictwo, drukarnia, magazyn, hurtownia, księgarnia oraz biblioteka.
Uczniowie nie tylko dowiedzieli się, jaką pracę wykonują osoby tworzące książkę na poszczególnych etapach jej powstawania, ale także spróbowali swoich sił w roli ilustratora. Młodzież wykonała ilustracje do „Bajki o przyjaźni”.
Obrazki zostały namalowane farbami zakupionymi w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”.
Muzeum Małego Księcia
Bohater utworu A. de Saint-Exupéryego należy do ulubionych postaci literackich, dlatego uczniowie klasy 8d postanowili zorganizować jego muzeum i w ten nietypowy sposób zainteresować młodszych kolegów i koleżanki tą lekturą.
Uczestnicy projektu własnoręcznie wykonali przepiękne maskotki lisa, żmii oraz makietę asteroidy B16. Zwiedzający mogli przeczytać informacje dotyczące bohaterów zamieszczone na podwieszanych kartach. Zwiedzający muzeum chętnie zaglądali również do „Księgi złotych myśli Małego Księcia”.
Muzeum zostało zorganizowane w bibliotece szkolnej a rolę jego kustosza pełniła dzielnie nasza pani bibliotekarka - Aneta Woźniak, która zapraszała oglądających wystawę do sięgnięcia po książkę A. de Saint-Exupéryego oraz korzystania z księgozbioru naszej biblioteki, który wzbogacił się o nowe pozycje dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Zachęcamy do czytania!
Podsumowanie akcji charytatywnej "Tydzień z Bezdomniakami"
- 2
Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom, które włączyły się do imprezy charytatywnej "Tydzień z Bezdomniakami".
W ramach akcji zostały przygotowane gazetki informacyjne o działalności Fundacji Bezdomniaki. Klasy 1a, 1b, 3b, 4b zorganizowały kiermasze, natomiast klasy 2c, 4a, 4b, 4c przygotowały klasową zbiórkę do puszek zatytułowaną" Wrzuć grosiaka dla Bezdomniaka".
Łącznie udało zebrać się kwotę 3.661 zł.
Działamy dla Agatki!
W minioną sobotę członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie wsparli swoim udziałem "Piknik z Wolontariatem dla Agatki".
Staraliśmy się, by robione przez nas tatuaże i warkoczyki były jak najpiękniejsze! Cieszymy się, że efekt naszej pracy(na brak której nie narzekaliśmy) w postaci puszki pełnej banknotów i monet wesprze szczytny cel - umożliwienie dalszej rehabilitacji Agatki.
Spotkanie dla rodziców przyszłych Pierwszoklasistów!
Wszystkich rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w klasach pierwszych w roku szkolnym 2023/2024, zapraszamy na spotkanie z dyrektorem szkoły oraz wychowawcami klas.
Czekamy na Państwa we wtorek, 13. czerwca 2023 r. o godz. 17:00.
Rozpoczynamy zapisy na półkolonie!
Półkolonie organizowane są dla uczniów z klas I-IV z terenu gminy Żabia Wola.
Zajęcia będą odbywały się w terminie od 03.07.2023 r. do 14.07.2023 r. Tygodniowy koszt półkolonii wynosi 450,00 zł. Opłata obejmuje m.in.: obiad (drugie danie), podwieczorek, napoje, wyjazdy na wycieczki, materiały na zajęcia i warsztaty.
Warunkiem zapisania dziecka na półkolonie jest zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie i złożenie wymaganych dokumentów wraz z opłatą w sekretariacie szkoły.
Dokumenty niezbędne do zapisu (karta zgłoszenia, karta kwalifikacyjna, oświadczenie RODO) znajdują się na naszej stronie internetowej (pliki poniżej) oraz w sekretariacie szkoły.
Termin składania dokumentów upływa 02.06.2022 r.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo w dokumentacji półkolonii.
Dokumenty do pobrania:
Karta kwalifikacyjna 2023.docx
Regulamin półkolonii 2023r.pdf
Oświadczenie opiekuna prawnego ucznia - uczestnika półkolonii.pdf
Polonistyczne projekty edukacyjne
Uczniowie klas siódmych i szóstych realizowali w tym roku szkolnym projekty edukacyjne, dzięki który rozwijali swe umiejętności i odkrywali możliwości, których nie mieli okazji odkryć.
Klasa 6a i 6b przygotowywała foldery, które powstały po lekturze powieści H. Sienkiewicza ,,W pustyni i w puszczy”. Zadaniem uczniów było pokazanie unikalnej fauny i flory afrykańskiego kontynentu oraz zaprezentowanie życia mieszkańców tego niezwykłego miejsca na świecie. Projekt realizowany był pod hasłem: ,,Śladami wędrówki Stasia I Nel”.
Uczniowie klasy 7a oraz 7b tworzyli własne projekty okładek do utworu A. Fredry ,,Zemsta”. Autor komedii byłby nimi zaskoczony i zachwycony. Projekt realizowany był pod hasłem: ,,Zemsta” A. Fredry jako plastyczny tekst kultury.
Sylwia Kwiecień
Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
Przypominamy, że że w dniach 23,24,25.05.2023r. w szkole przeprowadzany jest egzamin ósmoklasisty. Dla pozostałych uczniów szkoły dni te są wolne od zajęć, nie będzie w tych dniach sprawowana również opieka świetlicowa nad dziećmi.
Dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych jest także 26.05.2023r.(piątek). W tym dniu będzie zorganizowany dyżur w szkole dla uczniów, którzy nie będą mieli zapewnionej opieki w domu.
Drodzy Ósmoklasiści i Rodzice!
Drodzy Ósmoklasiści i Rodzice! Przed Wami trudny czas, będący źródłem stresu i różnorodnych emocji. Trzymamy za Was kciuki! Polecamy również zapoznanie się z tekstem pozalekturowym - jak widać z relacji tych, którzy już to wszystko przeżywali, nie trzeba się nadmiernie stresować.
Powodzenia!
Europa - nasz dom
9 maja w Dzień Europy nauczycielka naszej szkoły, Joanna Modrzejewska, została zaproszona do programu "Dzień Dobry TVN" aby wraz z attache kulturalnym Ambasady Królestwa Niderlandów Martinem van Dijkiem opowiedzieć o stworzonym przez siebie ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Europa mój dom". Projekt otrzymał patronat wójta gminy Żabia Wola, starosty powiatu grodziskiego i EUNIC. W programie bierze udział blisko 150 placówek z całego kraju.
Poniżej znajduje się link do nagrania.
Tydzień z "Bezdomniakami Żabiowolskimi" czas zacząć!
Sportowa zmiana punktu widzenia
Jedna z kwietniowych lekcji wychowania fizycznego klasy VIc została zarejestrowana dzięki wykorzystaniu sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości. Na podstawie zapisu audiowizualnego uczniowie dokonywali analizy swojego ustawienia na boisku, jakości i zasadności wykonywanych podań, poruszania się z piłką i bez piłki.
Podczas obserwowania swojej gry uczniowie wyciągali bardzo interesujące wnioski, które posłużą do poprawy umiejętności technicznych i taktycznych w przyszłości.
Dziennikarzem być...
O tym, jak trudny jest zawód dziennikarza, mogli przekonać się uczniowie klas 7a i 7b, którzy przeprowadzali wywiad z nauczycielami naszej szkoły, prezentując jego wyniki na forum klasy, z wykorzystaniem mikrofonów i nagłośnienia. Sprzęt ten wykorzystujemy w ramach projektu ,,Laboratoria przyszłości”.
Sylwia Kwiecień
Narodowe czytanie Biblii
W całej Polsce, w tym również w naszej szkole, czytano w ostatnich dniach, w ramach 7. Narodowego Czytania Biblii, ten niezwykły tekst, który jest skarbnicą wiedzy i prawdy o życiu człowieka. Uczniowie naszej szkoły przysłuchiwali się fragmentom Ewangelii św. Jana.
Sylwia Kwiecień
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie