Aktualności
Mikołajki w klasie Ic
Miss i Mister Szkoły 2015 wybrani!
W dniu 04.12.2015r. jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs Wybory Miss i Mistera Szkoły ‘2015.
Uczniowie klas IV – VI mogli kibicować swoim kandydatkom i kandydatom, a nad całością czuwała komisja w składzie:
Przewodnicząca: P. Teresa Wisińska, członkowie: P. Janusz Wojtan oraz ucz. Oliwia Karp, ucz. Weronika Łoś, ucz. Julia Skorzycka, ucz. Eliza Sęk
W konkursie brali udział uczniowie z klas IV-VI
Wybory prowadziła opiekun SU szkoły P. Jolanta Walerysiak.
W konkursie brane były pod uwagę: uroda kandydatek i kandydatów, strój oraz sposób zaprezentowania siebie. Za wszystko można było maksymalnie uzyskać 15 punktów. Komisja dokonała podsumowania punktów i przewodnicząca ogłosiła, że II Wicemiss została Bieganowska Maja, I Wicemiss – Kacperkiewicz Zuzanna, II Wicemisterem został Hussain Amir, I Wicemisterem –Szczepaniak Gabriel. Natomiast Miss Szkoły została Jurek Julia, a Misterem został Wojtasiuk Kacper.
Wszyscy uczniowie dokonali wyboru Miss i Mistera Publiczności przez podniesienie ręki na jednego wybranego kandydata i tak, Miss Publiczności została Szydlik Karolina, a Misterem Publiczności Kornecki Kacper.
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Podczas całej imprezy wszyscy świetnie się bawili.
Owocowe spotkanie...
Firma SEBEX, która dostarcza do naszej szkoły owoce i warzywa oddelegowała panie, które zorganizowały pogadankę dla klas I-III na temat wartości odżywczych soków naturalnych zrobionych bezpośrednio przed spożyciem. Mówiły o tym, że są one bowiem najzdrowsze. Zwracały uwagę, aby pamiętać o tym, że owoce mają w swoim składzie duże ilości cukru, więc nie należy ich dosładzać. Wielokrotnie podkreślały, że świeżo wyciśnięty sok jest nieporównywalnie lepszy niż wszelkiego rodzaju słodzone napoje gazowane i niegazowane. Zachęcały do wyciskania soku razem z rodzicami, ponieważ wyciskanie soku może być wspólną zabawą, a jednocześnie pomaga tworzyć nawyki zdrowego odżywiania.
Zajęcia skończyły się degustacją zrobionych soków.
Wszystkim bardzo smakowało!
Odkrywanie dzikiej natury każdym zmysłem
Dnia 2 grudnia 2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Udaliśmy się do Cinema Parku na seans pt. „Królestwo Zwierząt”. O godzinie 12.00 zebraliśmy się i każdy dostał czerwoną opaskę, która oznaczała grupę do której należymy.
Pierwsza w kolejności była sala inspiracji. Obejrzeliśmy tam film pt. „Gatunki Zagrożone”, film o małych orangutanach, które zostały uratowane przez ludzi. Zobaczyliśmy jak niczym dzieci uczą się one stawiać pierwsze kroki, nabywają nowe umiejętności, które pozwolą im przetrwać w dzikiej dżungli – ich naturalnym środowisku. To poruszająca opowieść o ludziach, którzy całe swoje życie poświęcają ratowaniu ginących gatunków zwierząt. Dowiedzieliśmy się jak poważnym problemem jest niszczenie ich środowisk naturalnych.
W sali wyobraźni wspólnie wybraliśmy się na wyprawę po amazońskiej dżungli. W czasie tej niezwykłej przygody poznaliśmy dzikie gatunki zwierząt zamieszkujące te tereny oraz zwyczaje tam panujące.
Kolejną z sal była sala muzyki. Film „Zwierzęce rozmowy” przedstawił nam sposoby porozumiewania się zwierząt. Nauczyliśmy się jak prawidłowo odczytywać odgłosy przez nie wydawane. Co chcą nam przekazać poprzez warczenie, skowytanie, wycie czy ćwierkanie.
Następna była sala 3D i film zatytułowany „Świat z lotu ptaka”. Założyliśmy specjale okulary i wspólnie z kluczem ptaków wybraliśmy się w ekscytującą podróż do ciepłych południowych miejsc podczas ich corocznych migracji. Dzięki technologii trójwymiarowej wzbiliśmy się ponad chmury i szybowaliśmy ramię w ramię z tymi fascynującymi zwierzętami. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób pokonują tyle tysięcy kilometrów i są w stanie określić drogę oraz miejsce do którego zmierzają, nie mając żadnych systemów nawigacyjnych. Zobaczyliśmy również, w jaki sposób ludzie próbują naśladować ptaki.
W sali interakcji wzięliśmy udział w interaktywnej grze pt. „Akademia zwierząt”, podczas której odpowiadaliśmy na wiele interesujących pytań dotyczących zwierząt. Dowiedzieliśmy się, które z nich są największe i najmądrzejsze oraz najbardziej dzikie i niebezpieczne. Nauczyliśmy się jak chronić gatunki zagrożone oraz środowisko w którym żyją. Nasza klasa została zwycięzcą tej gry a dwie nasze uczennice: Zosia Kalisiewicz i Maja Włodarczyk zostały nagrodzone dyplomami.
Na koniec udaliśmy się do sali ruchu na seans pt. „W głębinach oceanu”, gdzie wzięliśmy udział w podwodnej podróży po głębinach mórz i oceanów. Przemierzaliśmy te otchłanie od najciemniejszych i najzimniejszym miejsc w okolicach Arktyki do kolorowych, tropikalnych lagun. Dzięki idealnie zsynchronizowanym z obrazem efektom specjalnym, mogliśmy nie tylko zobaczyć to wszystko, ale również odczuć na własnej skórze.
Po godzinie 16-tej zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wycieczka wszystkim się podobała.
Pięć złotych minut
W dniu 03.12.2015 r. uczniowie z klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy na Charytatywny koncert „5 złotych minut dla ratowania ludzkiego życia”. Uczestniczymy w tych koncertach już ponad 18 lat, dokładając „cegiełkę” na fundację Prometeusz, która organizuje te koncerty pomagając w ratowaniu ofiar wypadków. Opiekunami na wycieczce były panie: Jolanta Walerysiak, Edyta Wykrota i Teresa Wisińska.
W tym roku dzieci i opiekunowie przeżyli wiele wspaniałych wrażeń podczas uczestnictwa w wielkiej imprezie. Były występy wielu artystów scen polskich, m.in. zespół Gospel, Monika Leszczuk, Sarsa, Maciej Pol – iluzjonista. Wszyscy mogli wspólnie potańczyć taniec zumba, wspólnie z zespołem artystycznym prowadzonym przez trenerkę aerobiku. Na koniec koncertu obejrzeliśmy przedstawienie muzyka i dźwięk, czyli laser Show.
Ku pamięci Jana Pawła II
Dnia 30.11.2015 r. Łucja Karaszkiewicz (kl. 5b, uczennica pani Sylwii Kwiecień ) oraz Blanka Modzelewska (kl. 6a, uczennica pana Janusza Wojtana) reprezentowały Szkołę Podstawową w Józefinie w VI edycji Rejonowego Konkursu Wiedzy ,,Jan Paweł II i jego związki z teatrem”, organizowanego przez Publiczne Gimnazjum w Radziejowicach. Łucja oraz Blanka godnie reprezentowały naszą szkołę i choć nie zdobyły żadnego z trzech głównych miejsc, to i tak zasługują na uznanie, bo zostały wybrane z grona ponad czterystu uczniów naszej szkoły do recytacji bardzo trudnych tekstów Karola Wojtyły. Dziewczynki bez wątpienia sprostały stawianemu im wyzwaniu!
Nasze tenisistki pokazały klasę!
Na Zawodach Powiatowych w Tenisie Stołowym Dziewcząt naszą szkołę reprezentowały Weronika Łoś i Natalia Folwarska. Dziewczęta grały bardzo dobrze i po zaciętych i ciekawych meczach zajęły IV miejsce. Przegrały jedynie z zawodniczkami trenującymi na codzień w KS Bogoria.
Wcześniej w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, w którym brało udział 16 dziewcząt i 16 chłopców wyłoninych w rozgrywkach klasowych.
Kolejność dziewcząt:
I m - Weronika Łoś
II m - Natalia Folwarska
III m - Weronika Kowalska
Kolejność chłopców:I m- Antoni Żurowski
II m - Gabriel Szczepaniak
III m - Piotr Rejnin
Uczniowie w operze
Dnia 18.11.2015 r. uczniowie kl. 4-6 naszej szkoły uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Warszawskiej Opery Kameralnej, a następnie oglądali wystawę obrazów w Muzeum Narodowym. W operze przysłuchiwali się operze ,,Cyrulik Sewilski”. Uczniowie byli pod opieką pani Krystyny Wasiak, nauczyciela muzyki i inicjatorki wycieczki, oraz pań: Sylwii Kwiecień i Jolanty Walerysiak.
Klasa IIb poznaje polskie legendy
Legenda to łacińskie słowo oznacza 'to, co powinno zostać przeczytane'. Legenda jest specyficzną opowieścią, która zawiera obok elementów, zdarzeń realistycznych także wątki fantastyczne, części niezwykłe, cudowne, magiczne, wprost bajkowe. Realizm przeplata się tu z fantazją, magią. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat został utworzony kanon polskich legend, które należy znać. Wśród polskich legend na wyróżnienie zasługują: legenda o Lechu, Czechu i Rusie, legenda o Smoku Wawelski, legend o Królu Popielu, legenda o Dębie Bartku i wiele innych. Poznawanie własnej kultury, tradycji i tożsamości należy zacząć od poznania legend, dlatego klasa 2b postanowiła zapoznać się z tym wspaniałym dorobkiem polskiej kultury. Pierwszą poznaną i omówioną legendą w naszej klasie była „Warszawska Syrenka”.
Justyna Kwiatkowska
Andrzejki w klasie 2b
,,Andrzejki” – przypadają na noc z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja. Pierwsze wzmianki kronikarzy o obchodach andrzejek w Europie pojawiły się około XI wieku. Do Polski zwyczaj ten dotarł w XVI w. Pierwotnie bawiły się tylko panny. Panowie podobne ceremonie odprawiali dla siebie w ,,katarzynki”(noc z 24 na 25 listopada). Niegdyś traktowano wróżby bardzo poważnie i wykonywano w odosobnieniu. Dziś bawimy się wspólnie lejąc wosk, ustawiając buty jeden za drugim…Nawiązując do zwyczajów przodków wszyscy tej nocy chętnie zaglądamy w przyszłość pamiętając o tym, że wszystkie wróżby należy traktować tylko jako żarty i zabawę. Tak też potraktowaliśmy nasze klasowe ,,Andrzejki”. Było dużo śmiechu, wróżby, tańce i wygibasy . Bawiliśmy się wspaniale.
Justyna Kwiatkowska
Konkurs plastyczny "Jesień wokół nas"
Jesień to niezwykle barwna pora roku. To czas zbiorów i powolnych przygotowań na nadejście zimy. To także czas, kiedy otaczająca nas przyroda pokazuje swoje kolorowe oblicze, a jeszcze ciepłe i słoneczne dni zachęcają do spacerów i podziwiania uroków jesiennego krajobrazu.
By na dłużej zatrzymać i móc podziwiać tą niepowtarzalną atmosferę jesieni dnia 24 listopada 2015r. odbył się konkurs plastyczny pt. ”Jesień wokół nas”, w którym uczniowie klas I – III mieli swoje wyobrażenie o jesieni, przedstawić w formie plastycznej. Efekt ich działań to prace wykonane techniką pasteli, obrazujące tą niezwykle malowniczą porę roku.
Jury w składzie:
p. Marzena Pytlak
p. Agnieszka Świeczka
p. Anna Stelmach
p. Lilla Marszałekwyłoniło następujące prace konkursowe:
KLASY I
I miejsceAlicja Jarosz i Julia Stępień kl. I d
II miejsce
Nikola Caban kl. I c
III miejsce
Gabriela Skrzypkowska kl. I b, Maja Pisarek kl. I c
KLASY II – III
I miejsce
Daria Wieczorek kl. III b
II miejsce
Amelia Piątkowska kl. II a oraz Aleksandra Księżopolska kl. III a
III miejsce
Zosia Kalisiewicz kl. II a oraz Weronika Korbień kl. III a
WYRÓŻNIENIA
Aleksandra Włodarczyk kl. I d
Natalia Wojtasiuk kl. II a
Sandra Szadkowska kl. III a
Wszystkie prace konkursowe można oglądać na szkolnej wystawie.
Andrzejkowa Eko - Nocka!
W dniu 27.11.2015 r. odbyła się w naszej szkole „Andrzejkowa nocka ”, którą zorganizował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem P. Jolanty Walerysiak.
W imprezie wzięło udział 41 uczniów klas IV-VI. Dzieci brały udział w różnych wróżbach Andrzejkowych, dyskotece oraz obejrzały 2 filmy. Miło i wesoło spędziły czas, pod opieką p. Jolanty Walerysiak, p. Marzeny Pytlak, p. Justyny Kwiatkowskiej oraz p. Beaty Skorzyckiej – mamy jednej z uczennic.
Życzliwość nade wszystko
Dzień 21.11.2015 r. obchodzony jest w ponad 180 krajach jako ważne święto – DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą, panią Sylwią Kwiecień, przygotowali dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły krótką informację na temat tego święta, które w naszym kraju obchodzone jest od 2006 r. Uczniowie obdarowali nauczycieli orderami życzliwości i uśmiechu, który wpisany jest na trwałe w nazwę i godło naszej szkoły. Tego dnia uczniowie i nauczyciele byli dla siebie szczególnie życzliwi, ale wszyscy wiemy, że postawa taka winna nam towarzyszyć codziennie, nie tylko 21 listopada. W związku z obchodzonym w naszej szkole Dniem Życzliwości przeprowadzone zostały dwa plebiscyty: 1. Na najżyczliwszą klasę w szkole i 2) Najżyczliwszego nauczyciela. Wyniki plebiscytu zostaną wkrótce ogłoszone.
Pozdrowienia ze Słubicy!
Witamy bardzo serdecznie!
Jesteśmy uczniami klas 0a, której wychowawczynią jest Pani Aleksandra Szamburska i klasy 0b, której wychowawczynią jest Pani Małgorzata Borowska.
We wrześniu przyszliśmy do szkoły trochę przerażeni, bo nie wiedzieliśmy, co nas czeka. Szybko okazało się, że jest w naszej szkole SUPER!!!
Nasze Panie mają wiele ciekawych pomysłów, aby zajęcia były interesujące dla wszystkich. W klasie 0b oprócz uczenia się i nabywania nowych umiejętności min. malujemy farbami, robimy wydzieranki z kolorowego papieru, lepimy lub wylepiamy obrazki z plasteliny tworzymy po prostu piękne arcydzieła. Możecie w galerii obejrzeć nasze jesienne prace.
Na zajęciach dużo czasu poświęciliśmy na pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze. Teraz już wiemy, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze!
Bardzo lubimy bawić się w sali, najbardziej klockami, z których budujemy różne budowle. Dużo przyjemności sprawia nam też układanie puzzli oraz granie w gry planszowe.
Jesteśmy bardzo zaprzyjaźnionymi klasami i lubimy razem przebywać, dlatego też razem chodzimy na spacery po najbliższej okolicy, byliśmy np. z wizytą w stadninie „Bolesławek”.
W październiku wspólnie z Naszymi Paniami i Panią Lidią Pytlak, która uczy nas religii byliśmy na wycieczce w Kościele w Skułach.
Na początku listopada byliśmy na wycieczce w Głoskowie, gdzie obchodziliśmy Święto pieczonego ziemniaka. Mieliśmy tam wiele atrakcji:
- spotkanie z panią, która przybliżyła nam tradycję związaną z tym świętem;
- pieczenie kiełbasek i ziemniaków w ognisku – jedzonko było pyszne;
- zabawy swobodne na placu zabaw;
- wykonywaliśmy też pracę plastyczną z użyciem ziemniaków – stempelki;
- zabawy ruchowe z animatorami.
Było ekstra!!!
Zapraszamy do galerii obejrzenia zdjęć klas 0a i 0b!
Co się dzieje w Ia?
16 października – uczniowie naszej klasy otrzymali dyplomy z okazji pasowania na ucznia klasy I oraz upominki. Niespodzianką był tort upieczony przez mamę Zuzi! Pychota!
3 listopada – rozpoczęliśmy akcję klasowego czytania książek przez rodziców. Mama Ali i Nikodema czytała nam opowiadanie pt „ Jak wróbelek Elemelek uczył się literek”. W tym dniu z wielkim zapałem przystąpiliśmy do wykonania w grupach jesiennej sałatki – w myśl zasady „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”
17 listopada – odbył się klasowy konkurs recytatorski. Cała klasa prezentowała wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wiekszość uczniów przebrała się za postacie z wierszy. To był wielki dzień! Uczniowie po mistrzowsku reprezentowali swój talent recytatorski. Pierwsze miejsce zdobyła Zuzia Sokołowska i Jan Gajewski. Drugie miejsce zdobyły Maja Rurarz i Oliwka Możdżynska. Trzecie miejsce zdobyli Patryk Kamiński i Filip Pawlak. Gratulacje!
19 listopada – słuchaliśmy bajki czytanej przez mamę Oliwki pt: „Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej. Przygody dzielnego Dratewki bardzo nam się podobały.
19 listopada – sześciu uczniów naszej klasy wzięło udział w I Edycji Konkursu Bibliotecznego pod hasłem „Oczaruj mnie swoim bohaterem literackim”. Trzecie miejsce zdobyła Zuzia Sokołowska recytując wiersz Jana Brzechwy „Żuk” i będzie reprezentowała naszą szkołę w Grodzisku Mazowieckim. Bardzo się cieszymy, gratulujemy i trzymamy kciuki!
20 listopada – rozpoczęliśmy cykl lekcji „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Na pierwsze spotkanie przybył tata Dawida. Pan Marcin Jabłoński jest serwisantem dźwigników przemysłowych. Opowiadał nam o swojej pracy, oglądaliśmy samochód i jego wyposażenie w specjalny sprzęt serwisowy. Wiele terminów i pojęć słyszeliśmy po raz pierwszy. To trudna i odpowiedzialna praca. Dziękujemy za spotkanie i życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy oraz szerokiej i bezpiecznej drogi!
Patriotyzm niejedno ma imię
Dnia 20 listopada 2015 r. uczniowie kl. 5b gościli w klasie wyjątkowego gościa – pana ppłk. Ryszarda Najczuka z Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Obrony Narodowej RP. Nasz gość przybył do kl. 5b na zaproszenie pani Sylwii Kwiecień, wychowawcy klasy. Uczniowie mogli porozmawiać z żołnierzem na temat patriotyzmu, a właściwie tego, czym on jest dla dzieci i jak pojęcie to sami uczniowie rozumieją. Spotkanie było dla uczniów niezapomnianą lekcją historii, której przysłuchiwała się pani Dyrektor Marzena Pytlak. Na zakończenie pan pułkownik złożył na ręce pani Dyrektor prezent - godło Polski. Szkolna biblioteka obdarowana została pięknymi albumami o tematyce patriotycznej i wojskowej. Uczniowie otrzymali upominki – smycze, słodycze, albumiki, opaski odblaskowe. Goście nie zapomnieli o pani Sylwii Kwiecień, która otrzymała małego, ,,pluszowego żołnierza” - Misia Pysia, który już został wpisany na listę uczniów kl. 5b
Klasy piąte w Cinema City
Dnia 16.11.2015 r. klasa 5a oraz 5b wybrały się na wspólną wycieczkę do Cinema City w Warszawie. Pod opieką wychowawców: pani Edyty Wykroty, Sylwii Kwiecień oraz pani Jolanty Walerysiak dzieci nie tylko obejrzały niezwykłe prezentacje w pięciu salach kina, ale także zostały obdarowane przez właścicieli obiektu pyszną pizzą.
Pies najlepszym przyjacielem drugoklasisty
Jestem piesek, to rzecz wielka
nie zabawka, nie kukiełka
gdy mnie wołasz mówię hau,
gdy pogłaszczesz łapę dam...Każdy z nas słyszał przysłowie „Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka” - niewątpliwie nie jest to stwierdzenie bezpodstawne.
Bez względu na okoliczności psy zachowują wierność, nie pamiętają win, kochają bezwarunkowo… Niejednokrotnie pozwalają człowiekowi normalnie funkcjonować. Ponieważ większość dzieci posiada psa i temat ten jest dzieciom bardzo bliski postanowiłyśmy wykonać prace plastyczne związane z naszymi pupilami. Uczniowie wykonywali najróżniejsze psy, pieski, psiaki z kawałków materiału, tkaniny i futerka. Powstały piękne prace, które można podziwiać na naszej wystawie.
Czarująca IIa
W dniach 16.11 do 18.11.2015r. pięcioro uczniów z klasy II a pod okiem wychowawczyni Lilli Marszałek przygotowywało się do konkursu bibliotecznego pt. „Oczaruj mnie swoim bohaterem literackim”. Uczniowie kolejno prezentowali swój talent recytatorski, a nawet aktorski. Wiersze charakteryzowały się niezwykłym humorem, dlatego podczas przedstawiana kolejnych utworów co chwilę rozlegał się śmiech publiczności. Przyczyniał się do tego także sposób prezentacji wierszy przez niektórych uczestników.
Uczestnicy konkursu przedstawiali następujące wiersze:
Jakub Czekanowski – „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej
Jakub Chechłacz – „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry
Igor Zawistowski – „Okulary” Juliana Tuwima
Ania Buczyńska – „Kwoka” Jana Brzechwy
Maksymilian Bryła – „Hipopotam” Jana Brzechwy
Naszym przedstawicielom życzymy powodzenia!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie