• Mój przyjaciel pies

•      W dniu 5 grudnia został rozstrzygnięty klasowy konkurs czytelniczy pt. "Mój przyjaciel pies". Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, zwrócenie uwagi na obowiązki właścicieli psów, uzmysłowienie uczniom, że zwierzęta też czują. Każdy z uczestników opowiedział o wybranej przez siebie książce oraz wykonał pracę plastyczno  - techniczną inspirowaną lekturą. Laureaci otrzymali nagrody.

• Zrozumieć autyzm

•      Klasa 3a wzięła udział w niezwykle ciekawych warsztatach pt. "Zrozumieć autyzm", przygotowanych przez szkolnego psychologa. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób "czują świat" osoby z nadwrażliwością słuchowa, wzrokową, dotykową i dlaczego czasem unikają kontaktu z innymi lub reagują agresywnie. Prowadząca wyjaśniła, jak można pomóc takiej osobie.

• Szlachetna Paczka w naszej szkole

•   Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski dołączyli do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Dzięki pomocy całej społeczności szkolnej mieliśmy szansę wspomóc rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Mamy nadzieję, że nasze upominki choć trochę umilą świąteczny czas najbardziej potrzebującym.

• Dzień Wolontariusza

•  Dnia 5 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Wolontariusza przez Centrum Wolontariatu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabiej Woli. Mieliśmy możliwość integracji oraz wymiany doświadczeń z innymi grupami działającymi w szkołach naszej gminy. Dodatkowo miłym akcentem były dyplomy i upominki wręczone przez Wójta Gminy Żabia Wola, Piotra Rybkę i jego zastępcę, Bohdana Nowosielskiego.

• Gratka Mikołajka

• Dnia 2 grudnia odwiedził naszą szkołę Teatr „TAK” ze spektaklem teatralnym pt.: „Grajka Mikołajka”. Bohaterem przedstawienia był Śpioch Elf, który przygotowuje się do nadchodzących świąt oraz do wizyty Świętego Mikołaja. Kiedy Śpioch Elf obudził się, zorientował się, że ma niewiele czasu, aby przygotować świat do nadejścia zimy i wizyty Świętego Mikołaja. Po krótkiej, wcale nie mroźnej rozgrzewce ruchowej wraz z Aniołkiem Andżelko przeprowadził inspekcję jakości i ilości śniegu oraz test wyślizgania zimowych sprzętów. Następnie skontrolował Bom-Bom-Bombkę, z którą ubrał idealną, żywą choinkę i skonstruował najdłuższy łańcuch na świecie.

Podczas przedstawienia dzieci dowiedziały się od Skrzata Skryby, jak napisać list do Świętego Mikołaja oraz jak prawdziwy Mikołaj powinien być ubrany. Przez cały czas trwania spektaklu wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

• Mikołajki w klasie Vb

• Mikołajki to czas wspólnej zabawy i integracji klasowej. Przed nami jeszcze wycieczka, ale nie zabrakło słodkiego poczęstunku, wspólnych zdjęć i malowania ozdób świątecznych.

J.Kwiatkowska

• Andrzejkowo w klasie IVb

• Andrzejki to czas, w którym sobie wróżymy, bawimy się i wspólnie spędzamy czas tuż przed zbliżającym się adwentem. Klasa IVb również postanowiła również dotrzymać tradycji i w piątkowe popołudnie uczniowie spotkali się, by razem wspólnie dotrzymać tradycji andrzejkowej. Poza wróżbami zabawę taneczną uzupełniliśmy wspólnym karaoke.

• Spotkanie z policjantem

• W piątek klasy IVb oraz V a, c, d miały możliwość dzięki uprzejmości Pana policjanta z Komendy Powiatowej w Grodzisku Mazowiecki dowiedzieć się czym są środki odurzające, czyny karalne oraz konsekwencje wynikające z posiadania, rozpowszechniania czy też zażywania tych substancji. Uczniowie dziękują za profesjonalne podejście funkcjonariusza, który nam przedstawił ten temat w formie bardzo czytelnej i zrozumiałej.

• Mikołaj... dla zwierząt

• Zima to często trudny okres dla zwierząt, zwłaszcza tych, które nie posiadają domu, czy stałego schronienia.

Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło w listopadzie zorganizować zbiórkę karmy dla zwierząt ze schronisk. Dzięki dużej hojności udało się zebrać kilogramy karmy dla psów i kotów, puszki oraz inne przysmaki dla czworonogów. Dodatkowo wyszliśmy z inicjatywą kiermaszu ciast, z którego całkowity dochód został przeznaczony na wsparcie akcji.  Zebraliśmy tak duża ilość, że postanowiliśmy obdzielić nimi Fundację Bezdomniaki z Warszawy oraz pobliskie Stowarzyszenie Bezdomniaki Żabiowolskie.

Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!

• Andrzejkowa nocka

•      29 listopada klasy IVa, Vb, Vc uczestniczyły w Andrzejkowym nocowaniu w szkole. W programie byłby  wróżby, zabawy andrzejkowe, wspólne przygotowywanie pizzy, tostów, gofrów, dyskoteka, seans filmowy i na końcu sen dla zmęczonych ale szczęśliwych uczniów. Wszystko udało się na 100%, a uczniowie pokazali, że w kulturalny  sposób też można się bawić.

• Andrzejkowo na technice

•       29 listopada klasy VI na zajęciach technicznych w ramach Andrzejek  miały możliwość wykonania ciekawych woskowych wróżb...