W dniu 18.06.13 r. klasa p. Elżbiety Żurawskiej-Witosińskiej była na wycieczce w Parku Edukacji i Rozrywki "Farma iluzji". Zwiedzaliśmy tam Chatę Tajemnic, Muzeum Iluzji, pokonywaliśmy wiklinowy labirynt, zwiedzaliśmy i podziwialiśmy Magiczny Domek, odwiedziliśmy również kucyka Czarusia. W międzyczasie zjedliśmy smaczny obiadek. Następnie uczestniczyliśmy w lekcji edukacyjnej "Iluzja na wesoło". Na koniec zostaliśmy zaproszeni na pysznie upieczone kiełbaski, po czym zorganizowaliśmy wspólną zabawę na polu dmuchawców. Wycieczka była pełna atrakcji, dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.
Aktualności
Klasa "0a" w świecie iluzji
Iluzja klas szóstych
Dnia 17.06.2013r. klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Farmy Iluzji w Mościskach koło Woli Życkiej.
Na początku nasza grupa spotkała się z panią przewodnik, która opowiadała o iluzji. Po krótkiej „lekcji” oglądaliśmy eksponaty dostępne na terenie parku, m.in. latający kran – woda leciała z kranu, który nigdzie nie był podłączony, niemożliwy trójkąt, kolekcję mebli w skali 4:1. Następnie wybraliśmy się do lustrzanego korytarza i wyjątkowego pokoju luster. Widzieliśmy lewitujące piłeczki i studnię „bez dna”. Udaliśmy się również do Latającej Chaty Tajemnic – jest to prawdopodobnie jedyny na świecie budynek o takiej konstrukcji. Wrażenie po wejściu do środka było niesamowite i wcale nie tak prosto było wejść pod sam koniec domu. Następnym punktem naszej wycieczki był tunel, w którym po chwili zapomina się o całym świecie oraz wiklinowy labirynt. Kolejną atrakcją było ognisko z kiełbaskami. Posileni zwiedziliśmy Grobowiec Faraona gdzie przenieśliśmy się do tajemniczego świata Władców Egiptu i spotkaliśmy się z mumią. Na koniec mieliśmy do wyboru kilka atrakcji, m.in. trampolinę, ściankę wspinaczkową i jazdę na segway´u.
Cały dzień minął nam miło i każdemu wycieczka bardzo się podobała.
Dla Rodziców
Moduł Dla Rodziców został zmodyfikowany - dodano wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014 oraz szkolny zestaw programów na rok szkolny 2013/2014. Na tej stronie znajdą Państwo również informacje dotyczące średniej ważonej i jej obliczania.
Zerówka w Kawęczynie
13 czerwca 2013r. klasa 0B – wych. Małgorzata Borowska i klasa 0C – wych. Magdalena Banasiak wybrały się na wycieczkę do Kawęczyna na zajęcia warsztatowe „Od ziarenka do bochenka”.
Powitano nas słodkimi bułeczkami i herbatą. Odwiedziliśmy piekarnię, kuźnię, skansen, młyn, starą jednoizbową szkołę. Była też przejażdżka wozem konnym, z którego podziwialiśmy daniele, króle, lamę. Następnie zostaliśmy zaproszeni na pieczone kiełbaski. Wszystkim smakowało! W wolnym czasie dzieci bawiły się na placu zabaw, grały w piłkę. Na końcu imprezy uczestniczyliśmy w szalonej dyskotece.
DWIEŚCIE TYSIĘCY W TRZYDZIEŚCI CZTERY MIESIĄCE!
W poniedziałek, 10 czerwca 2013 roku, liczba wejść na naszą stronę przekroczyła kolejne 100.000! Jest to nie tylko dowód na popularność witryny założonej w sierpniu 2010 roku, ale również pewien bodziec dla nas - jesteśmy Wam potrzebni również w sieci internetowej! Zauważyliśmy również, że strona staje się coraz bardziej popularna, co bardzo nas cieszy. Ze swej strony postaramy się jak najczęściej aktualizować jej zawartość oraz uatrakcyjniać we wszelaki możliwy sposób.
Dziękujemy i prosimy o więcej!
Administratorzy strony internetowej SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie
Dzień Matki i Dziecka w klasie "0a"
Dzień Mamy i Taty w zeróweczce
4 czerwca 2013r. odbyła się w naszej zerówce uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Były wiersze, piosenki, tańce, słodki poczęstunek, a na koniec wspólna zabawa z rodzicami.
Jedną z nich było odgadnięcie, czyj to portret. Oj, było wesoło! Przeprowadziliśmy też test z wiedzy o rodzicu. Podjęli się tej próbie Natalka, Wiktor i Kinga. Były też rzuty woreczkiem lub piłeczką do pudełka. Niestety przegrali rodzice i musieli zaśpiewać dla dzieci piosenkę, wybrali „Ogórek..”. Każdy kto trafił, otrzymał nagrodę w postaci wesołej naklejki. Ostatnią zabawę wybrało czworo rodziców. Musieli z zamkniętymi oczami i podpowiedzią dzieci namalować obrazek. Wyszły wyśmienicie.
Wszyscy - niezależnie od wieku - bawili się wyśmienicie.
Dzień Mamy i Taty w klasie "0"b
4 czerwca 2013r. w naszej klasie odbyła się uroczystość przygotowana od wielu dni z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu wszystkie dzieci zamieniły się w wesołe pszczółki. Mali aktorzy śpiewali piosenki, recytowali wierszyki, tańczyli oraz grali na instrumentach perkusyjnych. Po skończonym występie dzieci wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty oraz złożyli życzenia. Następnie wszyscy podeszli do stołu pełnego słodkości na mały poczęstunek. Rodzice byli bardzo dumni ze swoich kochanych maluchów.
Życzymy rodzicom jeszcze raz STO LAT!
Nasze "Małe Siemionalia"
We wtorek, 4 czerwca 2013 r. 10-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w VI Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych „Małe Siemionalia” który został zorganizowany przez Starostwo Powiatu Grodziskiego, Stowarzyszenie LGD Ziemia Chełmońskiego w Szkole Podstawowej w Książnicach. Celem przeglądu było pogłębianie wiedzy młodego pokolenia na temat twórczości ludowej i naszych polskich tradycji oraz integracja społeczności lokalnej. Zgodnie z regulaminem w Siemionaliach mogły wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat. Warunkiem koniecznym było również zaprezentowanie elementów ludowych. Dopuszczono takie formy artystyczne jak: taniec, śpiew, melorecytacja, gra na instrumentach. Podczas występu liczył się każdy szczegół — zarówno talent wokalny, choreografia jak i kostiumy.
Uczestnicy przyjechali do Książnic z Grodziska Mazowieckiego, Jaktorowa, Międzyborowa i oczywiście z Józefiny. Nasz występ wzbudził ogromne zainteresowanie, a 10-minutowy program artystyczny bardzo się podobał. Każdy uczestnik dostał na pamiątkę upominek — papierową teczkę. Oprócz tego wykonawcy i ich opiekunowie otrzymali dyplomy.
Na koniec wszystkim uczestnikom zrobiono pamiątkowa fotografię, co było nie lada wyzwaniem, gdyż było ich tak wielu, że scena z trudem pomieściła wszystkich. A jednak się udało. Tym miłym akcentem zakończono Małe Siemionalia.
Byliśmy na XV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt i w Unihokeju Chłopców
Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Grodzisku Maz. był w tym roku organizatorem igrzysk a odbyły się one w Zespole Szkół nr 1 w Milanówku. W dniach 30-31 maja rywalizowali chłopcy. Najlepsza okazała się SP nr 139 Warszawa Wola przed SP w Chudku.
Następnie w dniach 1-2 czerwca rywalizowały dziewczęta, wśród których najlepszymi okazały się te ze SP nr 9 w Siedlcach oraz ze SP nr 85 w Warszawie.
Nasze drużyny, po ciężkich już na tym poziomie meczach, uplasowały się ostatecznie na VIII miejscu wśród 11 startujących zespołów.
Bieszczadzkie Anioły z klas: IVa i Vb!
Bieszczady późna wiosną potrafią zauroczyć... Z taką myślą wraz z pozostałymi uczestnikami wycieczki w Bieszczady przemierzaliśmy kolejne kkilometry polskich dróg... Towarzyszące nam czerwcowe słońce dawało pozytywną energię, a humor dopisywał wszystkim uczestnikom wyjazdu.
Pierwszym przystankiem na naszej liście atrakcji był stary, wspaniały Sandomierz. W mieście, znanym obecnie z serialu "Ojciec Mateusz" urzekła nas stara zbrojownia, w któej mogliśmy poprzymierzać zbroje rycerskie i stare stroje. nasz przewodnik, p. Jacek, opowiadał o Sandomierzu i jego okolicach w sposób niezwykle ciekawy, bazując nie tylko na datach i wydarzeniach, ale również na legendach i opowieściach regionalnych.
Kilka godzin później wszyscy staliśmy na zaporze w Solinie. Wspaniały widok psuła nieco pogarszająca się pogoda. W środku zapory mieliśmy okazję podziwiać jej potęgę - grubość murów i budowa tamy jest imponująca! Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć i szaleństw na tamie. W planach tego dnia był również rejs statkiem "Tramp" - podziwialiśmy jezioro z bliska, zaś p. kapitan opowiadał o historii statku i puszczał nam bieszczadzkie piosenki oraz szanty.
Zmęczeni atrakcjami pierwszego dnia doterliśmy do Polańczyka, gdzie czekała nas... lekcja historii. Komfort pensjonatu "Molo" przeszedł nasze oczekiwania, przenosząc wszystkich do czasów, o których opowiadali nam nasi rodzice. Wszystko jednak miało swoje dobre strony (po powrocie do domów na pewno wszyscy docenili luksus w swoich pokojach i zaczęli o nie dbać...). Ogromnym minusem była mała ilosć gniazdek (nie dało się podłączyć wszystkich ładowarek jednocześnie, ale każdy jakoś się dogadał z innymi i ładowaliśmy na zmianę...), ale wszystkie niedogodności rekompensowało bardzo dobre jedzenie.
Drugi dzień to mnóstwo planów (szlaki turystyczne, przejażdżka kolejką bieszczadzką) i straszna ulewa. Pogoda była dla nas łaskawa podczas podróży kolejką. W wagonach śpiewaliśmy, podziwialiśmy przyrodę i graliśmy w gry integracyjne z naszymi opiekunami. Mocny deszcz uniemożliwił nam zwiedzanie minizoo, jednak po ustaniu ulewy weszliśmy na szlak i podążyliśmy w kierunku Połoniny Wetlińskiej. Doszliśmy do schroniska, w którym napiliśmy się herbaty i zjedliśmy małe co nieco, po czym wróciliśmy do Polańczyka.
Ostatniego dnia odwiedziliśmy Sanok (skansen), w którym przez kilka godzin poznawaliśmy życie codzienne w dawnych czasach. W drodze powrotnej rozmawialiśmy, śpiewaliśmy, układaliśmy wiersze i piosenki, robiliśmy zdjęcia i cieszyliśmy się wspólnie spędzonymi chwilami. Szkoda było się rozstawać z Bieszczadami...
Medal dla naszej Nauczycielki!
W dniu 28 maja 2013 r. W M.D.K " Muranów" im . C.K. Norwida odbyło się uroczyste podsumowanie XX edycji konkursu "Wydajemy własną książkę " połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień. Z okazji jubileuszowej XX edycji konkursu, zasłużonym nauczycielom - opiekunom uczestników konkursu przyznano okolicznościowe medale. Na tę uroczystość została zaproszona p . Elżbieta Żurawska -Witosińska, którą takim medalem odznaczyli honorowi przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy. Pani Ela otrzymała oficjalne podziękowanie za przygotowanie dzieci do konkursu i długoletnią działalność . W tym roku wyróżnienie w konkursie wojewódzkim otrzymały książki wykonane przez Sebastiana Centkowskiego ucznia klasy "0a", oraz książka pt. "Pojazd napędzany parą" - wykonana wspólnie przez wszystkie dzieci z Klasy "0a". Wyróżnieni w nagrodę otrzymali książki, a wszyscy uczestnicy dyplomy i podziękowania za udział w konkursie.
Klasy szóste na Mazurach
W dniach 26-28 maja 2013 roku klasy szóste brały udział w wycieczce klasowej na Mazury - „na łono natury”. Pierwszym punktem wycieczki był zamek w Nidzicy, następnie skansen w Olsztynku z holenderskim wiatrakiem. Kolejny dzień to zwiedzanie twierdzy Boyen i rejs po jeziorze Śniardwy (w tym miejscu zaczę ło ulewnie padać). W ostatni dzień braliśmy udział w spływie po rzece Krutyni, niektórzy nawet próbowali swoich sił w roli flisaka. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas również ruiny bunkrów Hitlera w miejscowości Gierłoż, o których opowiadał niezwykle intersująco nasz pan przewodnik. Wspaniała wycieczka na zakończenie pobytu w szkole podstawowej.
Zapraszamy do klasy "0b"
Oto kilka chwil z życia kl. 0b p. Małgorzaty Borowskiej. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w proponowanych zajęciach. Z wielką chęcią podejmują nowe wyzwania. Rozwijają zarówno swoją tężyznę fizyczną, jak i również umiejętności umysłowe. W trakcie dobrej zabawy uczą się nowych umiejętności.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Zapraszamy na dzień otwarty!
Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 5.06.2013 roku w godzinach 15:00 - 17:00.
Czerwcowe spotkanie z wychowawcami dzieci uczęszczających do klas: IVa i Vb odbędzie się we wtorek, dnia 28 maja, o godzinie 15:00.
Zmiana daty zebrania rodziców uczniów klas IVa i Vb!
Z uwagi na wycieczki klasowe zmianie uległ termin zebrania klasowego dla rodziców uczniów klas: IVa i Vb. Odbędzie się ono we wtorek, dnia 28.05.2013 roku o godzinie 15:00.
Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek
16 maja 2013r. uczniowie klasy 3a wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci panią Agnieszką Frączek. Pani Agnieszka przyjechała na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli i prowadziła – przygotowane specjalnie z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima – spotkanie poświęcone poecie.
Pani Frączek jest germanistką i leksykografem oraz doktorem nauk humanistycznych. Zdobyła wiele nagród, między innymi Nagrodę Edukacji XXI oraz tytuł Książki Roku za Wielki słownik polsko-niemiecki i niemiecko-polski PWN. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jak napisać książkę i ile osób jest zaangażowanych w przygotowanie takiej książki do druku.
Podczas spotkania pisarka bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o młodości Juliana Tuwima, o jego dziecięcych zabawach i chłopięcych wybrykach. Opowieść o Julku autorka ilustrowała fragmentami swojej najnowszej książki zatytułowanej: „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą” oraz różnymi wierszami własnego autorstwa. Był też czas na zadawanie przez dzieci pytań, na które Pani Agnieszka chętnie odpowiadała oraz na zakup książki.
Na zakończenie spotkania wszyscy zainteresowani otrzymali dedykację do zakupionych książek.
Lekcja w Muzeum Narodowym, czyli "3 w 1"
W maju uczniowie klasy IIa IIIa byli na wycieczce w Warszawie. Pierwszym punktem wycieczki były lekcje w Muzeum Narodowym o tematyce: „Zabawy barwami „ i „O Matejko”.
Wizyta w muzeum zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie, podziwiały obrazy, aktywnie słuchały przewodnika i uczestniczyły w zajęciach, potrafiły też zaprezentować wiedzę zdobytą na lekcjach w szkole. Lekcja w Muzeum Narodowym to „3 w 1” – lekcja polskiego, historii i plastyki. Następnie udaliśmy się na spacer od Grobu Nieznanego Żołnierza do Rynku Starego Miasta. Ostatnim punktem wyprawy były zabawy w „Kolorado”
Wizyta na dziedzińcu Muzeum Wojska Polskiego zainspirowała nas do zorganizowania kolejnej wycieczki.
Spotkanie dla przyszłych "zerówkowiczów"!
Hej, dzieci, jeśli chcecie do naszych chodzić klas,
Do szkoły zapraszamy Was...
Wie duży człek i mały - trzeci czerwca, poniedziałek
o dwunastej - to Wasz czas!
Kto się boi nowej szkoły, niech strachowi każe spać,
Szkoła jest fajna, nie ma co się bać.
Hej dzieci, jeśli chcecie do naszych chodzić klas,
Do szkoły zapraszamy Was!
Rodziców swych zabierzcie - razem do nas się wybierzcie!
Wszak zerówek nastał czas!
Naszych przyszłych przedszkolaków zapraszamy na spotkanie z przyszłymi wychowawcami. Zebranie odbędzie się w poniedziałek, dnia 3.06.2013 roku, o godzinie 12:00 na szkolnym holu. Serdecznie zapraszamy!
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie