Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 11.12.2013 roku w godzinach 15:00 - 17:00.
Aktualności
Zapraszamy na Dzień Otwarty!
Andrzejki w klasie Va
Oj, działo się, działo... Koniec listopada w naszej klasie uświetniliśmy niesamowitą klasową zabawą andrzejkową, która z całą pewnością rpzejdzie do historii klasy Va...
W środę, 27 listopada, spotkaliśmy sie w naszej sali (nr 7), by wspólnie przygotować ją do zabawy. Po chwili klasa nie przypominała dobrze nam znanej sali - wszędzie wisiała kolorowa bibuła, nie zabrakło świec i ozdób we wszystkich możliwych miejscach.. Ponieważ w programie imprezy przewidzieliśmy wspólną dyskotekę, kilku chłopców zmieniło sie w klasowych DJ"ów, wykorzystując klasowe nagłośnienie do granic jego możliwości.
W zabawie towarzyszyły nam mamy: Marcina Banasiewicza, Olimpii Chimko, Maćka Kozickiego i Weroniki Wacławek oraz nasz wychowawca, Janusz Wojtan i klasowy nauczyciel wspomagający, Marta Bukat. Prowadzili oni zabawy, wróżyli nam, tańczyli i bawili razem z nami. Dowiedzieliśmy się m.in. kim zostaniemy w przyszłości i czy spełnią się nasze marzenia...Moje sie spełni!
Andrzejki w klasie Ia
Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie spotykali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykła. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się 28 listopada w klasie 1a. Imprezę prowadziła mama jednej z uczennic Pani Daria Migda.
Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznały się z gawędą na temat tradycji andrzejkowych. Następnie udały się „samolotami” (w rytm muzyki) do Krainy Wróżkolandii, gdzie miło spędziły czas na wróżbach. Wróżka, przy pomocy rekwizytów przepowiadała dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło również ustawiania bucików. Uczestnicy imprezy wróżyli sobie też, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.
Tomasz Trojanowski w naszej szkole!
Tomasza Trojanowskiego nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu z wnikliwych czytelników prozy dla dzieci i młodzieży. Autor „Kocich historii” czy „Misji Lolka Skarpetczaka” jest znany w gronie małoletnich Żabiowolan, tudzież informacja o jego wizycie w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie wywołała falę radości. Dzieci wprost nie mogły doczekać się przyjazdu człowieka, który stworzył postacie z dobrze znanych im książek.
Spotkanie przebiegało w niecodziennej atmosferze. Pisarz mówił o wyobraźni i jej roli w swoim życiu. Monolog szybko zamienił się w dyskusję, która zaskoczyła nawet naszego gościa! Dzieci nie tylko wypytywały o dalsze losy bohaterów, ale także wzięły aktywny udział w proponowanej przez pana Trojanowskiego zabawie związanej z wyobraźnią… Prawdziwym zaskoczeniem dla naszego gościa była prośba o udzielenie wywiadu dla szkolnej gazetki, prowadzonej przez uczniów szkoły. Na szczęście pan Trojanowski nie odmówił, co pozwoliło dociekliwym młodym dziennikarzom na zadawanie wielu nurtujących ich pytań.
Zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabiej Woli spotkanie usatysfakcjonowało wszystkich. Uczniowie chętnie skorzystali z możliwości zdobycia nowych, ciekawych doświadczeń. Podobne wrażenie odniósł również nasz gość – wyrażający się w bardzo pozytywny sposób zarówno o szkole, jak i o jej uczniach, zaskakujących go poziomem wiedzy oraz aktywnością podczas spotkania autorskiego.
"Czarnoksiężnik z krainy Oz" dla naszych dzieci
W środę, 20 listopada 2013r. uczniowie klasy 1a pojechali do Domu Kultury w Żabiej Woli, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Wszystkie dzieci były zachwycone atrakcyjnie przedstawionymi przygodami czwórki bohaterów – Dorotki, Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala, Lwa oraz psa Toto. Uczniowie chętnie włączali się do zabawy i wspólnie z aktorami odgrywali scenki.
Przedstawiona historia niosła ze sobą mądre i uniwersalne przesłanie, że dzięki przyjaźni i wzajemnej pomocy w trudnych sytuacjach możemy osiągnąć bardzo wiele. Najważniejsze to jednak uwierzyć we własne siły, podejmować wyzwanie i nie dać się zwieść złudnym pozorom. Rozum, serce i odwaga są w każdym z nas, musimy tylko nauczyć się je w sobie odnajdywać.
Jas i Małgosia
19 listopada 2013r. Stefcia Migda zdobyła się na ogromną odwagę i zaprezentowała swojej klasie 1a własną wersję bajki pt. „Jaś i Małgosia”, którą przygotowała na konkurs czytelniczy na opowiadanie baśni, bajek i legend pod hasłem „Dawno, dawno temu…”
Dzieci były zachwycone występem koleżanki, do tego stopnia, że musiała ona jeszcze dwukrotnie powtarzać występ.
Z Tuwimem w bibliotece
W dniach 7 i 8 listopada w naszej szkole odbyło się przesłuchanie 32 uczestników konkursu recytatorskiego „Julian Tuwim dzieciom”, zorganizowanego w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima. Konkurs adresowany był do uczniów klas II i III. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Juliana Tuwima, rozwijanie umiejętności recytatorskich i aktorskich u dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.
Uczniowie prezentowali się przed komisją w składzie:
- Aneta Woźniak – bibliotekarz
- Lilla Marszalek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
- Beata Śledziewska – logopeda
Komisja konkursowa oceniając recytację wierszy brała pod uwagę: wyrazistość mowy, interpretację, pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Komisja nagrodziła uczestników w sposób następujący:
I miejsce:
- Jurek Julia klasa II b – wyrecytowała wiersz „Cuda i dziwy”
- Aleksandra Lachowicz klasa III b – wyrecytowała wiersz „Okulary”
II miejsce:
- Łucja Karaszkiewicz klasa III b – wyrecytowała wiersz „Okulary”
- Milena Nakonieczna klasa III a – wyrecytowała wiersz „Słoń Trąbalski”
- Kinga Cichecka klasa III a – wyrecytowała wiersz „Okulary”
III miejsce:
- Anna Ceglińska klasa II a – wyrecytowała wiersz „Kotek”
- Franciszek Górecki klasa II a – wyrecytował wiersz „Rzeczka”
- Maja Bieganowska klasa II a – wyrecytowała wiersz „Bambo”
- Magdalena Wiśniewska klasa II a – wyrecytowała wiersz „Bambo”
- Karolina Serafin klasa II b – wyrecytowała wiersz „ Abecadło”
- Marta Michałowska klasa II b – wyrecytowała wiersz „Spóźniony słowik”
Komisja postanowiła przyznać także wyróżnienia następującym uczniom.
- Klaudia Buczyńska – klasa II b – wyrecytowała wiersz „Warszawa”
- Amir Hussain klasa III a – wyrecytował wiersz „Okulary”
- Julia Kowalska klasa III a – wyrecytowała wiersz „Okulary”
- Iga Wójtowicz klasa III a – wyrecytowała wiersz „Spóźniony słowik”
- Aleksandra Wrzosek klasa III a – wyrecytowała wiersz „Okulary”
- Karolina Szydlik klasa III b – wyrecytowała wiersz „Wszyscy dla wszystkich”
- Stanisław Wójcik klasa III b – wyrecytował wiersz „Stół”
Laureaci I, II, i III miejsca będą mieli zaszczyt zaprezentować się na forum przed uczniami, nauczycielami i rodzicami - w grudniu na podsumowanie Roku Juliana Tuwima. Otrzymają także nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
XIX EDYCJA KONKURSU CZYTELNICZEGO NA OPOWIADANIE BAŚNI, BAJEK I LEGEND
W dniu 19 października w naszej szkole odbyły się przesłuchania dzieci w konkursie czytelniczym na opowiadanie baśni, bajek i legend pod hasłem „ Dawno, dawno temu...”
Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Biblioteka Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs jest adresowany do wszystkich dzieci szkół podstawowych i gimnazjów z naszego Powiatu. Konkurs jest dwuetapowy. W szkolnych eliminacjach wzięło udział 27 uczniów z klas O – III. Najliczniej reprezentowana była klasa 0 a pani Elżbiety Żurawskiej – Witosińskiej.
Uczniowie prezentowali się przed komisją w składzie:
- Zofia Witalewska – bibliotekarz
- Elżbieta Kołodziejczyk – wicedyrektor
- Sylwia Bąbik - bibliotekarz
Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:
I miejsce
- Jakub Skorzycki klasa I b – przedstawił bajkę własnego autorstwa „Krasnoludek Odludek”
- Maja Włodarczyk kl. 0 a – przedstawiła bajkę własnego autorstwa „O makulaturze”
II miejsce
- Emilia Grabowska klasa 0 a – przedstawiła bajkę „ O trzech świnkach”
III miejsce
- Marcel Modzelewski klasa 0 a – przedstawił bajkę własnego autorstwa „O pomocnym słoniu”
- Stefania Migda klasa I a – przedstawiła bajkę „ Jaś i Małgosia”
- Weronika Bogucka klasa II a – przedstawiła bajkę własnego autorstwa „Kapryśna Królewna”
- Michał Knyziak klasa II b – przedstawił bajkę „ Trzy świnki”
Komisja szkolna przyznała wyróżnienia następującym uczniom:
- Adam Bejgier klasa I b – przedstawił bajkę „Wilk i zając”
- Róża Powązka klasa II b – przedstawiła bajkę „ Czerwony Kapturek”
- Emilia Jarkiewicz klasa III b – przedstawiła bajkę „ Czerwony Kapturek”
- Nikola Jasińska klasa III b – przedstawiła bajkę „ Czerwony Kapturek”
Laureaci I, II i III miejsca będą reprezentować naszą szkołę w II etapie konkursu. Drugi etap odbędzie się w grudniu w Grodzisku Mazowieckim.
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy postanowili przygotować bajkę i zaprezentować się przed jury. Życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs na plakat rozstrzygnięty!
W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na plakat. Celem konkursu była promocja biblioteki szkolnej wśród uczniów. Adresowany był do uczniów klas IV – VI. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie plakatu promującego bibliotekę szkolną w dowolnej technice plastycznej oraz umieszczenie na nim hasła reklamowego. Prace można było wykonać indywidualnie lub w parach. W konkursie wzięło udział 12 uczniów, którzy wykonali 10 prac plastycznych.
- Bejgier Jan kl. IV a
- Skorzycka Julia kl. IV a
- Drużna Julita kl. IV b
- Borzęcki Sebastian kl. IV b
- Wojtasiuk Kacper kl. IV b
- Folwarska Natalia kl. IV b
- Jałowiecki Jakub kl. IV b
- Szczepaniak Gabriel kl. IV b
- Chmielewska Marta kl. V a
- Brysiak Gabriela kl. V a
- Pyta Oliwia kl. V a
- Skowronek Natalia kl. VI b
Prace oceniła komisja konkursowa w składzie:
- Aneta Woźniak – bibliotekarz
- Katarzyna Kutyła – nauczyciel plastyki
- Janusz Wojtan – nauczyciel języka polskiego
Laureatami zostali:
- Skorzycka Julia kl. IV a – I miejsce
- Drużna Julita kl. IV b – II miejsce
- Bejgier Jan kl. IV a – III miejsce
Wyróżnienia otrzymali:
- Jałowiecki Jakub kl. IV b
- Skowronek Natalia kl. VI b
Uczniowie zostali nagrodzeni ocenami celującymi z plastyki oraz dyplomami. Gratulujemy!
Zapraszamy na dzień otwarty!
Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 20.11.2013 roku w godzinach 15:00 - 17:00.
"Ekologia i ja" - konkurs rozstrzygnięty!
We wrześniu i październiku 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji konkursu o tematyce ekologicznej „Ekologia i ja”. Celem konkursu jest podnoszenie poziomu wiedzy ekologicznej, poprzez kształtowanie świadomości w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Konkurs był przeprowadzony w następujących kategoriach poszczególnych grup wiekowych:
I grupa wiekowa (klasy 0 – III szkoły podstawowej):
a) praca plastyczna - kolaż,
b) wykonanie przedmiotu z surowców wtórnych;
II grupa wiekowa (klasy IV – VI szkoły podstawowej):
a) plakat ekologiczny,
b) komiks;
Komisja w dniu 21 X 2013r. dokonała oceny prac konkursowych zgłoszonych do I etapu konkursu, z których do II etapu zostały zakwalifikowane następujące prace:
I grupa wiekowa – Gabrysia Smętkowska z klasy IIa, Kinga Mercik z klasy IIb;
II grupa wiekowa – Artur Sosnowski z klasy Vb.
Gratulujemy!
Zapraszamy na zebranie!
Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się w środę, 23.10.2013 roku w godzinach 15:00 - 17:00.
Klasy czwarte w "Koperniku"
11 października 2013 r. klasy czwarte odbyły fascynującą lekcję przyrody w Centrum Nauki Kopernik. Na chwilę przenieśliśmy się w przestrzeń iluzji optycznych. Dowiedzieliśmy się, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, a także w jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni. Samodzielnie wyprodukowaliśmy prąd elektryczny, dowiedzieliśmy się jak powstaje tornado oraz doświadczyliśmy tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi. Obserwowaliśmy nasze ciało, jego sprawność, ograniczenia i możliwości. Kolejnym etapem naszej wizyty w Centrum Nauki były zajęcia w planetarium. Uczestniczyliśmy w pokazie „Słoneczna podróż” . Prezenterzy wyjaśnili nam sezonową zmienność wyglądu nocnego nieba, wytłumaczyli przyczyny występowania pór roku, zmiany długości oświetlenia różnych stref naszej planety, pokazali zjawisko polarnych dni i nocy na biegunach.
Dzwonek woła wszystkich nas, na naukę przyszedł czas...
Słowami piosenki „Na dobry początek” uczniowie klas pierwszych rozpoczynali we wrześniu każdy dzień nauki. Pięćdziesięcioro pierwszaków bez problemu weszło w rolę ucznia. Dzieci z zapałem podjęły wszystkie zadania. W notesach i zeszytach pojawiły się pierwsze stemple i „Sowy Madre Głowy”. Każdy dzień przenosi nowe wyzwania i obfituje w ciekawe doznania. Jednym z najbardziej ulubionych sposobów nauki matematyki są zajęcia z wykorzystaniem „Kuferków możliwości”. Każdy pierwszak ma do swojej dyspozycji kuferek matematyczny, a w nim lusterko, liczydło, klocki, patyczki, figury geometryczne, miarkę krawiecką. Dzięki tym pomocom uczymy się matematyki działając. Zajęcia tego typu odbywają się 2 razy w tygodniu. Stałym elementem naszych zajęć jest „Gimnastyka buzi, oka i języka”. Ciekawą formą tego typu zajęć okazało się spotkanie z panią logopedą. Pani Beata pokazała nam kilka ćwiczeń usprawniających nasze buzie, język i oko. Dzięki lusterkom z kuferka, każdy z nas mógł obserwować prawidłowość wykonywania poszczególnych ćwiczeń.
Równie ciekawe okazały się zajęcia z cyklu „Rondelkolandia”. Dzieci z zapałem wykonywały potrawy z jajek i warzyw. Powstały piękne muchomory, łódki i myszki, które następnie zostały w całości skonsumowane. Przy okazji dzieciaki uczyły się zasad prawidłowego odżywiania. Do pomocy w przygotowaniu potraw włączyli się rodzice.
Obecnie przygotowujemy się do uroczystości „Pasowania na ucznia”, która odbędzie się 14 .10.2013 roku o godz. 11.00
Trzymajcie za nas kciuki!
W skansenie
Pierwszego października klasa IIIa i IIIb były na wycieczce w skansenie „Wiecha”.
Na terenie skansenu uczniowie zwiedzali kuźnię, starą zagrodę wiejską z izbą etnograficzną, dawne narzędzia i maszyny oraz starą szkołę, młyn wodny i wiatraki. Uczniowie uczestniczyli w lekcji powstawania chleba „Od ziarenka do bochenka”.
W czasie wolnym uczniowie bawili się na boisku i placu zabaw. Duże zainteresowanie wzbudziły zwierzęta (konie, daniele, kucyki, kozy, osły i kury), które mogliśmy oglądać w zagrodach na terenie skansenu.
Rzecznik Praw Ucznia wybrany!
W dniu 30.09.2013 r. Samorząd Uczniowski działający przy Szkole Podstawowej w Józefinie, przeprowadził wybory Rzecznika Praw Ucznia w naszej szkole.
Społeczność Uczniowska w głosowaniu tajnym wybrała na funkcje Rzecznika Praw Ucznia nauczycielkę przyrody panią Martę Pater.
Teatralna Va
Od ponad pięciu lat nasza placówka nosi zaszczytne miano Kawalerów Orderu Uśmiechu. Jednym z naszych zadań jest propagowanie wartości "najsłoneczniejszego z odznaczeń", czego w tym roku podjęli sie aktorsko uzdolnieni uczniowie z klasy Va oraz p. Lidia Pytlak, przygotowująca prezentację multimedialną poświęconą Orderowi Uśmiechu oraz osobom, które otrzymały go z rąk Kapituły.
W poniedziałek, 14 października, piątoklasiści w trzyaktowym przedstawieniu pokazali wszystkim, jak przebiega proces wyłaniania kandydata na Kawalera Orderu Uśmiechu, weryfikacji danych przez Kapitułę oraz uroczystość nadania odznaczenia. Jedna z uczennic, wcielająca się w rolę osoby pretendowanej do otrzymania Orderu musiała nawet wypić przy wszystkich sok ze specjalnego pucharu!
Uczniowie biorący udział w przedstawieniu nie wiedzą jeszcze, jaka niespodzianka (i zaszczyt) czeka ich za dwa tygodnie...
Akcje szkolne
Nasza szkoła przystąpiła do programu "Klub Bezpiecznego Puchatka". Więcej na ten temat znajdziecie w zakładce Akcje szkolne.
Biblioteka szkolna
Moduł Biblioteka szkolna został zmodyfikowany - znajdziecie tu informacje na temat konkursów organizowanych przez naszą bibliotekę!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie