W związku z prowadzonym postępowaniem przetargowym na wynajem kuchni i zaplecza kuchennego, dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Szczegóły w załączniku.
Aktualności
Ogłoszenie
Warsztaty ceramiczne w klasie IIb
Dnia 18 listopada klasa 2b wybrała się do Pracowni Zapole na warsztaty z gliny. Dzieci dowiedziały się, jak pozyskuje się glinę i do czego jest wykorzystywana. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prac wykonanych przez Panią Jolantę Czuksanow. Następnie krok po kroku dzieci wykonały naczynia z gliny, które zostały w pracowni do wypalenia. Cała klasa z niecierpliwością czeka na efekty swojej pracy, które będzie można pomalować na zajęciach plastycznych . Dziękujemy za kreatywne warsztaty i z niecierpliwością czekamy na kolejne.
Justyna Kwiatkowska
Jesienny konkurs plastyczny za pasem!
Uczniów klas I - III zapraszamy do udziału w jesiennym konkursie plastycznym. Szczegóły w regulaminie.
Pierwszaki w Dyniolandzie
Gdzie rosną dynie? W Dyniolandzie oczywiście! Przekonali się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Józefinie podczas wycieczki do Wieliszewa.
Wtorkowym porankiem wyruszyliśmy autokarem do Dyniolandu - warzywnej krainy. Tego dnia dopisała nam wspaniała pogoda. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po polu dyniowym. Dzieci mogły obejrzeć różne odmiany dyń z całego świata. Lecz największe wrażenie zrobiły dynie giganty - ważące nawet ponad 300 kg. Ponadto w tym roku dodatkową atrakcją były tykwy- egzotyczne rośliny z rodziny dyniowatych. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki odwiedzili mini zoo, w którym mieszkają kury, kaczki, koziołki i króliki oraz świnka wietnamka. Dzieci nie tylko przyglądały się zwierzętom, ale także mogły je samodzielnie nakarmić. Wielką radość w małych odkrywcach wywołały zabawy w słomianym labiryncie, słomianej farmie ze słomianymi zwierzętami. Kolejną atrakcją, która zachwyciła dzieci był pokaz sztuczek Bajki- psa ratownika z OSP-Ratownictwo Wodne Nowy Dwór Mazowiecki. Następnym punktem programu był wykład
Pana Dyni o dyni, jej historii, pochodzeniu, zastosowaniu kulinarnym, połączony z degustacją pysznej zupy dyniowej oraz prażonych pestek dyni. Na koniec tej wyjątkowej podróży Pani Ola zaprosiła wszystkich do dyniolandowych gier i zabaw oraz grillowania kiełbaski. Na pożegnanie każda grupa dostała piękną dynię.Wycieczka okazała się ciekawą formą spędzenia czasu, podczas której nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. Dzieci szczęśliwe i radosne, pełne niezapomnianych wrażeń powróciły do szkoły. To była naprawdę niesamowita wycieczka, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
Informujemy, że z uwagi na apel szkolny związany z uroczystą akademią poświęconą Rocznicy Odzyskania Niepodległości w czwartek, 19 listopada, uczniów klas IV - VI obowiazują stroje galowe.
Wspólnie uczciliśmy Rocznicę Odzyskania Niepodległości
W dniu 11 listopada 2015r. poczet sztandarowy w składzie: Aleksandra Kopeć, Natalia Folwarska, Gabriel Szczepaniak, Wiktoria Kujawa, Oliwia Karp, Przemysław Kowal brali udział w uroczystości z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele w Skułach, po której zebrani złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Józefa Piłsudskiego. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem Roty.
Laurki dla Biblioteki!
W październiku ogłosiłyśmy konkurs na laurkę dla biblioteki szkolnej. Otrzymałyśmy od naszych uczniów 258 prac plastycznych. Uczniowie przygotowali kartki używając różnych technik plastycznych. W środku znalazłyśmy podziękowania za pracę, wyrozumiałość i cierpliwość. Niektóre laurki zawierały rymowane wierszyki oraz życzenia.
Szczególnie chcemy podziękować klasie I a za wykonane bardzo starannie piękne wyklejanki.
W konkursie na laurkę nagrodziliśmy
Kategoria I – prace uczniów klas I
Pierwszego miejsca nie przyznano.
II – miejsce
Aleksandra Jarosz klasa I d
Natalia Osiadacz klasa I d
III – miejsce
Niebrzydowski Oliwier klasa I d
Wyróżnienia otrzymali:
Uczniowie klasy I a
Adam Przybylski klasa I c
Julia Stępień klasa I d
Włodarczyk Aleksandra klasa I d
Kategoria II – prace uczniów klas II - III
I – miejsce
Zofia Kalisiewicz klasa II a
Jakub Skorzycki klasa III b
II – miejsce
Księżopolska Aleksandra klasa III a
Jakub Czekanowski klasa II a
III – miejsce
Albert Tengli - Olczak klasa III a
Wyróżnienia otrzymali:
Julia Wojtasiuk klasa II a
Aleksandra Homa klasa II c
Patrycja Miciałkiewicz klasa III a
Kinga Kozłowska klasa III b
Kategoria III – prace uczniów klas IV - VI
I – miejsce
Bartłomiej Wroński klasa IV b
II – miejsce
Jakub Szymański klasa IV a
III– miejsce
Julia Skorzycka klasa VI a
Emilia Jarkiewicz klasa V b
Wyróżnienia otrzymali:
Karolina Serafin klasa IV b
Adam Ciomcia klasa VI a
Rafał Zwierzchowski klasa VI a
Wszystkim uczniom dziękujemy. Wkrótce zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa.
Ważne
Informujemy, że do dn. 20.11.2015 r. gabinet logopedyczny w naszej placówce będzie nieczynny.
Oczarujcie nas...
Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w I edycji konkursu „Oczaruj mnie... swoim ulubionym bohaterem literackim...” Organizatorem konkursu jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Grodzisku Mazowieckim.
Etap szkolny odbędzie się 19 listopada 2015 roku. Przesłuchania uczestników w I etapie konkursu zostaną zorganizowane w Szkole Podstawowej w Józefinie. Laureaci I, II i III miejsca będą reprezentować naszą szkołę w II etapie – międzyszkolnym.
Wszystkim uczniom życzymy powodzenia.
Szczegóły w załączniku.
Ognisko klasy Ib
29 października przy pięknej pogodzie bawiliśmy się na terenie szkoły przy ognisku, w specjalnie zrobionej dla nas misie paleniskowej. Degustowaliśmy PYSZNE ciasteczka, piliśmy ciepłą herbatę i kompocik. Wszystkim rodzicom serdecznie DZIĘKUJEMY.
Warsztaty wikliniarskie w klasie IIb
Dnia 4 listopada klasy II b II c i III a wzięły udział w warsztatach wikliniarstwa z Panem Wojciechem Solka. Nasz zaproszony gość pokazał nam co można wykonać z wikliny i przede wszystkim w jaki sposób. Następnie w klasach dzieci wykonały koszyczki przy pomocy swoich wychowawczyń. Na koniec każde dziecko dostało pamiątkową ekologiczną bransoletkę.
Justyna Kwiatkowska
Dysleksja bez tajemnic
Dnia 30 X 2015 r. wygłoszona została w naszej szkole prelekcja na temat dysleksji. Wygłosiła ją pani Dorota Sobczyńska, psycholog poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim. Inicjatorką spotkania była pani Sylwia Kwiecień, terapeuta pedagogiczny naszej szkoły. Wysoka frekwencja przybyłych na spotkanie rodziców pokazała, że jest potrzeba mówienia o tym, czym jest dysleksja, jak pracować z dzieckiem, u którego ją zdiagnozowano, na jakiego rodzaju trudności napotykają uczniowie dyslektyczni w szkole. Problem dysleksji został rzeczowo omówiony, a rodzice uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, w omawianym zakresie.
Zaduszki w klasie II b
Dnia 2 listopada klasa 2b wybrała się , by zapalić znicz przy pomniku poświęconym porucznikowi Tadeuszowi Milewskiemu, zamordowanemu w Katyniu 1940r. Pomnik ten jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla wszystkich ofiar zamordowanych w Katyniu. W ten sposób uczniowie starają się „ocalić od zapomnienia” pamięć o zmarłych żołnierzach.
Justyna Kwiatkowska
Co słychać w klasie IIc...
Ostatnio dzieci z klasy II c odkrywały tajemnice lasu. W ramach poszerzenia i utrwalenia wiedzy wykonali albumy pt. "Las bliżej nas". Efekt pracy jest niesamowity. Podziwiać go można na wystawie w szkolej bibliotece. Serdecznie zapraszamy!
Parandowski contra T-Art, czyli mity greckie w ujęciu teatralnym
Dnia 30 października 2015 roku klasa Vb oraz obydwie klasy szóste wybrały się do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, by wspólne obejrzeć przedstawienie teatralne poświęcone mitom greckim, zrealizowany przez wrocławski teatr T-Art.
Przekrój najważniejszych mitów greckich został przedstawiony nam przez kwartet utalentowanych aktorów, bawiących się soimi rolami. Bardzo dobrze zaprojektowany scenariusz bogaty był we wstawki humorystyczne, zaś wartości płynące z mitów - przekazane w stylu bliskim młodzieży (wykorzystującym m.in. improwizację sceniczną oraz zamierzone naśladowanie wzorców medialnych).
Przedstawienie bardzo podobało się naszej młodzieży. Szóstoklasiści mogli porównać pierwowzór autorstwa J. Parandowskiego z wariacją teatralną, zaś uczniowie klas piątych z całą pewnością po spektaklu z chęcią sięgną po "czarną księgę"...
Jak w bajce...
We wtorek, 27 października 2015 roku, naszą szkołę opanowały bajkowe postacie! Przebrani uczniowie wystąpili w uroczystej paradzie postaci literackich z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
W czasie święta chętni zaprezentowali wszystkim swoje ulubione postacie literackie. Przez cały dzień po szkole chodziły księżniczki, bohaterki i bohaterowie utworów literackich oraz róne "nietypowe stwory". Kilkadziesiąt postaci przeniosło nas w piękny bajkowy świat.
Dziękujemy bardzo wszystkim, któzy wzięli udział w przygotowaniach do Dnia Bohatera Literackiego! Dziękujemy Uczniom prezentującym fantastyczne stroje oraz Rodzicom - których wkład w przygotowanie odpowiednich kreacji był nieoceniony.
Niezapomniane chwile
Dnia 30 października klasa II b i II c wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym etapem naszej przygody był Teatr Lalek Guliwer i przedstawienie „Amelka, bóbr i król na dachu”. Następnie spacerkiem Nowym Światem wybraliśmy się do Manufaktury Cukierków. Tutaj dzieci poczuły się jak w niebie pełnym słodkości. Uczestniczyły w pokazie wytwarzania cukierków a także warsztatach kręcenia lizaków. Wszystko, co dobre, szybko się kończy, ale niezapomniane chwile i lizaki zostały na pamiątkę.
Justyna Kwiatkowska
Jesień w klasie IIb
W naszej klasie jesienną porą dużo się dzieje. Uczestniczymy w programie "Witaminki w kl. II b", gdzie uczymy się jak należy zdrowo się odżywiać. Raz w miesiącu odwiedza nas "Rodzic Ekspert" ,który przybliża nam specyfikę swojego zawodu i zaprasza do wspólnych warsztatów. Korzystamy również z jesiennej pogody, dlatego można nas spotkać na szkolnym placu zabaw. Lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu na spacerach czy jesiennych zabawach w liściach. Jesienne prace plastyczne ozdabiają naszą klasę a my ćwiczymy naszą kreatywność i postrzeganie piękna wokół nas. Uwielbiamy jesień .
Justyna Kwiatkowska
Lekcja życia
Dnia 19 i 26 października 2015 r., na zaproszenie pani Sylwii Kwiecień, przyjechały do naszej szkoły panie Anna Skubis oraz Elżbieta Kotyńska, pracownice Powiatowego Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznego w Grodzisku Maz., które przeprowadziły we wszystkich klasach IV-VI pogadankę na temat Zagrożeń ze strony dopalaczy. Temat w ostatnich miesiącach głośny w mediach i w prasie stał się asumptem do jego podjęcia wśród uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ta ,,lekcja życia” ustrzeże dzieci przed próbą sięgnięcia po dopalacze i uruchomi w nich naturalny odruch mówienia NIE, gdy ktoś będzie próbował namówić ich do spróbowania tego, co może zniszczyć ich zdrowie, a nawet życie.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie