• Akcja Segregacja za nami!

•      Z okazji corocznej akcji Sprzątania Świata uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie plastycznym „Akcja Segregacja”.  Musimy pamiętać o tym, że jest to bardzo ważne  ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz oszczędność energii i wody. Surowce naturalne nie są przecież nieograniczone, mamy ich coraz mniej i dlatego musimy wykorzystywać surowce wtórne.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Ola Włodarczyk z klasy IVd

Wyróżnienia:

Zuzia Radziejewska z klasy IVc

Emilka Grabowska z klasy IVc

Malwinka Filipek z klasy IVc

Filip Pytel z klasy IVd

Oliwia Jaworska z klasy IVc

Gratulujemy!

Agata Ambroziak, Marta Pater.

• Damą i gentlemanem być...

•      Już wiemy, kto w kl. 8b otrzymał zaszczytny tytuł Damy i Gentelmana. Uczniowie obserwowali się przez wiele miesięcy i oceniali: swe zachowanie, kulturę osobistą, postawę do pracowników szkoły i do siebie. Młodzież uznała, że cechy prawdziwej damy posiada Marta Klar, gentelmana zaś Staś Wójcik. Kolejny plebiscyt już trwa, a póki co gratulujemy aktualnym zwycięzcom, na których wzorować się mogą inni uczniowie.

• " Kto ci opowie o dawnych latach? Tych lat naoczny świadek..."

•      W dniu 03.10. na zajęciach kreatywnych uczniowie klasy IIA upiekli ciasto ze śliwkami, aby nazajutrz ugościć nim bardzo ważnego Gościa - p. Bryka - weterana wojennego. Pan Bryk podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z czasu II wojny światowej. Opowiedział o zabawach dzieci, o tym jak wyglądała szkoła oraz o losach swojej rodziny. Gdy wybuchło Powstanie Warszawskie, nasz Bohater miał 8 lat. W kieszonkach doszytych do spodni nosił listy oraz cukier i mąkę pokonując długie odległości kanałami. Była to wspaniała lekcja historii, za którą bardzo dziękujemy!

• Jesienne dary na świetlicy

•      Kasztany, żołędzie, jarzębina, szyszki, kolorowe liście... Jesień to wiele skarbów, które możemy wykorzystać w pracach plastycznych oraz technicznych. Z darów jesieni możemy tworzyć prawdziwe dzieła sztuki! Udowodnili to nasi uczniowie, którzy brali udział w zajęciach na świetlicy.

J. Kwiatkowska

• Spotkanie autorskie klas I - III

•      1 października odwiedził nas pisarz - autor kilkunastu książek dla dzieci - p. Marcin Kozioł. Uczniowie z klas I-III z zapartym tchem słuchali o przygodach sympatycznego zwierzątka wombata Maksymiliana, który zawzięcie kopiąc norkę, przekopał się z Australii do Azji i tam szukał recepty na szczęście. Opowiadanie Gościa zostało wzbogacone ciekawą prezentacją oraz szczegółami dotyczącymi pracy pisarza. Już niedługo w naszej bibliotece szkolnej pojawią się książki p. Marcina Kozioła.

• Klasa IIa w Teatrze Rampa i Muzeum Powstania Warszawskiego

•      W dniu 28 września wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. W teatrze obejrzeliśmy bardzo pouczający i zabawny spektakl o tym, jak trudno być uczniem, zatytułowany "Dzień dziecka". Natomiast w Muzeum Powstania Warszawskiego dowiedzieliśmy się, jakie odpowiedzialne zadania wykonywali Zawiszacy w czasie II wojny światowej. Obejrzeliśmy też część ekspozycji poświęconą najmłodszym harcerzom, przeszliśmy kanałami i weszliśmy do bunkra. Z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy te miejsca.

• Poezja - moja miłość!

•      Kilka miesięcy temu został ogłoszony Powiatowy Konkurs Literacki ,,Wierszowana  Żaba-WA”, którego uczestniczką była Łucja Karaszkiewicz, wówczas uczennica kl. 7b. Z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019  Łucja (obecnie uczennica kl. 8b) mogła cieszyć się otrzymaną w tym konkursie nagrodą Grand Prix oraz publikacją swego wiersza, w specjalnie wydanym z tego tytułu zbiorze poetyckim.

• Zapraszamy na dzień otwarty!

•         Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 13.12.2017 roku, w godzinach 15:00 - 17:00.